0 oy
565 göst.
Aile kategorisinde (233 puan) tarafından
Temmuzda 4 yaşına giricek oğlum banyo yaparken ağlıyo yemek yememek için ağlıyor biyerinde en ufak çizik olsa bir hafta ağlıyor gözüme su değdi diye ağladı demin banyoda ya korkmasın diye arabasınıda görürdüm yıkayalım diye tekerleği içeride düşmüş buldum inat ediyor banyoda diye yemeğini yedirene kadar gçbeğim çatladı niye böyle oluyo ya başka çocuklar canavar gibi benimki niye böyle niye yetiştiremiyorum iyi anne değilim ben bunu anladım yetemiyorum napıcam nasıl yol izlicem bilmiyorum artık :(

11 Cevaplar

0 oy
(48,996 puan) tarafından
anneye cok simariyo cocuklar huyuna suyuna gittikce simariyorlar
(233 puan) tarafından
Napıcam peki o kadar ters ki ya saçının teline kıyamıyorum bağırmaya kıyamıyorum ama çok aşırıya gidiyor yoruldum artık gerçekten
(48,996 puan) tarafından
hata yaptığında kizmalisin bilsin doğruyu yanlisi
(233 puan) tarafından
Kızsamda inadına yapıyo aynı dediğini vurmamak için dışarı gidip yastıkları yumrukluyorum artık psikolojim bozuldu ya
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sen çok iyi bi annesin kendini böule şartlandirma..

Bazı çocuklar böyle akli erdikce düzelecektir evet biraz yipranacaksin ama mükatini alcaksin Allahin izniyle
(233 puan) tarafından
Ya düzelene kadar napıcam çok yoruldum artık kızıyorum ama o zaman bilr yükseltemiyorum sesimi hiç kıyamıyorum çok zorlandım onda büyütürken bi bebeğim daha var 40 günlük o yüzden yağıyor dicemde daha öncede böyleydi hep böyle aşırı mızmız
0 oy
tarafından
Aynı benim oğlum valla temuzda 4 bitirip 5 e   gir ck banyo sevmiyor.  Yemek yemiyor zorla veriyorum.  Sadece  uykusu  iyi akşam 11  sabah  9:)   banyoyu yeni sevdi çünkü oyuncaklarıyla yapıyo legen e   koyuyorm o   oynuyor bende başını yıkıyorm hiç ağlamıyo artik  eğlenceli olsun diye suyu bana atıyor gulumcw yine banyo yapalım dio... yemeği de mutfağa götürüyorm ne istese veriyorum ve   ddiyom yersen boyun uzar okula  hemen gidersin yiyo vallla sende öyle yap 
(233 puan) tarafından
Yazın bende öyle yaptırıyorum banyoyu leğene su doldurup oyuncaklarını içine koyuyodum oynuyodu ama şimdi kış soğuk evimde sobalı banyo soğuk fazla tutamıyorum ama görsen çıldırma derecesine geldim artık gözüme su değdi diye bi saat ağladı dışarda yastık yumurukluyorum artık sinirden o kadar mızmız ki anlatamam ya
tarafından
Benim oğlum da oyle diyo gözünu kapat açma diyom bu daha açmıyor.  Diyo anne su sıcak yandı mm Heme n  ılık yapiym susuyor :)) bizim evde sobAli ve banyo da soğuk ama mecbur
(233 puan) tarafından
Ya aynısı bacım valla su yakmasın üşümesin diye 2 saat onu ayarlıyorum gözünü kapat diyorum daha çok açıyor bu sefer su gitti gözüme diye ağlıyo şimdi bile ağlıyor olur olmadık yere o kadar mızmız ki 40 günlük bebeğim daha var daha hiç sevemedim vicdan yapıyorum nefret ettim kendimden artık
tarafından
Vallah a  benim  oğlum gibi..  2 aylık bebeği mi sevmiyorum korkuyorm.  Çok kötü huyları var deliriyom bazen
0 oy
tarafından
Küçük bi şeye ağladığında hemen evham yaptıysan ondan sürekli agliyo olabilir 
(233 puan) tarafından
Hayır aksine baktım çok ağlıyor kendi haline bırakıyorum yinede böyle
tarafından
Bi pedagog dan yardim alman lazım o zaman
0 oy
tarafından
Canım her çocuğun huyu farklidir bazı geçiş dönemlerinde de iyice değişiyorlar benim kızımda öyleydi benimle yıkamamak istemezdi elimden yemek yemezdi elimin ucuyla degsem sank itekme tokat dövmüşüm gibi kendini yere bir atardı bir çiflik atardı akıllara zarar ")) şimdi 5 oldu bir sene çektim onu öyle canım yapacak bir şey yok kendini suçlama zamanla değişecek büyüdükçe durulacak emin ol
0 oy
(3,746 puan) tarafından
Ohhooo benim oğlumda öyleydi denize girdimi ıslandım diye ağlardı büyüdükçe degisiyo merak etme yazın bol bol arkadaşlarıyla oynasın çocuklar eve yıkıldı kaldı.benimmki şimdi hâlâ mızmız ama banyoyu kendi yapar yemekte sıkıntı yaşıyoruz bizde yemek istemiyor 7 yasinda 
(233 puan) tarafından
Kimsede yok ki burda kuzenleri var ayda yılda bir görüşülerse onlarda oyuncaklarını falan vermek istemiyolar oynamak istemiyolar çoğu büyük zaten ben oynamaya çalışıyorum ama o zamanda bişey bulup ağlıyor resim çiziyorum boyasın diye kalemleri yerlerde sürünüyor kardeşi var öylede olunca hiçbişeye yetişemiyorum onu kıskanıyor desem sürekli böyleydi hep mızmız hep aksi yeni huyu değil
(3,746 puan) tarafından
Parka falan gotur canım öyle öyle huyları duzeliyo benimkide yalnızken çok mizmizdi arkadaşlari var şimdi daha iyi
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Hamile misin kardeşi mi olacak?
(233 puan) tarafından
Ya kardeşi oldu ama kardeşinden öncede böyleydi hep böyle yeni huyu değil kardeşinden sonra bi değişiklik olmadı yani
(3,212 puan) tarafından
O zaman bir pedagogla görüşmelisiniz canım. Bu durum sana olduğu kadar ona da çok zordur. Nasıl yaklaşmanız gerektiğini bir uzmandan öğrenmek daha sağlıklı olur
0 oy
(469 puan) tarafından
Aynı benim kızım cok aglıyor her sey tm dememi bekliyor 2 bucuk yasında ama cok aglıyor cok huysuz 
0 oy
tarafından

Çok üstüne düşme canım 

Yemeğini kendisi yiyebilir artık.ver eline kaşığı yesin. Dökebilir kırabilir ama sonunda öğrenir.

Her istediğini yapma yaparsan yapmadığın zaman silah olarak ağıtı kullanıyorlar.örnek vermek için söylüyorum 

2buçuk yaşında oğlum sofrada tabağı önüne koyarım alır kaşığı yer dökülenleri bile toplar ağzına atar. Bulaşığınıda tezgâha koyar ağzını siler. Oynamaya devam eder. Ben 1 yaşında başladım ugak tefek sorumluluk yüklemeye  şimdi ben yapsam kabul etmiyor.sende öyle yap sorumluluk almayı öğrenir özgüveni artar.

Sen suçlu değilsin <3 her anne değeri hakeder

0 oy
tarafından
Kendini ysrgilama canım bazı şeyler doğuştan da geliyo. Benimki  2.5 aylok sinirli olirmu ya bebek. Cok aşırı sinirli

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 399 göst.
9 Nisan 2021 Aile kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 215 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 146 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 863 göst.