0 oy
693 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
31 haftalık hamileyim. Eşimin annesi babası köyden geldi bugün. Eşim onları zorla yemeğe çağırmış. Bana yemek hazırlar misin diyor. Yani aksamuzeri gelseler anlicam gündüz12de evlerinde oldular. Yemek yapamicaklar mi kendileri. Bu hamile halimle misafir ağırlamak zorunda kalıyorum. Eşim kendi de bugün rahatsız akşam evde dinlenmek yerine o da yoracak kendini. Ama söz konusu ailesi olunca ne ben ne kendi umrunda bile değil. Ben mi çok abartiyorum kızlar

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bisey olmaz canım yap hem sevaba girersin o kadar çeşit yapma zaten hergun gelmiyolarmis. 
-Reklam-
0 oy
(10,613 puan) tarafından
39+0da doğurdum eşimin ailesini Bırak arkadaşını da ağırladım 37.haftada annem geldi 2 hafta her şeyi ben yaptım yemek adına ki kadın çok da yorulmasın. Hamilelik hastalık değildir. Yemek yapmak da mesele değil. 2 tabak fazla yemek çıkarsan gönül hoşluğu olur. Eşlerinizin ailesine kıymet verin adam davet ettiyse niye gönlünü kırasın ki canım. 
0 oy
(47 puan) tarafından
Tahammülün azalmış galiba yemek sonuçta yapacaksın exra birşey yapmayacaksin fazlada hizmet beklemezler zaten bu halinle 
0 oy
(289 puan) tarafından
Hamileye gelirken 2 kap yemek yapip gelseydi 

Bi de buzdolabina hazirlayip koysaydi bi de buzluguna yemek borek corek yapip koysaydi 

Senden bekleyecegine
0 oy
tarafından
Sen anneni babami çağırırken sormuyorsan normal
0 oy
(47 puan) tarafından
Ben dogumun son haftasına kadar hep bizdelerdi onlarda daha yardımcı oluyor oldugu kadar hersey mükemmel olmak zorunda degil
0 oy
(424 puan) tarafından
Sen abartmışsın canım benim eşimde pat şunları çağıralım mı der yok desem de gönlümü eder çağırır bazen hiç istemesem de eşim için yaparım zaten yemek yapıcaksın ne olucak ki ayrıca hamilelik hastalık değil Allah can sağlığı verdikten sonra elinden ne geliyorsa yaparsın afiyetle yersiniz
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Abartıyosun kaynana kısmını hiç sevmem ama aynı şekilde annenler olsaydı doğum anında bile hizmet ederdin o yüzden snde anne olacaksn iyi davran akşam kendinize yaptığından biraz fazla yemek yapmakla erimezsn
0 oy
tarafından
Posta bak kendi annen gelse hamileliğine bakmaz kuş sütü bile koyarsın onlar misafir değil eşinin anne ve babası ne de zor dimi sevmek saygı göstermek bir tabak çorba koymak ne de içinize dert oluyor 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Hamileyken hiç oturmadim aksine hep hareket ettim bence hareketli olmak vücuduna daha iyi geliyor hamileyken ve ben 20 kişi gelmişti evime ev görmeye ,35 haftalık hamileydim ben kendim çağırdım boşuna sıkıntı etme kendine özel bişey yapacak değilsin ya kendine ne hazirliyorsan ondan koyarsın onlarada sorun etme bence bebise de yazık 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bence çok abartmışsın zate  pisireceksin yemek yabancı misafir degilki sonuçta eşinin değil seninde annen baban sayılır 2 tas çorba bile yapsan gönül hoşluğu sonuçta mutlu olur yol yorgunu insanlar hem büyükler sever böyle ilgiyi 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ne olacak canım yarın öbür gün sen de kendi ailen  gelse aynı şeyi düşünecek misin yaptığın yemeği biraz fazla yap oldu bitti benim de kaynanam kayinbabam çay içmeye gelecekmis bende seninkinin tam tersini yaptım çaya değil yemeğe gelsinler diye sana zararlari yoksa zaten kadın gelir sana yardım bile eder kalabalık aile iyidir sohbet muhabbet tadını çıkar kalp kırmaya değmez 
0 oy
(27,531 puan) tarafından

Yapacağım yorum yapılmış gizos sağolsun

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 606 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 852 göst.
24 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Shz (1,632 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 358 göst.