0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (233 puan) tarafından
Benim yanımda kimsem yok sadece bebeğimi kendimi yıkasam normal bi şekilde olmaz mı ya da ille geleneğe göre mi yapılaması gerekiyor 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bilgim yok canım post üstte kalsin yorumları okurum bende :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım kırk senin kirkin bebeğin kırkı diye bişey yok gusül al bebeğide yıka tamam gerisi hurafe 
0 oy
(44,788 puan) tarafından
Kaynanamla oğlumu yikadik önce sonrada ben girdim sadece gusül aldım başka yaptığımız bişey olmadi
0 oy
tarafından
Zaten normal şekilde yıkamak gerekiyor başka bişiye gerek yok 
0 oy
tarafından
Peki tuzlamak nasıl oluyor bilmediğim için soruyorum . Hani tuzlamayinca koksrmis falan diyorlar ya . 
(1,012 puan) tarafından
Tuzlamayi çok araştırdım. Doktorlar hiiicc onermiyorlar. Tehlikeliymis. Yapmayın bence
tarafından
Benim çocuğum yok . Sadece merak ettim annemler eskiden bizi tuzlamislar mesela hiç bu zamana kadsr ter koktugumu bilmem . Ama yegenlerim var onlar tuzlanmamis çocuklar duştan cikiyorlsr daha hala ter kokuyorlar . Bilemedim gerçi ten kokusuylada alakalı ama bence tuzlamaninda etkisi var gibi
0 oy
tarafından
Özele yazdım ben canim
0 oy
(10,985 puan) tarafından
Bacım bunlar hurafe ama biz eglenmeye yaptık =) foto cekmek için
0 oy
tarafından
Ben öyle bisey yapmadım 
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ben kendim yikadim 
0 oy
tarafından
Bu kırk uçurma yapmak çok mu önemli 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Sen kendi  duşunu  al yeter  canım  başka bir şey  yapmana gerek  bunlar  hurafe eskilerin  uydurduğu  birşey 
0 oy
(233 puan) tarafından
Hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlar bebişimle ilgilenirken yazamadım :) kendim duşumu abdestimi alıp bebeğimi yıkıcam sağolun 
0 oy
(7,653 puan) tarafından
Bunun bir geleneği yok ki siz kendiniz gusül alırsınız bitti

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 486 göst.
3 Ekim 2021 Aile kategorisinde Yazar gecerim - BANU (12,861 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 142 göst.
18 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Yarensu (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 238 göst.

383,699 soru

11,481,099 cevap

35,106 kullanıcı

...