0 oy
437 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (844 puan) tarafından
Kızlar kızım 5 aylık oluyor ramazan başlangıcında lütfen bir sakınca yok deyin geçen sene de tutamadım hamileliğim sıkıntılı geçti doktorum önermedi sadece anne sütü veriyorum oruçumu tutabilir miyim 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Zorlanırsın cnm ek gıdaya geçmiş olsaydın bir nebze rahat geçerdi.bebek emdikçe bizler de acıkıyoruz benim şekerim düşerdi mesela tutamazdım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tutabilirsin tabiki 
(844 puan) tarafından
Ya çok teşekkür ederim içim rahatladı valla
tarafından
Yani bir denersin zorlanmazsan devam edersin sütün etkkilenmezse
(844 puan) tarafından
Ben geçen gün diyete girdim sadece bir gün az yedim çokça süt içtim o zaman bile etkilendi resmen sütüm yoktu :(
tarafından
Ha ozaman tutma canım yazık günah bebise Allah görüyor ve biliyor içindeki isteği zaten kendini kötü hissetme
0 oy
(16 puan) tarafından
Ek gida verebilirsin ben 4 aylikken veriyodum 
(844 puan) tarafından
Ne verebilirim mesela başlangıç olarak
(16 puan) tarafından
Ben ev yogurdu verdim gunde 2cay tabagi

Sonra corba vbb derken 6. Ayda tamamen gectim ek gidaya canm
0 oy
tarafından
Doktorum onermedi diyorsun evet oruç bize farz ama dinimiz kolaylık dini hamile ve emziren kadınlar için kolaylık sağlanmış sütünün kalitesi düşecek çocuk doymayacak haberin olsun 
(844 puan) tarafından
Canım geçen sene hamileyken ramazanda doktorum o zaman önermedi
tarafından
Ben olanı söyledim kalitesi düşüyor doymuyor sürekli emmek isteyecek böyle senin vücuttaki su gidecek halsiz yorgun bitkin olacaksın istersen bı gün tut bı gün tutma dene farkı göreceksin
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim
0 oy
tarafından
Ben tutmuştum . Çok zorlanmistim halsiz bitkin kalıyordum ama suyu çok icince sütümu pek etkilemiyordu.  5. Ayı doldurmuş olursa ek gida da verebilirsin.  Yoğurt vb
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Tut bence ek gıdaya da baslayinca acmi kalır dusuncen olmaz 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Dene canım sütünde bebeğin doymasında sıkıntı olmazsa tutabilirsin
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Tutarsın ya benim. De 40 gün borcum vardı oğlum da Ramazan'a 1 hafta kala bitti ara vermeden bide ramazan orucunu tuttum evet biraz zayıfladım ama oğlumun sütü hiç ama hiç azalmadı hatta rabbimin hikmeti arttığı vakitler de daha fazlaydı 
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Tut kuzum bnm oğlum 4 aylikken tuttum herkes tutma dedi ben kimseyi dinlemedm
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Kız hiç üzülme Allah kuluna öyle bi yardım ediyo ki benim ramazanda sğyğm daha çok oluyoo inşaallah seninde çok olur
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Tutabilirsin yeter ki tutmak iste gerisi bahanr zaten ek gıdaya geçmek üzere birşeyde olmaz sütüne bol bol su iç iftarda sahurda
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bende bunu düşünüyorum cnm ins tutariz
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Ben tutum hiç bir sakıncada görmedim sütte azalmada olmadı
0 oy
tarafından

Bende çok istedim bu yıl tutayım ama malesef emiyo birde ben aşırı acıkıyorum süt verince artık seneye yada borçlarımı çocuk 1 yaşına girince tutacam

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mai (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 199 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (298 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asabii (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 77 göst.