0 oy
382 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (31 puan) tarafından
Kizlar sezeryan olacam yakın zamanda malum ziyaretci falan alınmıyor o yüzden evden biseyler yapıp götürmeyi düşünüyorum neler yapıp götürebilirim bana fikir verir misiniz ? 

15 Cevaplar

0 oy
(2,736 puan) tarafından
Hoşaf yap götür canım süt yapar 
(31 puan) tarafından
Teşekürler onu zaten götürecem de poğaça börek falan da mi yapıp götürsem kaynanam yanımda kalacak cunku
(2,736 puan) tarafından
aman kız Bir de onların boğazlarımı düşüneceksin Allah aşkına zaten korana döneminde maksimum bir gün tutuyorlar o bir gün de kendi boğazlarının derdini kendileri düşünsünler
(31 puan) tarafından
Kız kaynanam iyidir kendi annemden iyidir annemin bana çok kötülüğü oldu o yüzden yeri ayrıdır benim için kızı gibi görür faydası çok bana valla
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çorba komposto kuru incir kuru kayısı 
tarafından
Sağ Salim kucağınıza almak nasip olsun insallah.
Benim içinde dua edermisin sağlıklı hayırlı bi olsun  diye , ismim melike ♥️Teşekkür ederim şimdiden ☘️
(31 puan) tarafından
İnsAllah canım :)) aklımda olacaksın insAllah kaç haftalıksin
tarafından
Hamile değilim kuzum :(
Önceki postlarımda yazıyor
(31 puan) tarafından
Aaa üzüldüm valla bilmiyodum bilsem hiç sormazdim insAllah hayırlısıyla Rabbim sana evlat nasip etsin şöyle tatlı ponçik tombul canım
tarafından
İnsallah kuzum♥️ Üzülme canım bile bile yarama tuz basanlar var
0 oy
(413 puan) tarafından
Vişne suyu komposto bol bol kahve çikolata alkolsüz malt içeceği ıhlamur gibi  bitki çayları (yanında küçük su ısıtıcı da alsan iyi olur) tahin helvası :) 
(31 puan) tarafından
Tahin helvası mi canım :)) ben aldım küçük su ısıtıcı kaynanam caysiz yapamaz sallama.cay yapacaz ben kahve icecem çikolata nasıl bı cikolata
(413 puan) tarafından
Evet tahin helvası da süt yapıyor diyorlar ben Bi paket koydum çantaya :) çikolata da bitter. Kahve çikolata vs narkozu atmanı sağlıyor ne kadar çok içip erken atarsan o kadar rahat edersin :)
(31 puan) tarafından
Kahve çay koydum şeker falan ama Çikolatayı da koyacam unutmazsam :)) unutursam da kocama söyler bı koşu gidip gelir :))
0 oy
(14,032 puan) tarafından
İhtiyaçlarını getirenler olursa buna izin var haberin Olsun 
(31 puan) tarafından
İhtiyaçlarımı getiren olur canım 2 kaynım 1 kayinbabam görümcem çorba falan yapar yollar :)) ama biz izin vermiyolar ziyarete diye düşünüyorum ondan sordum
(14,032 puan) tarafından
Ziyarete izin yok doğru ama yanında ki refakatçi gidip kapıdan alabiliyor
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim verdiğin bilgi için
(14,032 puan) tarafından
Sağlıkla al inşallah kucağına
(31 puan) tarafından
İnsAllah canım
0 oy
tarafından
Poğaça olabilir kendine meyve suyu yap fazla ağırlık yapma hiç bir şey kullanılmadan geri geliniyor
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım fikrin için
0 oy
tarafından
Kendine tavuk çorbası yapcnm
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım fikrin için
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hastanede  veriyorlar  birsey  goturmene gerek  yok   sen zaten  birşey  yiyemiceksin  9 10 saat  
(31 puan) tarafından
Hastane yemekleri tatsız tuzsuz oluyor
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Refakatçi için poğaça falan iyi olur aslında. Hastane yemekleriyle doymayabilir. Benim de ablam kalacak yanımda nasipse. Ben de poğaça ve meyve düşünüyorum. Aciktikca atistirir. Ya sizin postunuza salça oluyorum kusura bakmayın aklıma bir şey geldi. Bu türk kahvesi için kullandığımız makine var ya onu su ısıtıcı olarak kullanabilir miyim hastanede. Çay ve Nescafe için? 
tarafından
Ben cevap vereyim muhteşem oluyor benim 2 tane var biri mutfakta diğeri hastane için. Hastane çantası hazırlarken illa ilk makina koyuyorum.
(1,013 puan) tarafından
Coook teşekkür ederim
(31 puan) tarafından
Aynen canım çok teşekkürler :)) bende o kahve için olandan aldım ufak su ısıtıcı olarak kullanacam iyi olur bence de yaa sezeryan sonrası süt hemen gelmesi için sıcak suyla bezle göğüsleri silince hemen süt geliyor kaynanam ilkinde öyle yapmıştı :))
0 oy
tarafından
Sadece sivi seyler yiuebiliyorsun corba hosaf gotur
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kuzum o telaşla bi sry yenmiyo zaten ben bol kahve ictim kaynayada diaardan soylersiniz zaten hastane de veriyo
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Benim annem kalmıştı yanımda onun için poaca falan yaptık annem hastane yemeklerini yiyemiyor daha doğrusu disardan yemek yiyemez  su ısıtıcı götürdük çay için meyve falan almıştık sen zaten katı birşey pek yiyemezsin 
0 oy
tarafından
Yemek içinse kek poğaça sarma olabilir 

Süt yapmasını istersen 

Hoşaf 

Tatlı 

Yayla çorbası

Kemik sulu şehriye çorbası 

Bunları yapabilirsin ama sezeryan olacaksan hem önce bişey yiyemiyosun hemde sonrasında yedirmiyorlar bir süre o yüzden sıvi şeyler tüketmek lazım 
(31 puan) tarafından
Sezeryan olacam canım aynen sulu şeyler yemek gerekiyor Allah razı olsun canım
0 oy
(83 puan) tarafından
Pogaça komposto hurma rezene falan götür canım 
(31 puan) tarafından
İnsAllah canım Allah razı olsun
0 oy
(119,334 puan) tarafından
sut yapici seyler komposto helva yemek icin dersen tuzlu kraker poaca falan
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kendin hastane yemeği yemeye çalış canım wc problem olur katı beslenirsen. 
(31 puan) tarafından
Siz ne sıkıntı çektiniz ikinci sezeryan mi
(3,213 puan) tarafından
İlk sezaryende ben öyle acıkmıştım ki ne bulduysam yedim ama gel gör ki çok fena oldum sonrasında tuvalete çıkmak çok önemli ya çıkamadım
(31 puan) tarafından
Hmm ben yemek pek fazla aramamistim çünkü az da olsa kahvaltı yapmıştım normaldi herşey oğlum aceleci davrandı dışkısını yapınca 5 cm acilmayla sezeryana alındım apar topar ondan sonra doktor dedi zaten Nescafe cola sıvı şeyler tüket diye ama ilk ayağa kalkmak tuvalete gitmek felaketti şimdi ikinci.korkuyom yalan yok yani aynısını yaşayacam diye hayırlısı olsun ya :))
(3,213 puan) tarafından
Tabi hayırlısı bide şimdi en azından başına ne gelecek biliyorsun ya daha rahat olur inşallah. Ama dediğim gibi sen yine çok katı yeme :))) sağlıkla huzurla gelsin...
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım verdigin tavsiyeler için :))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 135 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 435 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 147 göst.