0 oy
691 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
31 haftalık hamileyim. Eşimin annesi babası köyden geldi bugün. Eşim onları zorla yemeğe çağırmış. Bana yemek hazırlar misin diyor. Yani aksamuzeri gelseler anlicam gündüz12de evlerinde oldular. Yemek yapamicaklar mi kendileri. Bu hamile halimle misafir ağırlamak zorunda kalıyorum. Eşim kendi de bugün rahatsız akşam evde dinlenmek yerine o da yoracak kendini. Ama söz konusu ailesi olunca ne ben ne kendi umrunda bile değil. Ben mi çok abartiyorum kızlar

33 Cevaplar

+19 oy
(8,081 puan) tarafından
Kendine yemek hazırlamıyor musun? 2 kepçe daha fazla yapıcaksın sadece ne kadar tahammülsüzsünüz. Veya tartışıp üzülmek yerine dışarıdan söylemeyi teklif et uzaktan gelmişler 2 tas çorba koymak elini aşındırmaz seni öldürmez diye düşünüyorum 
(8,081 puan) tarafından
Kız seni çok merak ettim bak
(2,393 puan) tarafından
Hahha instagram varsa bak kuzu :D
(8,081 puan) tarafından
Yok instgramim canım birgün kendini atarsan haber et☺☺
(272 puan) tarafından
Lütfen arkadaşım öldürmez faln deme ya tamm istemeye bilir ama karşında ki hamile inan tüm hormonlar tavan şu zaman da kırmayalım birbirimizi
(8,081 puan) tarafından
Kırmak için yazmadım canım ama biraz müsamaha gösterilebilir eşin ailesine köyden gelmişler zaten
-Reklam-
+2 oy
(1,043 puan) tarafından
Sanki biraz abartıyorsun gibi geldi bana. Yabancı da değilmiş. Kendi anne babanın gelmesini istemez mısın?

Bende 32 haftalık hamileyim bir 18 aylık oğlum var hiç durmaz oturmaz ama yine de işlerimi halledebiliyorum. 

Seninde yapacagin yemek ki onlar gelse de gelmese de yapıcaksın yemek. Yabancı biri değiller ev dağınık olmuş veya yemek çeşidi az olmuş bunları önemsemezler. 

Hamilelik hastalık değil.  Hamileyiz diye de devamlı yatmamız veya insanlardan özel bir ilgi alaka beklememiz biraz saçma. 
(4,700 puan) tarafından
Valla +++ ya anlamıyorum ben de 22 haftaligim 19 aylık oğlum var ve zor bir hamilelik ama her hafta misafirim olur insanlar hamileliği hastalık gibi görüyor yada prenses gibi yaşamayı bekliyor heralde
+2 oy
(119,526 puan) tarafından
Hamilelik hastalik degil yemek dedigin sey hergun yapiliyo az fazla yap yada yapma kahvaltiljk koy allah ne verdiyse yesinler
(1,271 puan) tarafından
Ben de biliyorum hastalık olmadığını ama şahsen ben hamile bir arkadaşıma bile yemeğe gitmem yük olmiyim diye biraz dusunceli olunmasini dusunuyorum. Yani zorunluluk olsa gelinir tabi de herkes kendi yemeğini hazirlayablir
0 oy
tarafından
Valla anlayıs gostermesı lazım ayarı ver esım bana sormadan asla misafir cagırmaz eve hanım musaıt mı arım ben der normali de budur canım 
tarafından
Gercekten bazen insan cok kotu oluyor
tarafından
Bn severim misafir yada komşu çevre severim gelsinlee ama hamilelik te insan yorgun bitkin oluyor
tarafından
Sevdam sen hep gel bacım misafir cok severim sadece haberim olsun yeter ❤️

Bende cok severim canım komsum her gun gelir ama yine de haberim olsun isterim
tarafından
Haklısın canm
tarafından
Haklısın bacım ama kovamayız ki bence kalmaları da saçma insan evinde rahat edemiyor ki benim o günlerde başım felaket dönüyordu bir de öyle böyle değil bunlar yine de kaldılar ama eğer post sahibi sık sık görmüyorsa sorun değil ben aşırı şekilde sık sık görüyorum her hafta görüyorum zaten
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Gelsinler canım ne olacak bir aksam idare et eşinde sana yardim etsin sonuçta seninde çocuğun büyüyecek bir gün gelinim benim için böyle düşünsün istemezdim
(1,271 puan) tarafından
Keşke bir aksamlik olsa canım :D bir hafta daha koye gitmicekler kesin haftanın 7 günü orda oluruz yemek kahvaltı derken. Bunun stresi de var şimdi bende. Yani ayrı olsak olmaz mı bir gün ben ona da kızıyorum
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Bence sen abartıyorsun canım çoğumuz hamileyiz ve çoğumuzun misafiri oluyor masaya iki tabak fazla koyacaksın iki tabak bardak fazla yikayacaksin yapacağın yemekte aynı  bende hamileyim yapmadığım hiçbirsey yok elimde süpürge makinası Vileda ile doğuma gidecem resmen
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Riskli mi gebeligin ki.l..degilse bi aksam yemegine alahilirsin ne var ki bunda..doguma yakın calisan insanlar bile var yani..esin de evdeynis ayrica yardim eder..
0 oy
tarafından
Bnce anlayış göster kaç günde bir geliyorlar ki benim şansıma hamileliğim eşimin köyüne denk geldi hamileliğimin son 5 ayı orda geçti.ve ben her gün yaptım kaynanam ve 2 görümcem de olmasına rağmen hem yemek yaptım hem bulaşık yıkadım hem de 14 kişilerdi evde sen düşün artık senin sadece kaynanan kayınpederin gelecek yani bir şey olmaz alt tarafı 2 kişilik yemek yerine 4 kişilik yemek yapacan 
(116 puan) tarafından
Sormayın sanki şeker ericek:) bende hamileyim kayinbabam hastalik gecirdi yanlarına geldik.hamile.halimle ben bakıyorum 4 5 nüfusa ne olmuş yani
tarafından
Post sahibi hamile ya ondan çok hassas demek ki :)
(116 puan) tarafından
Birazda bünye meselesi :)
0 oy
(321 puan) tarafından
Eşinin seni arayıp danışması gerekirdi. Tavsiyem eşinle eğer bu konuda tartışmaya girersen ilişkiniz zedelenir. Bu akşam hiçbirşey olmamış gibi yemeğini yap gelsin yesinler gerektiği yerde eşinden yardım iste. Daha sonra uygun zaman diliminde uygun bir üslupla bir daha sana sormadan misafir kabul etmemesi gerektiğini o gece çok yorulduğunu, ona verdiğin değerden dolayı zorla ayakta kaldığını söyleyebilirsin. 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bir yönden  haklısın sana  sorması  lazım dı  eşinin  ama sonuçta  kendinize  yapıyorsunuz  yemek  2 tabak  fazla  koyarsın  canım  
0 oy
(615 puan) tarafından
Sana sorması lazımdı çağıralım mı diye. Bu arada normalde hamile olmasan da sormalı. Sonuçta sen hazırlık yapacaksın. Hamileyken daha da hassas olunmalı. Annesini babasını özlemiş bi anda çağırmış olabilir. 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ayıp be yuh yuh kocan Bi de ne tatlı sormuş hazırlar mısın diye cadı karı seni
(1,271 puan) tarafından
:D canım cagirdiktan sonra soruyor anne babasına gelin demiş tamam demişler sonra sorsa ne olacak:D ben de abartıyor muyum bilemedim haksız da olabilirim o yüzden size sordum zaten. Ama bunlar da birikim işte şimdi bir hafta burdalar kahvaltı akşam yemeği full birlikte olcaz biliyorum kaç kişi dayanır acaba bilemem bilmeden yargılamak kolay
(2,393 puan) tarafından
Ben dayanırım valla başkasını bilemem ama sert çıkmışsın özür dile eşinden falan aranız açılır böyle
(1,271 puan) tarafından
Yok canım tartismadik zaten ona bir şey demedim. Sadece kendi kendime sinir oldum da olsun eşim anlayislidir ben de ona anlayışlı olarak karşılık vermeye calsiiyorum. Bazen içimde birikiyor işte size soruyorum böyle içimi dökmek icin
0 oy
(389 puan) tarafından
Kendi ailen olsa seve seve hazrlardin
(1,271 puan) tarafından
Yok canım kendi ailem arada gelir o da annem kendi yapar yicegimiz yemeği bana el surdurmez
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bende hamileyim 22 haftalık oğlum var 19 aylık emin ol benim iş yüküm çok daha fazla ama bunları asla sıkıntı etmem ya misafir berekettir hele ki eşinizin ailesi bizimkiler de bu hafta gelecek eşimin ailesi ve ben bunu asla sıkıntı etmem bazen her hafta misafirim geliyo ve kalabalik şekilde ama yapılır ya ben özellikle sabahtan gelin derim o ne öyle yabancı gibi akşam sadece yemek yiyip gitsinler...
0 oy
tarafından
Öyle düşünme farzetki senin kendi annen baban geldi sende yedirir icirir gondermek istersin 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Abartiyorsun cnmnhe şunu diyebilirsin yoldan geldiler hamileyim korona vs diyebilirsin. Kendi ailen olsa bunu demezsin emin ol
0 oy
(272 puan) tarafından
Ama canım benim sende şöyle eşinin yerinde olsan çağırmaz mısın bak ben hamile halimle doğuma 15 gün kala ramazan da yemek verdik iki defa gayet mutluydum yorgunluk en zirvede ama ailem gelmişti evimiz yakın ama o aile sende eşinin hatrına biraz sevinirmişcesine hazırlık yapki onun mutluluğu bozulmasın 
0 oy
(413 puan) tarafından
Ben de aynı haftadayım. Ama eşimin ailesi gelse onlara Bi yemeği eziyet olarak görmem. Aranız nasıl bilmiyorum ama ailesi sonuçta. Aynı saygıyı ben de aileme görüyorum zaten 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eminim kendi ailen gelse pervane olursun. Eşinin yaptıgı gayet normal normal olmayan sensin bence. 
0 oy
tarafından
Biri linç. Etti ya arkası kesilmiyor 
(1,271 puan) tarafından
Sallamiyorm canım:D ben yanlış da dusunuyo olabilirim sadece fikir sordum acaba hamilelik duygusallığı ile yanlış mı düşünüyorum diye. Ama insanlar bilip bilmeden yargiliyorlar. Benim gibi burda olduklari sürece haftanın 7 günü birlikte yemek içmek zorunda olsalar hepsi aslan kesilir :D
tarafından
Valla merak ediyorum acaba kendileri çok mu iyi ağırlıyorlar insan hamile olurken çok kötü zamanlar geçiriyor  heleki son haftalarda ağırlaşıyor tabiki insan Bi tas yemeğe bişey demez ama insan rahat edemiyor ama sanıyorlar yemekte sorun boş ver takma

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 602 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 850 göst.
24 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Shz (1,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 355 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 271 göst.