0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından
Kızlar 3 aylık bebeğim var emziriyorum ve şimdiye kadar günde 1 mama takviye veriyordum.  2 aylık aşımızı pazartesi olduk geç kaldı bebeğim 1 ay da sadece 200 gr almis sütüm var ama yaramıyor hemşire mama takviyesine başla her emzirmeden sonra dedi ve takip verdi. Sorun şu ki pazar günü en son mama yedi asi olduğundan beri biberonu kabul etmiyor asla sütümü sağıp veriyorum onu da kabul etmiyor biberonla çay kasigiyla içirmeye çalışıyorum emmek istediği için çığlık çığlığa ağlıyor resmen . Yardımcı olun lütfen biberonu nasıl kabul ettiricem tekrar Bide sütümün kalitesini arttırmak için önereceğiniz şeyler varmi

5 Cevaplar

+1 oy
(3,107 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Dereotu, marul, incir, rezene soğan. Bunlar süt yapar. Hı her yeşil yapraklı sebze süt yapmaz. Mesela maydanoz sütü azaltır maydanoz yeme. Dinlen bebeğin uyuyunca dinlemezsen de sütün olmaz
(57 puan) tarafından
Evet uykusuzluk da sorun geceleri işte 5 6 saat uyursak şükür ediyorum ama o diğer dediklerini tüketmeye çalışıyorum sadece rezene uyku ya0iyor onu artık içmiyorum
(3,107 puan) tarafından
Öğlen uyudugunda sen de uyu 1 saat de olsa iyi gelir
(57 puan) tarafından
Ya işte benim bebiş de öğlen uykusu yok akşam o kadar uyur sadece başka da uyumaz çok nadir öğlen uyuduğu o da yarim saat bile olsa uyumaya çalışıyorum bide hamileyken kullandığım vitamini sanırım doğumdan sonra 6 ay kullanmam gerekiyormus doktorum bana bu bilgiyi verme gereği duymadı bende yeni öğrendim takviye yapicam çünkü kendim de bitkin düştüm ister istemez düzgün beslenemiyorum
(3,107 puan) tarafından
Ben içmedim hiç :D ama doktoruna sor bakalım ne diyor
-Reklam-
+2 oy
(7,972 puan) tarafından

Sütün kalitesinin artmasi icin cnm

1. Et, balık, köy tavuğu gibi proteince zengin besinler.
  2. Yoğurt, yumurta.
  3. Pekmez, bal, tahin gibi kuvvetli gıdalar.
  4. Hoşaf.
  5. Kuru meyveler.
  6. Kuruyemişler.
  7. Yeşil yapraklı sebzeler.
  8. Meyveler. Tüket
BIberon konusunda fikrim yok
(57 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Kuru dut çok faydalı bunun için 
(57 puan) tarafından
Deniycem  teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim oğlum 2 yaşında zayıftı o zamanlar yine almıyordu emzikte kabul etmedi zorlamadm ama çok huysuzlanirdi uyutana kadar canım çıkardı bence ne yap et alıştır 
(57 puan) tarafından
Benimki de emziği hiç almadı gittim anne göğsüne yakın emzik aldım onu da almadı ben aslında arada biberon veriyordum hergun yada 2 güne bi ama bıraktı hergun deniyorum bi umut alır belki diye Yok inşallah alışır
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Zor durum Allah yardımcın olsun dördüncü ayına kadar beklesen sonra ek gıdaya geçiren doktorlar var öyle mi yapsan ? Çocuğun seni istiyor demek ki sütünün kalitesini arttırarak dene bir de inşallah faydası olur 
(57 puan) tarafından
Ya inşallah zaten şimdi kontrolde kilo almazsa hastaneye yönlendirecek büyük ihtimal elimden geldiğince sütümün kalitesi için uğraşıcam inş. Kilo alır

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 62 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Prensesannesi00 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 67 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Prensesannesi00 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde S...r (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 260 göst.