0 oy
939 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar çok merak ediyorum acaba sezeryan yokken bebekler makat gelişi felanda yada sezeryani gerektirecek bir durum varsa anneler ne yapıyordu nasıl dogurtturuluyordu?

28 Cevaplar

+1 oy
(2,860 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Cnm benim bı akrabam erkek bebeğe hamileymiş ve bebek iri bebekmis normal doğurması imkansızmıs o zamanın şartları evde doğum yapmış ama afedersin bebeğin kafası çıkmış annemin vajinasında sıkışıp kalmış resmen bebek dilini dışarı cikarirmis beni kurtarın dercesine ama bebek ölmüş.her duyduğumda hala üzülürüm 
tarafından
Allah im ne kadar zor ya ;(
(2,860 puan) tarafından
Aynen valla bende her aklıma geldikce içim parcalanitor :(
(1,175 puan) tarafından
İçim gitti buna neden okduım ki :(((
tarafından
Annemde bu sekilde kardeşimi kaybetti ters doğdu ve çıkmadı cikaramadilar diye öldü başı dışarda omuzdan aşağı içerde kaldı boğuldu kardeşim melek oldu:(((( Rabbime şükürler olsun teknolojiyle tanıştırdı insanları kötüye keyfe sefaya kullanmasın inşallah kimse.
(5,949 puan) tarafından
Ayy  çok  üzüldüm  yaa bu sezeryanı bulandan  Allah razı  olsun  allhim kimseye  ewlat  acısı  yaşatmasın
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Eskiden o yüzden bebek ve anne ölümleri  çoktu sürekli derlerdi anne ve bebek doğum  esnasında  öldü  diye
tarafından
Ayaklardan da olsa doğurmuşlar Ya Rabbim çok şükür ki tıp gelişti ne acı:((
+1 oy
(3,136 puan) tarafından
Bende bunu çok merak ediyorum. Çok zorlanıyorlardır muhakkak hatta doğumdan sonra ölen anneler oluyordu. Acaba çok zorlandıkları için mi ya da başka nedenden mi
tarafından
Acaba kafa değilde ayak çıktığı için mi ilk:(
(3,136 puan) tarafından
O kadarı hakkında bi fikrim yok kan kaybı da olabilir herşry olabilit aslında
tarafından
Haklısın canım
0 oy
tarafından
Ölü doğan bebekler ölen anneler ...
tarafından
Çok haklısın canım:'(
0 oy
tarafından
Canım işte eskiden ölü doğumlar yada doğumda ölenler çok fazlaydı. 
tarafından
Haklısın canım:(
0 oy
(10,052 puan) tarafından

Benim babam 65 dogumlu 56 yasinda babaannem sezeryan olmus valla :D

tarafından
Maşallah 5700 kız ben 2 buçuk kilo zor doğurdum:D
(874 puan) tarafından
Vay vay vay.    Helal olsun güzel şeyler duymak iyi geldi
(10,052 puan) tarafından
Kiz benim oglusumda dedesi gibi tontirik doğdu 4250 :)
Aynen canim babaannemlerin orda herkes hastanede dogum yapmis ve en fazla 4 çocuklari var
tarafından
Maşallah canım Rabbim size bağışlasın ☺️♥️
(10,052 puan) tarafından
Amin canım saol hepimizinkileri insallah :)
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ne yazık ki çoğu kadın ölüyordu çünkü bebeği çevirmek çok riskli bir hareketti. Hastanede doğum yaygın değildi. 
tarafından
Anne karnında çevirmeye mi çalışıyorlardı canım doğum esnasında yoksa ayaklardan mi dogurtuyorlardi zorla
(3,213 puan) tarafından
İkisini de duydum sanırım o biraz ebenin fikrine kalmış oluyodu
tarafından
Kıyamam ne acı cekmislerdir ya:((
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Öyle doğumlarda bebek yada anne ölüyodu annem hep anlatır eskiden doğum yaoarjen çok anne Bebek öluykdu diye artık çok şükür böyke ölümler yok denecek kadar az
tarafından
Çok şükür canım haklısın eskiden coktu doğumda ölen anne bebekler:'(
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bebeğini kaybeden anneler... Annesini kaybeden bebeler... Ya da küçücük sağlık sorunları yüzünden "KISIR" ilan edilen kadınlar... 
tarafından
Ne acı:'-(
0 oy
(544 puan) tarafından

Nenemin annesi öyle ölmüş ters gelen bebek doğum sırasında bebeği zorla çıkartmaya çalışırken ordaki kadınlar bebegi hep parçalara ayrılmış diyordu nenem kolu bacağı falan hep zorlarken öyle olmuş yani anlayacağın bebekte ölmüş anneside :'(

tarafından
Ayy kıyamam valla içim parcalandi Rabbim ikisini Cennet'te buluştursun:'-(
(544 puan) tarafından
Amin canım sürekli aklıma geliyo. Şimdiki imkanlar olsaydı onlar öyle acı çekmezlerdi  :((
tarafından
Aynen öyle canım:((
0 oy
(7,201 puan) tarafından
Anneannem ikiz doğum yapmış biriis ters geliş doğmuş bir hafta evde hasta yatmış sonra bebeği ölmüş o zamanın şartları hastaneye de gidememisler çok üzücü    
tarafından
Eskiden gerçekten çok zormuş şimdi halimize bin şükür:(
0 oy
(116 puan) tarafından
Bende kendi annemden sey duydum dayımın esi dogum yapiyormus ebe ile evde o zaman sartlariyla bebek iriymis elini sokmus genisletip yırtmak için sok içinde kalmıştım 
tarafından
ikisine de Bir şey olmamış demi canım:((
(116 puan) tarafından
Yok hayir 35 40 sene öncesi falan suan ikiside hayatta:)
tarafından
Oh maşallah canım Rabbim hayırlı uzun ömürler nasip etsin ikisinede:))
(116 puan) tarafından
Amin cümle herkese inşallah:)
0 oy
tarafından
Eskiden ölü doğum ve anne ölümleri oranına bakarsan doguramadiklarini gorursun. Ama benim bebegimde ayak gelisti bildigin ayagi asagidaydi. Arastirdim o yuzden bazi iyi doktorlar çevirebiliyormus bebegi. Eskinin mahir ebelerinden de çeviren vardir muhakkak bebegi
tarafından
Nasıl oldu peki canım doğum pozisyonu aldı mı yavrun normal mi dogurdun
tarafından
Tabiki donmedi asiri inatciydi pat pat vuruyordu ayagini asagi risk vardi. Sezeryan oldum. Doktor kesmis karnimi benimki pat diye cikarmis ayagi ordan
tarafından
Maşallah canım Rabb'im size bağışlasın ☺️♥️
tarafından
Amin canim hepimizin yavrularini insallah ♥️
0 oy
(52 puan) tarafından
Yasli komşumuz geçenlerde anlatmisti koyde kadının suyu gelmiş 2 3 gun doguramamis sonra ölü dogmus simdi olsa sezeryan ile dogar
tarafından
Aynen öyle canım kaç annenin kucağı boş kaç evlat anasız kaldı Allah bilir:'-(
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Doktor halit yere bakanda bir ebe vardı 80 küsürdü bebek makat gelişi gelince eliyle düzeltim doğum yaptırıyormuş kordon dolanan bebeğide eliyle düzeltip yaptırıyormuş  işinin ehli ebe yapımyormuş ama olmayanda anne ve bebeği öldürebiliyormuş
tarafından
Aynen canım bı arkadaş daha yazmış
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Dayımın oğlunu makat geliş doğurtmuşlar. Önce ayakları çıkmış. Çok zor olmuş.
tarafından
İkisinede Bir şey olmamış inşallah:((
(2,493 puan) tarafından
Yok olmamış çok şükür ama duyunca iyi ki tıp gelişti diyor insan.
tarafından
Çok şükür canım aynen öyle halimize bin şükür Allah'ım:(
0 oy
(62 puan) tarafından
Canm bizim memlekette eski kadinlar var ters bebegi duzeltiyolar doğuma yakin em son 8  yıl falan önce duydum kendi gelinininde tersti duzeltti simdi yapiyormu bilmiyorum
tarafından
Çok şaşırdım canım valla helal olsun nasıl yapıyorlar burda yazan çok olmuş çeviren var diye
(62 puan) tarafından
Doktorlarda yapiyordu işinin ehli doktorlar ama artik yasaklandigi icin yapilmiyo
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Arkadaşımın annesi yaşamış kadın anlatırken bıle hala yaşıyor gıbı öyle bır travma bırakmış ki dogumu. Hemde kaynanası yaptırmış bebek ters geliş kadını tavana ip baglayıp kollarından sallandırıyo muş açılma olsun dıye 3 günde dogumu anca olmuş. Bu kaynana kendı kızını da dogurtmaya kalkmış afedersiniz orasını burasını hep yırtmış sonradan rahim kanseri olmuş zavallı kadıncaz çok çekmiş eski kadınlar 
(1,579 puan) tarafından
Kız o ip asma olayı öyle değilmiş sallandirmiyolar doğum yapcak olan kadın o ipi asılıyorki ikinip bebek kolay çıksın diye yoksa elini flan bağlayıp da tavanda sallanmiyo yani kaynanam anlatmsti dün bana bunu
tarafından
Yaş çok üzüldüm kıyamam yenmiş mi kanseri:((
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Ay inanirmisin dün kaynanama sordum annesi ebeymis ters gelen bebeği donderiyomus dikiş flan da yokmuş eskiden elleriyle yirtiyolarmis orayı sonra kendi kendine iyilesiyoms . Tavana bı ip asiyolar doğum yapcak olan kadın o ipten tutunup ikiniyomus bebeği asaya doğru itiyoms flan öyle dedi yani ozamanlarda bebek ve doğumda ölen anne sayısı da fazlayms bı sorunu olup da normal doğurmaya çalisrsa ya ikisi ya da birinden biri hayatını kaybediyoms
tarafından
İp olayını bı arkadaş daha yazmış çok şaşırdım hamile kadın iyi cesaret eskiler:)) tâbi her şey tıp gelişmediği için orası bir gerçek:(
(1,579 puan) tarafından
Asma olayı yok ama ya yanls biliyo galiba sadce o ipten tutunuyolarms
tarafından
Ha anladım canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ölü dogumlar anne ölümleri sakat bebekler varmış o yokken şuan bazı zihniyetler var hala en sağlıklı doğum normal olanı diyen ama bebeğin ve annenin sağlığı hangisinde sağlıklı olacaksa o doğum şekli sağlıklı dogumdur.
tarafından
Tabikide canım sezeryan gerekiyorsa zorla normal doğum olur mu hiç

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 388 göst.
7 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,621 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Hirammm (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 389 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu

380,532 soru

11,393,326 cevap

34,903 kullanıcı