0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (3,136 puan) tarafından

Ya kızlar geçen gün post açmıştım herkes enfeksiyon kapmışsındır dedi. Afedersiniz ama özel bölgemde kaşıntı var mahvediyır beni. Doktora gitmeden nasıl bi çözüm bulabilirim. Aynı zamanda akıntım da henüz geçmedi. 

Doktora gitmemi söyleyeceksiniz ama zalımın oğlu götürmüyor doktora. Ne söylediysem ikna edemedim :((( doğal yollsrla çözüm bulmaya çalışıyorum artık :((

Yardımcı olursanız çok sevinirim

14 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Zalımın oğluna selam söyle ölüncemi götürcekmis
tarafından
Ayyy bide hamilesin aman erken dogumu bile tetikliyor
(3,136 puan) tarafından
Hem de nasıl düşüncesiz. Böyle olmayan adam bir anda nasıl bu hale gelebiliyor anlam veremiyorum.
(3,136 puan) tarafından
Turkuaz damla söyledim ama olmaz diyor. Ne söylesem nafile.ama kız kardeşi biraz üşütse doktora gidelim dese hemen götürür. Bu da zoruma gidiyor
tarafından
Vallaha söyleyeceğim  çok sey varda neyse ALLAH ıslah  etsin
(3,136 puan) tarafından
Amin canım amin
-Reklam-
+1 oy
(6,978 puan) tarafından

image

bak canim gorunce aklima sen geldin
(3,136 puan) tarafından
Haber veririm canım muhakkak :) inşallH işe yararda kurtuluruö bu kaşıntıdan
(3,136 puan) tarafından
İyi akşamlar canım. Önerdiğin kekik suyunu denedim bugün biraz işe yaradı gibi. Kaşıntım şimdilik yok denecek kadar azalmış. Çok çok teşekkür ederim canımsın :)
(6,978 puan) tarafından
Aaa cok sevindim ise yaramasina,rica ederim ne mutlu ise yaradiysa :)
(3,136 puan) tarafından
Şimdilik yaradı çok şükür canım inşallah bir daha olmaz.
Allah gönlüne göre herşeyi versin canım :)
(6,978 puan) tarafından
Aminn aminn Allah razı olsun
0 oy
(6,978 puan) tarafından
O kadar kasinti antibiyotiksiz zor gecer ama doktorum bana yesil zeytini cok ye ve sirkeli suyla taharet et demisti. Ne demek doktora goturmiyor ayrica, enfeksiyon olan şeye dokunmasin o zaman tedavisine engel oluyorsa. Yada eczaneye gidop durumu anlatip ilac alabilirsin
(3,136 puan) tarafından
Allah iyi yapsın kıymetimi daha çok bilen bi eş yapsın kızz :))
(6,978 puan) tarafından
Jahaha aminnn kiyamadi esine tabi yinede :)
(3,136 puan) tarafından
Kızıyorum sinirleniyorum ama yine de kıyamıyorum. Allah başımızdan eksik etmesin kızz yoksa rezil oluruz bebişlerimle. Tek kötü huyu biraz inatçı olması lafımı çoğu zaman dinlememesi onun dışında zararı yok kızz. O yüzden kıyamadım :))
(6,978 puan) tarafından
Allah huzurunuzu daik etsin canim ama bu konida inat etmesin ikna et, saglik bu
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım. Bir kere inat edip hayır dediyse o kararından asla vazgeçmiyor. İkna etmeye çalışıyorum ama fayda etmiyor. İlla ki bi sorun olacak ki o zaman aklı başına gelir belki ama o zaman da iş işten geçer
0 oy
tarafından
2 senedir çekiyorum ben de artık çıldırıyorum dr a dedim 2 kere travazol kullan dedi kullanıyorum 1 hafta geçiriyor sonra tekrar başlıyor lanet kaşıntı 
(3,136 puan) tarafından
Bende ilk defa böyle oldu. İlk hamileliğimde böyle değildi. Bunda mahvoldum her konuda. Hamileyken travazol kullanılıyor mu acaba
tarafından
Bilmiyorum ki benim kaşıntı doğumdan sonra başladı zaten tek çocuğum var 27 aylık ilk 2 ay bir şey yoktu sonra başladı nedendir bilmiyorum dr anca kremi söyledi
(3,136 puan) tarafından
Benim de ilk defa başıma geliyor çözemedim nedenini
0 oy
(774 puan) tarafından
Ben eczaneye gittim mantar olmuştur dedi bir krem verdi 2 güne hiç bişey kalmadı gitsin alsın madem 
(3,136 puan) tarafından
Onu da kim bilir ne zaman alır
(774 puan) tarafından
Geçmez ki ama başka türlü kaşımaktan tahriş olur bu sefer de çok acır
(3,136 puan) tarafından
Hamileyken kullanabilir miyim canım
(774 puan) tarafından
Onu doktoruna sorman lazım hamile değildim kullandım sonra yine oldu doktor kremin resmini istedi sordum da hersey sürülmez demişti
(3,136 puan) tarafından
Bugün doktorumla bi konuşayım bakalım ne diyecek. Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Sarmısağa ip bağla şeyine sok (komik olabilir kardeşim linçlemeyin araştırıp yazdım) :D kesin çözümmüş bu arada 
(3,136 puan) tarafından
Arkadaşın dediği gibi içe kaçarsa
(2,393 puan) tarafından
Ahahsjw kız nasıl yapıcagını anlattım ya :D iğneyi ipe geçir sonra sarmısağa batır bağla iğneyi çıkar yerine yerleştir ipi iç çamaşıeından sarkıt öyle yat sabah çıkarıp elma sirkesi ve su karışımı ile yıkıcakmışsın sirkeyi direk yapıştırma suyla seyrelttir bide yoğurt iyi geliomuş
(544 puan) tarafından
Sarımsağı kabuklu mu kabuksuzmu olsun ?benim ablamında  öyle bir problemi var canım ondan merak ettim.
(2,393 puan) tarafından
Kabuksuz :D manyak kabuklu nasıl olsun :D
(3,136 puan) tarafından
Yarın bi deneyeyim bakalım nasıl olacak inşallah işe yarar canım. Teşekkür  ederim
0 oy
(61 puan) tarafından
Canım bnm de kaşıntı sorunum vardı..hastaneye gittim bikac hafta önce afedersin doktor alttan bakti ve ultrasona verdi rahmimi cok şükür mantar değildi. Ozel bölgem deterjan gibi maddelerden tahris olmuş o yüzden kaşıntı oluyomuş. Bu yuzden ozel bolgene sampuan gibi maddeler değdirme. Ve camasirlarimi her gun degismemi ve 90 derecede yikamami söyledi.  Özellikle de cinsel ilişki yasakladi. Krem hap ve rahim icin fitil verdi cok şükür suan kaşıntım yok 6 aydir vardi bnm kaşıntım 
(3,136 puan) tarafından
Şampuan duş alrken illa ki değyor canım. Çamaşırlarımk hergün değiştiriyorum ve hergün duş alıyorum. Hamile olduğum için her ilacı da kullanamıyorum bakalım nereye kadar devam edecek
0 oy
tarafından
Eşin çok cahil çok yaşamaz o beyinle Allah seni süründürmesin onun olupta kullanmadği aklı ile sirkeli suya otur çok iyi gelir
(3,136 puan) tarafından
Bir de okumuş cahillerden. Amin inşallah canım inşallah. Sabah sirkeli suya oturup deneyecem canımçok teşekkür ederim
0 oy
(27,452 puan) tarafından

Böyle kıt ve anlayışsiz varlıklari Allah ıslah etsin ya

(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım inşallah
0 oy
(181 puan) tarafından
Sana bir şey söylim mi cnm istedikten sonra her türlü gidersin hastaneye eşin gotürmese bile o zaman diyeceksin ki ver para taksi tutup gidicem nokta bu arada eklemek istiyorum normal doğum planlıyorsan o enfeksiyon tedavi edilmezse bebeğin enfeksiyondan dolayı kuvezde kalacak cnm sonra post açarsın bebeğim kuvezde sütüm azaldı diye biraz acımasızca oldu ama gitmen için mecbur yani kendini düşünmüyorsun karnında ki masumun suçu yok
(3,136 puan) tarafından
Keşke her türlü gidebilsem ona dahi müdahale ediyor. Annemler dibimde oturuyor oraya kafama estiğim gibi gidemezken hastaneye hiç gidemem. Doğumum sezeryan olacak 5 nisana tarih verdi.
Ben kendim den çok bebeğim için korkuyorum. Herşeyi anlattıö ama takan yok. Abarttığımı düşünüyor gitsek boş yere gidecez diyor.  Ama ciddiyetin hiç farkında değil. Ilk doğumumda hep birşey olmaz olmaz dedi. 41+4 te sezeryan oldum. Kızım 8 gün küvezde kLdı
(181 puan) tarafından
Cnm o zaman eşin işe gittiği zaman ara 155 i veya 112 yi götürsünler getirsinler hastaneye bak biliyorsun da kuvezde kalan bebeğinin duygusunu mutlaka gidebilirsin ben bile bir durum olduğu zaman arıyorum 112 yi hastaneye gelmelimiyim böyle bir durumum var diye onların direkt verdiği cevap şu hastaneye gelmelisiniz eğer gelemeyecek durumda iseniz ambulans yönlendireceğim :) sağlık bu cnm sağlık
(3,136 puan) tarafından
Pandemiden dolayı işi de düzenli değil. Halk eğitim milli eğitime bağlı olduğu için bi var bi yok. Ve iş yeri evimizin tam karşısı yolun diğer tarafında.
Demin yine konuştuk söyledim. Gidelim gitmesine ama hamile olduğun için doktor birşey yapamayacak ilaç veremeyecek çünkü içinde çalıştım senin gibi şikayeti olan hastalara birşey yapamıyordu dedi. İlla ki bi kreöi falan birşeyi vardır dedim ilaç falan yazmıyordu doktor dedi.
(181 puan) tarafından
Afedersin de bı gitsin yani paradan kaçmak için her yolu arıyor yani vaginal fitil veriyorlar antibiyotik veriyorlar nereye vermiyorlarmis
(3,136 puan) tarafından
Paradan asla kaçmaz. Kıymetini bilmez paranın. Keşke paradan kaçsa. Ama götürmüyor üşengeçliğinden
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Hamile misin canım, eğer öyleyse söyle kocana hemen götürsün seni doktora doğum şeklini bile etkiliyor vajinal enfeksiyon. O yüzden dikkat etmek gerekir. 
(3,136 puan) tarafından
Hayır canım kendimde gidemiyorum bırakmıyor. Demin yine söyledim. Doktora gidelim gitmesine ama hamile olduğun için ilaçta vermeyecek. Çünkü içinde çalıştım biliyorum dedi.
(1,630 puan) tarafından
Verebilir yanlış biliyor.
(3,136 puan) tarafından
Bende aynısını söyledim. Muhakkak vardır bi ilacı yoksa enfeksiyon bebek içinde sakıncalı dedim. Eğer ciddi bi sıkıntı olsaydı ve çözümü de olsaydı ben bekler miydim diyor.
(1,630 puan) tarafından
Benim de öyle idi kaşıntım vardı doktor ilaç yazdı azaldı epeyi. Bence hiç vakit kaybetmeden doktora git
(3,136 puan) tarafından
Götürmüyor kuzum. Doktor Kuzenime soracam bakalım ne diyecek
0 oy
tarafından
Anlamadığım götürmüyor ne bin otobüse dolmuşa git 
(3,136 puan) tarafından
Ona da izin yok canım
0 oy
(122 puan) tarafından
Vajinal akinti idrar yolu enfeksiyonu belirtisi olabilecegi gibi  akinti ve gecmeyen kaşıntı mantar enfeksiyonu belirtileri arasindadir. Temizligime dikkat ederim deseniz dahi mantar enfeksiyonu aşiri temizlikten de kaynaklanabilir. Ayrica bulasicidir esinizde varsa size yada sizdeki bu kasinti esinize bulasabilir. Travazol krem rahatlatir kasintiyi alir ancak ileri duzeyi muayene ile belli olur ki fitil kullanmaniz gerekebilir. Gebelikte ozellikle dr. Şart enfeksiyon sonucta. Esinizin goturmeme sebebi maddi acidan mi? Bagli oldugunuz aile hekiminiz de yardimci olabilir. İlerlemeden aksatmayin. 
(3,136 puan) tarafından
Travazol evde var hamileyken kullanılabilir mi. Kuzenim doktor sabah ona sorayım bi kullanılabiliyorsa kullanırım. Yok canım keşke maddi açıdan olsa tamam derim. Üşengeçliğinden. Aile hekimine en azından gidelim zaten kan vermem gerekiyor onun içinde gidelim diyorum ama götürmüyor üşengeç olduğu için.
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Bende aynı dertten çekiyorum ilk defa oldu durdurmuyor ne yapacağımı bilmiyorum:(

(3,136 puan) tarafından
Çok sinir bozucu bir durum bu kaşıntı. İnsanı çileden çıkarıyor resmen. Arkadaşlar sirkeli su falan demişler onu deneyecem
(6,825 puan) tarafından
Bn denedim ya ins ise yarar taharet suyu yaptım sirkeli. bna da buradan  çok sevdiğim bir kankim dedi sabah yaptım ☺️ suyu kaynatıp soğutup sirke koydum WC ye koydum sn de yap istersen bı pet şişenine
(3,136 puan) tarafından
Birazdan hazırlayacam canım. Duş alırken yapacam. Birde lavaboda kullanırım. Çok çok teşekküt edrm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 139 göst.
23 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 139 göst.
12 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu

381,641 soru

11,424,536 cevap

34,982 kullanıcı

...