0 oy
334 göst.
Diğer kategorisinde (16,296 puan) tarafından
Bir türlü patlamasını beceremiyorum. Geçen sefer patlamaya kalktim olduğu gibi kaldı patlamadı eşim geldi birl dokundu bütün mısırlar patlamaya başladı. Bugün de paylamaya kalktım bu sefer de biraz patladı sonra yandı. Siz nasıl yapıyorsunuz ya. 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,012 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çok güzel patlatirim bir tane bile yanık olmaz. Ben şöyle yapiyorum. Yağı tuzu mısırı koyuyorum. Mısırlar üst üste gelmesin yani miktarını ona göre ayarla. Sonra birinci mısır patlayana kadar kaşıkla karistiriyorum. Birinci patlayınca kapağı kapatip altını iyice açıyorum. Hızlıca patladiklari zaman nemlenmelerine ve yanmalarina fırsat olmuyor. Arada da kapağı hiç oynatmadan tencereyi sallıyorum. Zaten patlama sesi kesilince de hemen altını kapatıp kapağını aciyorumki kapaktaki buhar misirlara damlamasin. bekletmeden başka bir kaba dökün. Tencereyi de musluğa tutmayın mutfağınız yağ koku icerisinde kalır bırakın kendi kendine sogusun.Bu kadar. 
-Reklam-
+4 oy
(4,831 puan) tarafından

Yağ tuz ocak 

Pat pat pat

:D:D

(16,296 puan) tarafından
Çok açıklayıcı oldu :D
(4,831 puan) tarafından
Hahahahha ivet ivet :Ddd
+1 oy
tarafından
Koyduğum tencere nemli olmasin ve çok yuksek ateş olmasın dikkat et canım o yüzden patlamaz yağı koyuyorum içine bir iki avuç mısır atiyorm patlamaya yakın tuzunu atıp karistiriyorm
+1 oy
(388 puan) tarafından
Kuzum orta boy bir tane tencere al içine yağını koy ateşin üstüne ver biraz.kizarsin yağın kizardiktan sonra ne kadar yiyeceksiniz o.kadar misirini koy hemen tuzunu ilave et 2 defa karıştırıp kapağını kapat hemen patlar 
(16,296 puan) tarafından
Bunu da denicem canım
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Yağ koyuyorum mısır koyuyorum tuz atıyorum bir fiske kapatıyorum kapağını o kendi kendine patlıyor :))
(16,296 puan) tarafından
Kısık ateş mi yüksek ateş mi. Patlatırken hiç tencereyi karistirmiyor musun
(1,584 puan) tarafından
Orta ateşte canım hayır hiç karıştırmiyorum tuzu atıp karıştıriyorum sonra kapağını kapatıyorum
0 oy
(725 puan) tarafından
:D kendi kendine patlıyor az yağ tuz o kadar 
(16,296 puan) tarafından
Kısık ateş mi yüksek ateş mi. Patlatırken hiç tencereyi karistirmiyor musun
(725 puan) tarafından
Orta ateşte tencerenin ağzını kapatıyorum bir kaç dakika sonra ileri geri sallıyorum o kadar bekliyorum patlama sesi kesilene kadar
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Yağ ve tuz koyuyom tencereye mısırları koyuyom karıştırıyom kapağını kapayıp bekliyom:D 
(25,223 puan) tarafından
Hahaha niye kız
(16,296 puan) tarafından
Mısırın yarısını ziyan ettim digerini de ziyan etmiyim diye  :D
(25,223 puan) tarafından
Hahaha ulan köylü :D
(16,296 puan) tarafından
Bir köylüye yakışır mi bu ya   :D
(25,223 puan) tarafından
He ya köylülerin yüz karası :D
0 oy
tarafından
Yağ üzerine mısır koy bide tuz mısırın rengi dehgisene kadar kavur rengi değişince kapağını kapat arada tencereyi sallla afiyet olsun
(16,296 puan) tarafından
Hmm eşim de patlatınca öyle yapıyor demek ki mantığı o. Bir dahakine öyle yapacam
0 oy
(44,800 puan) tarafından

Yağı koyuyom Mısır koyuyom az tuz döküp bı karistirip ocagi yakıyorum bida hiç açmıyorum orta ateşe bırakıyorum emoş :P

(16,296 puan) tarafından
Çok beceriksizim bu konuda galiba. Bir daha patlayacaktım annem bırakmadı  :D
(44,800 puan) tarafından
Sen eşine patlattir sjsksjsk
(16,296 puan) tarafından
Eve dönünce artık  :D
(44,800 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Yağını azmı koyuyorsun
0 oy
(476 puan) tarafından
Mısırı koyduktan sonra tencereyi sürekli karıstır bolece yanmaz 
0 oy
(845 puan) tarafından
Patlamıyorsa mısırdan dir belki benim ki hepsi patlıyor yanmıyor da yağ tuz mısır sallıyorum sonra kendi patlıyor kendimize göre yapıyorum
0 oy
(424 puan) tarafından
Mikronda yapıyoruz kuzum onlardan yok mu hem çok lezzetli hem çok güzel ister şekerli ister tuzlu
0 oy
tarafından
Bendede ayni canim yaniyor ondan yapmiyom patliyor hepsi ama altakiler yaniyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
11 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra yasin art (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 467 göst.
26 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 120 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 288 göst.
7 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Yonca00 (671 puan) tarafından soruldu

384,961 soru

11,513,820 cevap

35,174 kullanıcı

...