0 oy
2,677 göst.
Diğer kategorisinde (13,666 puan) tarafından
4. Ay kontolü vardı bugün.  1 ayda 450 gr almış.  

Hemen mama başla dedi. 

Gerçekten lüzum var mı ya

Zaten giderek  az kilo alımı olmayacak mı? 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
doktor mu dedi bunu bebeğin kilosu ne kadar
(256 puan) tarafından
Benimkine niye demiyolar oyle benim kizimda 4 aylik ve alti kilo ustelik mamada veriyorum ben hemsire soruyor sadece emiyor dimi diyor hayir mama da veriyorum diyorum neden veriyosun diyor bana kilosu biliyorum az aliyor bebegim ama bana bisey demiyolar
tarafından
her bebegin gelişimi yapısı farklıdır ayda ne kadar aliyor  o onemli
(13,666 puan) tarafından
Anlamadım ki işte biri. Mesela dün aşımız vardı.  Kan ilacını istedim sağlk ocağından. Aslaaaa dedi.  6 aylk olmadan başlanır mı dedi.
E bugn hastanr kontrolünde  mutlaka başla 4 aylıkken başkalnr dedi
tarafından
ya o konuda ben güvendiğim doktorumun dediğine bakıyorum valla herkes değişik konuşuyor bende anlamadım biz  tahlili yaptık değerleri iyi çıktı çok şükür gerek yok kullanma dediler
(256 puan) tarafından
Benim kizim 3kilo 250 gr dogdu 4 aylik suan 6 kilo yarim kilo falan aliyor sutumde mamada belki yaramiyor bana kan ilaci verdiler baslanirmis bu ay
-Reklam-
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Başla niye mamayi düşman olarak goryon 1 ayda 450 gram çok az bnm bebegmde 4 aylık ve bu ay 1.200 gram aldi
(12,777 puan) tarafından
Hareketlenmeye başladığı zaman az değil  kizmda oyle  aliyodu önemli olan 4 ayda dogum kg su 2 kati çıkmış  olması senin bebegin 1 kg aldi doye herkes alamayabiliyo bizzat cocuj doktoru cok normal  dedi 1 2 ay dan sonra zaten ek gida baslayacak mamaya gerek  yok
(90 puan) tarafından
Benim kızım 300 gr almış doktor normal dedi. Sugra ne veriyorsun canim bebeğine. Kaç kilo şu an
(1,186 puan) tarafından
Sadece mama veryorm benm bebeğim premeture  hikayem uzun bebeğim çok yattı hastanede toplam 3 buçuk ay kaldı kuvezde stres falan derken sütüm kesildi  şuan  4  buçuk aylkk 5 buçuk kilo sürekli hastanede kaldığı için kilo kaybı baya oldu şuan 1 buçuk aydır yanımda ve sadece mamayla pirinç un muhallebsini yapıp weryorm meyve püresi yapyorm kilosu iyi çok şükür doktorlar kilo alimini gayet iyi buldu
(126 puan) tarafından
Canim ya benim bebeğim geçen ay 700 gram aldi mama baslatmadı
(126 puan) tarafından
Bana az geldı
0 oy
(1,567 puan) tarafından
En az 500 gr almasi gerekiyor diye biliyorum aylik olarak 600 700 almasi cok cok iyi. Istersen hemen baslama . 1 ay daha takip et. Yine az alirsa baslarsin.
(13,666 puan) tarafından
Ne biliyim artk çok hareketli hani emzieiyrm da sık sık neden yetmedi anlamıyorum
(1,567 puan) tarafından
Bilemedim canim ama benim kizimda 9 gunde 100 gr almis cok az dr hemen mama tavisye etmicem dedi 1 ayin dolmasini bekliyorum bnde bakalim nekadar alacak cunku meme reddi yasadik 9 gunun 5 6 gunu anca emdi zaten.
0 oy
tarafından
Kullan canım gereklı gordu demek kı doktor. Mama kotu bı sey degıl sonucta ocu gıbı bakmayın mamaya. Benım yegenımede az kılo aldı dıye baslattı doktor. Demek kı sutun yetmıyo olsun saglık olsun. Benım bebeklerım 3 bucuk ay anne sutu aldılar sadece. 6 aydır mama kullanıyoruz
(13,666 puan) tarafından
Asla öcü gibi bakmıyorum kuzum.  Sadece 450 çok mu azki mama diyo ya :/
tarafından
1 ay için az canım
0 oy
tarafından
En az 600 gram almasi lazim aylik
(13,666 puan) tarafından
Çokkkk tşk ederm güzel kzının saçlarını öp :) <3
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Benim kızım 4 ayında 270 gram almış mama başla felan demedi doktorumuz 4 buçuk aylık olunca ek gıdaya başlattı 
(13,666 puan) tarafından
Heh işte bunudemek istyrm.  Hemen mama dedi ya
(1,887 puan) tarafından
Yani hemen mama demesi bana göre doğru değil hatta ben vermek istedim doktorumuz gelişimi gayet iyi boyuna veriyor dedi bizim için önemli olan klo vermemesi dedi
0 oy
tarafından
Çok az değil ama az almış evet. Bizde 4 ay 20 günlüğüz bebek bakımda sordum bende dün. Hipp in 4.aydan sonra kullanılan kaşık maması var onu sipariş verdim günde bir öğün takviye yapacağım ki aslında oğlumun kilo alımı fena değil ama daha iyi olabilir birde tatlara alışssın 1 tatlı kaşığı şeklinde başlayacağım yoğurt, meyve püresi günde bir kez bunlardan birini vereceğim. Sende verebilirsin zamanları geliyor zaten. Kilo alımıda daha iyi olur.
(13,666 puan) tarafından
Nasl vercem hiç bilmiyorum
tarafından
Kutuda yazıyor canım suyla yapılıyor içinde bebek sütü pirinç tahıllar var. Gelirse bende göreceğim, bende kullanmadım henüz :)
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Artik az alir benim kizda oyle alirdi önemli olan ayina gore kg su suan kac kg bence baslama
(13,666 puan) tarafından
İşte bnde böyle biliyorum gitgide az alr diye düşünüyorum.  7450 kg azamelia'm ya
(12,777 puan) tarafından
Cok iyi cnm kgsu doguk kg onemli kizim suan 5 aylikken 7 kg idi doktor gayet iyi  dedi kafana takma
(13,666 puan) tarafından
Evet işte bana da iyi geliyo boşuna neden mama vereym ya 3600 doğdu.  E yeter daha ne olcak.  Çok şişko olup napcak ben gibi patatese mi benzesin.  Sağlıklı olsn yeter
(12,777 puan) tarafından
Hahaah aynen kuzum bosver gayet iyi kg su verme 1 ayada ek.gida baslarsin tmm kziim suan kac bilmiyom 7.5 sa bile yeter kizim 2.600 dogdu kg bebek sagliklo demek degil
(13,666 puan) tarafından
Ya yok yeterki zayf görnmesin hani sağlıksız görnmesim.  Onn haricinde kilonun  ızdıraplarını çekiyorum  ben zatdn.  Napcak şişko olup.  Mama başlanacal kadar sağlıkdız zayf değl ya daha nolcak 10" kg mı olsn yeter sıpaya o :)
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Aylık en az 600 Gr alması lazim canım ek gıdaya gecmene az kalmış al aksamlari yatmadan sabahları kalkınca icir
(13,666 puan) tarafından
Ama artk hareketli yani eskiden yiyip içio yatyodu tabiri caizse.  Şimdi kımıl kımıl.  Enerjisini atyo.  Ne bliyim ben nye böyleym bilmiyorum.  450 gr bana göre evet az ama mamalıkda değl ya
(1,397 puan) tarafından
Kilosu nasıl iyiyse sen bilirsin zaten aç olsa huzursuzlanir
(13,666 puan) tarafından
7450  kilosu..   Kötü mü :/
(1,397 puan) tarafından
Maşallah kilosuda gayet yerinde zaten ilk zamanlardaki gibi kilo akmiyolar benim oğlum 9 aylık artık 500 Gr anca aliyor
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Önce emzir sonra bi miktar mama ver canım böylece sütün azalmaz bebek de her öğün anne sütünü almış olur sorun olmaz. Mama o kadar da öcü değil yani korkma ver 
(13,666 puan) tarafından
Kuzummm asla öcü değl neden öcü olsn.  Bende mamayla büyümüşüm..  
Bnm anlatmak istediğim  7450 kilosu.   E yeter daha ne olcakki :/
(2,865 puan) tarafından
Her ay en az 700 gr almaları lazım canım kilo ile alakası yok onun. Her ay büyüme oranı var bebeklerde 700 den aşağısı kabul görülmüyor ne yazık ki
0 oy
tarafından
Benim kizimin da 4 ay kontrolü vardi . Benim kizim o kadarda kilo almamis. Sizin bebisin kilosu bence gayt iyi zaten uc aydan sonra kilo alimi azaliyor. Ben daha sık erdirmeye clisiyorum. On bes gun once hastalanmisti o yuzden mi az oldu bilmiyorum . Su an memleketteyim. Gidince doktorumuza goturcem
0 oy
tarafından
canim normalde ayda en az 1 kilo olmasi lazim haftalik 250 gr olarak belirlenir. kilo alimi az olmus bebeginin. 
0 oy
(597 puan) tarafından
450 gr belki sorun degil ama bebeğinizin toplam kilosu ne kadar gelisim geriligi mi baslamis percentil eğrisinde durumu ne bunları değerlendirmiş dr çünkü hiç bi doktor durduk yere mamaya basla demez
0 oy
(284 puan) tarafından
Benim valla 1 grm bile almamis hic ayni kilodaydi yine mama basla demedi
0 oy
(501 puan) tarafından
Sakin baslama facede emzirme danismani sayfasi var istersen oraya yaz orda cok kiziyorlar boyle diyen doktorlara mamaya baslarsan seni daha az emecek ve sutun de azalacak ben sagip sütünü veren t mama veren bi anne olarak diyorm sana mamaya baslama..facedeki sayfanin adi emzirme akademisi ;) 
0 oy
(386 puan) tarafından
Canım kilosu maşallah gayet iyi ya 7 buçuk kiloymuş resmen ne bekliyorlarki acaba bence hiç mamaya bulaşma banada mama ver dediler almadım humana çayı aldım kendime ikş kutu bitirdim maşallah bebeğim 1.200 gr almıştı o ay dedim iyiki mama kullanmamışım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 123 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 189 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 3434 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 151 göst.