0 oy
1,029 göst.
Diğer kategorisinde (10,046 puan) tarafından

Anam ben anlamiyorum ya tamam asgari ucret almiyoruz ama alanlar nasıl geciniyor anlamiyorum. Ekstra hiçbir harcamam yok. Daha ayın 10 u bile olmamis 3200 tl para gitmis. Belli basli seyler

1500 kira

35 su

405 dogalgaz

110 elektrik

90 benim 90 esimin tel faturasi e etti sana 2230 tl.

Gecen ay 7200tl para gitmis :O sizin harcamalar nasıl kızlar

38 Cevaplar

+2 oy
(119,343 puan) tarafından

o degilde suyu kokluyonuzmu kiz 35 nedir :O

(10,046 puan) tarafından
Kız maasi baya fazla. Sukurler olsun tabiki her zaman sukrederim. Ama yaşam ne kadar pahali
(13,202 puan) tarafından
Yaşam pahalı canım kestiriyorum aşağı yukarı en az olanı yazdım.
tarafından
Bize de hep 35 tl geliyor istanbuldayım 2 çocuk elde yıkıyorum bulaşıkları..küçük her gün yıkarım çamaşır 3 günde bir yıkarım
(10,046 puan) tarafından
Saol canım benim :)) digerleri sanirim musluklar acik yasiyo
(119,343 puan) tarafından
Kiz yok musluk acik yasama degil eskisehirde kartliydi bizim birda bilmiyom ne geliyoda 35 bisi degil cok uygum diye dedim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Valla canım kalır yani yok millet nasıl geciniyo bende bilmiyom asgarî ücretle ay sonunu zor getiriyoruz
+1 oy
(6,825 puan) tarafından
Tel fatura çok 

Kira çok 

Doğalgaz faturası çok .

Bziim de asgarî dgl ama. Belli başlı dediğine bile 2bucuk dan az gitmiş ne demek 7000.bnce çok masraf bana öyle geldi ya 

Tel faturamiz bnm 35 eşimin 40tl

Kira 750+40aidat

Doğalgaz da genellikle 250-300 mesela.

Mutfak en baba büyük şeyler alsam 500tl 
(6,825 puan) tarafından
Duygulu sen hangi ildesin bacım bizi tarif etmişsin az çok.. 50tl ye tereyağı alıyorum bn kilosu .. peynir de 50ise ölek valla :/
(10,046 puan) tarafından
Kiz sizde biseymi yiyosunuz :D ben daha saymadim bile. Diyorum ya benim koca hergun kahvalti yapar ve tek cesit peynirimiz olmuyo 3 cesit en az. Siyah yesil zeytin bunun bide sucugu falan var. Kahvaltida domates çok gidiyor mesela bizde. Aksamda en az 3 tabak yemek yer :D e bide çocuga avakadonun tanesi olmus 10tl. Eheeey :D kayseriye yerlesiyorum
(1,808 puan) tarafından
Evet bak ilden ile degisiomus canim burada cesmeden su icmek imkansız  ekmek 2 lira  yumurtanin kolisi 25 allah yardimcimiz olsun sizin iyiymis gercekten
(6,825 puan) tarafından
Melekkkkkk sus suss kalbim dayanmadı hee :D :D
O kadar çeşitli olursa kahvaltılık peynir bile ee bir de pahalı imiş ztn normal o zmn size hee :)
Melek sen hangi ildesn ..bn hazır su tadını sevmiyorum ztn has su içince onun tadı bile başka geliyo Erciyes suyuna kurban :D
(3,823 puan) tarafından
Göktuğum vandayım kuzum bende valla aylık almazsam çok gidiyor hesp yaptım o yüzden böyle kızlar abartmıyorum da
Ekmek su günlük ihtiyaç ona zaten ayrı 100 150 dedim ben
Melek kız ben bir kutu peyniri bir ayda yiyoruz hergünde kahvaltı yaparız senin hesap giderse haklısın ama bizde öyle çok gitmiyor zeytin bile 2 ay gidiyor bizde  :))
Aman kızlar ya herkesin kendi yediği kendine boşverin yeyin gitsin sonra gelsin kilolar hahahahah :))
0 oy
tarafından
Kiraniz çokmuş cnm faturalarinizda gaz bu soğuklarda normal gelmiş bizimde öyle 
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Paranin kıymeti kalmadı ki . Elimizi surdugumuz ates pahası allah herkesin yardimcisi olsun giderlerimizi yazsam aglarsin ☺
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bugün sadece alışverişe gittim giyim olarak 500 u geçti bacım daha hesaplamayı bıraktım :/
0 oy
(5,721 puan) tarafından
411 doğalgaz 

90 su 

170 elektrik 

Faturalar da telefon ev interneti 

Kredi kartına sadece 3 bin küsur ödeme var varda var
0 oy
tarafından
Ay başına kadar zor yetiyo kira da olunca birikim yapmyrm malsf
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ayni durumdayım kıra yok kendi evim zaten dişari da çıkmıyoruz yinede anlamiş değilim cocuk olunca masrafta artıyor canım herşey çok pahalı hele bebek mamaları aylık neredeyse 600 TL tutuyor Allah kırada olanlara yardım etsin 
0 oy
tarafından
Market alışverişleri ufak görünüyor ama onlar çığ oluyor maalesef 
(10,046 puan) tarafından
Kiz marketi saymadim bile dusun
tarafından
Hep onlara gidiyor bacım
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Kalem kalem yazmicam ama bizimde buna yakin giderimiz var gelirden cok allah yardimcimiz olsun
0 oy
tarafından
Paranin adi var sadece 
0 oy
(9,230 puan) tarafından
Ne kdar gelirse o kdar gidiyor :) 

Asgari ucretliler de (bizde dahil) kendini ona gore ayarlayp ona gore harcama yapıypr..
(10,046 puan) tarafından
Tamamda canim ona gore ama dogalgazdan elektrik sudan ne kadar kisabilirsinki. Hele kira bide. Ne kaliyoki geriye
(9,230 puan) tarafından
Zaten en çok kiraya gidiyor :( valla kirada olmayan insan bi şekilde geçimini sağlıyor ama kira çok zor ya.. Allah yardımcsı olsun zor durumda olan herkesin..
(10,046 puan) tarafından
Aynen kira olmasa yine bi sekilde geciniliyo canım
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Valla canım ben sana şöyle bir liste yazayım 

Kendi evim  

Faturalar yok 

Kontör yükleme yok 

Kıyafet almak yok 

Çocukların okul aidatları giderleri yok 

Et tavuk yok  

fındık ceviz çay yok 

Bunlar ortak hesaptan alınıyor 

Bunların dışında ayda giderimiz3 bin  sen düşün rtık paranın hiç kıymeti kalması
(10,046 puan) tarafından
Vallahi yok ya benimde mutfak masrafim haric 7200 gitmis valla. Mutfagida koy 10 oldu :S
(10,411 puan) tarafından
İnanırım canım gider
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bizim aylik tl ye vurursam 13.500 lira gidiyo enn az
(10,046 puan) tarafından
Sizinde baya varmis ya siz neye veriyonuz o kadar :D Bu dedigim mutfak haric masraf bide mutfakla 10 falan oluyo
(7,972 puan) tarafından
Eksikler bitmiyoki cnm giyim kuşam mutfak bir dünya para gidiyo
0 oy
tarafından
90 fatura nedir kizzz
(10,046 puan) tarafından
Telefonmu esime 313 gelmis bu ay :D
tarafından
Kız şaka mı... faturayı iptal.edin neden o kadar ödüyorsunuz ki yazık
(10,046 puan) tarafından
Canim esim yurtdisinda is geregi yurtdisi tarifesi o yuzden :) normalde o kadar degil. Ama benimki 93 tl net :)
tarafından
Hmm anladım... Kuzum.. Valla 93 te fazla yaa ama esenyurt dışında olduğundan  belki görüntülü konuşmak.icin fazla.gb da bilemem
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ben hiç yazmayayım :)) 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çok şey  diycemde engel yerim demiyeyim

Tek diyeceğim şey şu 60 binden fazla aylık alan siyasetçi milletvekilleri devlet az insanlık namına düşünceli olsalar .
  Ama yok anca laf yapsın hepsi icrata Gelince Tom gibi süt dökmüş kedicik:happy:
0 oy
(13,202 puan) tarafından
973₺ doğalgaz

214₺ elektrik

110₺ su

40₺ eşimin telefonu

92₺ dsmart

1000₺ çocuğa bez kıyafet lazımdı

500₺ damla vs mama

Ay sonunu göremedik kalan masrafları annem yapacak benim telefonumu babam ödüyor bir de giyim almasam o mama masrafı olacaktı anneme gideceğim diye aldım
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Öyle tabi hayat çok pahalı. Kira heleki herkesin belini büküyor. Benim eşim imam maaşı az geliyor, asgari ücretli nasil geçiniyor bende düşünüyorum cidden. 
(10,046 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun valla canim
(1,077 puan) tarafından
Amin canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 153 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sevgim esmer (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 302 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu

380,167 soru