0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (1,243 puan) tarafından

Kızlar tam 10 dan beri salliyorum asiri gazli ve kolik bebek yıldım yoruldumhala uyumadi :(( 10 gun sınra 3 aylik olcak bu gunler biter mi dersiniz yoksa bben mi bitmiş olurum

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oğlum uyuyor bn eşimi sallıyorum vallah 
(1,243 puan) tarafından
Masallah uyusun oğlusun kuzum
-Reklam-
+1 oy
(215 puan) tarafından
O çocuk aç bence
(1,243 puan) tarafından
Yok kuzum surekli emiyor sonra kusuyor ikinmaktan gaz çıkarıyor tekrar emiyor yinr ayni:((
(7,193 puan) tarafından
Klasik kaynana
+1 oy
(2,393 puan) tarafından
Salladığın için alışmış sallamayı bırakmazsan uzun sürer bu zamanlar
(1,243 puan) tarafından
Haklisin ama o zaman da cok bagira bagira agliyor susmiyor birde 2 yasinda bj kizim var o uyuyo onu uyandiracak :(( gazi bitsin oyle sallamayi biraktirayim dedim ama bakalim
+1 oy
(508 puan) tarafından
8 aylık 11 den beri sallıyorum dış dönemi cunkunum
(1,243 puan) tarafından
Allah kolaylik versin bacim dis daha zordur insallah uyurlar
(508 puan) tarafından
Aman hepsi zor bacım hiç biri birbirinden tatlı yok inan
+1 oy
(3,901 puan) tarafından
Aç olabilir mi cnm..bnmki de surekli agliyidu megersem memeden guzel cekemiyomus acliktan agliyomis..gaz ilaci kullaniyo musun peki..ayroca sallamaya alıştırırsan o bitmez valla 18 aylik olsa bile sallarsin solim:(
(1,243 puan) tarafından
Yok kuzum ac olmadığıma eminim emiyor gazini çıkarırken kusuyor fazlasini  sab simlex ve biogaia kullanıyorum  evet malesef sallamak zorundayim aglamasin diye canim yoksa diger kardesi uyanir :((
(3,901 puan) tarafından
Ama bu sekilde devam edersen yazik olur valla sana da..bi sekilde sallamadan uyumaya alismasi lazm..
+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Ilk kızım da o hatayı yaptım, sallamaya alıştirdim o zamanlar çok sıkıntı yaşadım. Küçük kızım 16 aylık hiç sallamadım. Emzirip bırakıyorum, azıcık oyalanıyor kendi kendine ve uyuyor.
(1,243 puan) tarafından
Amin kuzum insallah ben bunda sallamicam dedim ama mecburum  cok bagira bagira agliyor oyle boyle degil beyaz gurtu falan hiçbirşey etkilemiyor :((
+1 oy
(597 puan) tarafından
1ay bizde cektik cnm resmen artik ufak sepet yatagina yazma baglafik yattigimiz yerden salladik  dusun... 2bucuk aylikken bitti sayilir bu huyu. Ama dedigin gibi sallama durduguan gozler acilio yada gozler kapali ama ikiniodu kendini kasiodu. Resmen isgenceydi, hatta artik sonunda bagirmistim gunahsiz yavruma ama dayanamamistim gece 3den sabah 8 kadar sallamistim benim oglumda 15.12.20 dogumlu
(1,243 puan) tarafından
Ahh cok zor kuzum ya Allah yardımcıniz olsun insanin elinde degol saaatlerce ugras hic kolay değil yakin sayilir 21.12.2020 bizimki de
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
İlaç kullanıyor musun sabsimplex iyi geliyor
(1,243 puan) tarafından
Kullaniyorum canim gazini cikariyor yine ayni :((
(7,768 puan) tarafından
Sallamaya alıştığı için olabilir Allah yardımcın olsun göğsünde mi uyutsan canım yani ben üzerine yatırırdım battaniyeyle sıkıştırırdım düşmesin diye
+1 oy
tarafından
Ben sallamaya hiç alıştırmadım gazı olunca yüzüstü yatırdım pat pat yaptım biraz rahatlatıyordu öyle bi de kolikti dr kolik demişti her gün aynı saatte ağlardı gaz sıkıntısı bitince de emzirip yatağına koydum öyle alıştı sallayınca çok uzun zaman birakamiyorlar
(1,243 puan) tarafından
Yuzustu hic Durmuyo canım benimki hatta doktor dediki cok gazlı ve huysuz bi bebek malesef dedi ::(( umarim braktirabilirim
tarafından
Çok zor ayakta sallamak 'ya ben küçük kuzenimi sallamıştım bi kaç kere annesi dinlensin diye çok zordu yani o zorluğu gördüğüm için sallamayı denemedim bile
+1 oy
tarafından
Nurse hurwey damla al derim doktora sorarak çok rahatlatıyor sao bizde etki etmedi 
(1,243 puan) tarafından
Olmazsa bide onu deneyeyim kuzum butun servetimi vereyim  o da uyusun bende uyuyayım ya
+1 oy
(4,167 puan) tarafından
Cnm benmde bebegım 3 aylık sureklı besıkte sallamaya alısmıstı biri basında bekleyecektı yanı yoksa hmn uyanıyor du. Ben internetten piş piş sesi ve süpürge sesi actım gunduz lerı uykuya dalınca sallamayı bıraktım. Her uyandığında piş piş sesinı duyunca tkrr dalıyordu uykuya sallamadan oyle oyle alıstı sımdı uyuyor hıc sallanıyorum ne gece ne gunduz. Masallah aksam 10 da uyuyor sabah 9 a kadar. Sonra uyanıyor uzerını degistiriyorum emzıtıp tkrr uyuyo 11 e kadar. Bıde gaz sıkıştırıyorsada sureklı uyanır
(1,243 puan) tarafından
Canim onlari aciyorum duymuyo bile aglamaktan sancidan cok tesekkur ederim tavsiue icin ama anlamadim  neden boyle kac defa götürdüm doktora bisey yok agliyo sadece  evet dedigin gibk gaz sancisi girince yine uyaniyo
(4,167 puan) tarafından
Gazdandır cnm o sıkıstırınca aglıyo yavrucak. Bızımde Dr kolik diyordu karnının şişliğinden ama oyle cok aglaması yoktu sakindı yanı. Sadece ara ara oluyordu sancısı sımdı 3 aylıgı gectıkk 4 ün içindeyız sorunumuz kalmadı şükür, sızınde gecer ınsaallah. Bıde sana tavsiyem bebegını mutlaka kundak yap geceleri gunduzde mutlaka ama mutlaka karnını battaniye ile sar. Sıcak tutarsan sancı olmuyor. Bızde oyle oldu evimiz sıcak oldugu halde kollarını cıkarıyordum alt tarafını sarıp oyle tutuyordum evde sancısı olmuyordu sende dene cnm gaz cok zor annede bebekte cok yıpranıyor
(4,167 puan) tarafından
Bız metsil damla kullandık iyi geliyordu ama duzenlı kullanılacak dedı Dr yoksa faydası olmaz demıstı
(4,167 puan) tarafından
Canım bıde ınanırmısın gorumcemlere misafirliğe gittik bebegımı sevdiler fln derken eve geldik bu cocuk 1 hafta aralıksız agladı acıle goturduk gaz dedı Dr ama hıc oyle aglamzdı. Bende İntten nazar dualarını actım bebegım dinler dinlemez sustu bı dahada oyle aglamadı, ne gece ne gunduz uyudu 1 hafta uykusuzdum oyle zor oldukı nazar oldu yavrum, bol bol okuyun yavrularınıza ben okuyordum gozumden yaslar geliyor esneyıp duruyordum. Kimsenin gormesıne de gerek yok anne babanında nazarı deger
+1 oy
(402 puan) tarafından
Kolik çoook zor Rabbim yardımcın olsun inşallah canım bnm 9may sürdü neredeyse belli saatlerde ağlardı
(1,243 puan) tarafından
Amin kuzum insallah yoruldum ya seninki de cok uzun sürmüş kiyamam evet akaam 8 gibi basliyo gece 2 ye kadar :((
+1 oy
tarafından
Bnde besik sallıyorum halq 4 aylik benim oglum da  

Ama geçecek emin ol cnm
(1,243 puan) tarafından
Allah kolaylik versin kuzum insallah gecer uyur bebeler
+1 oy
(130 puan) tarafından
Benimde bebegim oyleydi suan 9 aylik cok rahat cok sukur ama bn neler cektim kabizdida hastaneden cikmiyodk
(1,243 puan) tarafından
Hadi ya cok gecmis olsun o günleri atlatana kadar ijsan neler cekiyor ya bana 1 ay kaldi sabret diyolar halbuki  bilmiyorlar ben saatleri gunleri sayiyorum
(130 puan) tarafından
Benimki beterdi mosmor olrdu aglaya aglaya oo kadar zordu ki bn hep aglardm suan cok mutluyum gene sinirlenince cok agliyo ama oo Kadar degil sagol kuzum darisi sana insalah
(130 puan) tarafından
Daha kaynanamgil boyle agladigini bilmiyodu oo siralar anca yemege geliyolardi kizimda agliyo ogunarak genler geldkkten sonra hep uyuyodu cocuk uyuyo hep diyolardi ama zamanla anladilar bu kizim bnaa kan kusturmustu hastaneden gelmiyodk valahi aglaya aglaya moraeiyodu uyuya kaliyodu yorulup ama bnm kizim kabiz oluyodu ondn sanci cekiyodu atlatik cok sukur arrik olmuyo
(1,243 puan) tarafından
Ayni kuzum  oylr bi kasiliyo ki aglamaktan  bende ağlıyorum senin gibi ama faydasi yok hic inşallah bizde atlatırız kaynanam benimkine ne varki bakarim ben falan dedi nasıl ağladığını gördü simdi gelmiho bile bize kabizligina nasil care buldunuz benimki  de gec yapiyo  kakasini surup var ama o da etki etmiyo
(130 puan) tarafından
Zeytin yagi veriyodm ama cok zorlaniyorsa agliyosa eczaneden lavman alip sıkiyodum 5 dk da yapiyodu kakasini yani ozele gidiyodum onu verip gonderiyolardi bida gaz damlasi veriyolar ama kabizliga damla iyi gelmiyo  lavman kulan derim canm ozele gidiyoduk ondan veriyodu yani 4 tl eczanede degmez hastaye gitmeye bn gitmedim hep alip kulandm zatrn hareketlendikce cocuk kabizligi geciyo brnimki gecti suan 9 aylik
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
1 yaşında kızım hastalıktan gebermek uzereyim her zamanki gibi uyumuyor. Bazen aklımı yitirecek gibi oluyorum doğduğundan beri 2 saatten fazla uyuduğunu gören yok 12 den beri uyutmaya uğraşıyorum 
tarafından
Al benden de o kadar
(1,243 puan) tarafından
Oy kiyamam kuzucuga  cok gecmis olsun insallah hemen iyilesir uyurlar Allah yardimcimiz olsun
(3,552 puan) tarafından
Kuzum Allah razı olsun hasta olan benim bebeğim iyi çok şükür sadece uyumuyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 135 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 146 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 389 göst.
27 Eylül 2019 Diğer kategorisinde ❤️Ali'ninAnnesii❤️ (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 84 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Zeynepagd (354 puan) tarafından soruldu

379,821 soru

11,369,819 cevap

34,853 kullanıcı

...