0 oy
1,025 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Kizlar artik cok yoruldum oglum.1 yasinda sabah 8 de basliyoruz güne uyku saati cok az (gece disinda) onun disinda 1 saniye olsun durmaz aglar herseyden cok cabuk sıkılır artık napsam nas oyalasam.şasiyorum bir suru oyuncak var bende ilgileniyorum.oynuyorum.ama yrmek yapmama dahi firsat vermiyor mama sandelyesinde durmuyor orumcek te 5.dk durur 6 ci dk aglamaya baslar evde ne varsa onune dokerim sirf oyalansin diye oynadigi maximum 10 dk artik cok sıkildim ustune birde 6 aylik hamileyim(hapla korunurken oldu ne yazikki) enerjim.bitiyor artik 2 ci gelirse naparim diye dusunuyorum ama Allah sabrini verecek inşAllah sizlere sorum.siz neler yapiyorsunuz oyalamak icin benim bebegim normalmi sizce sizde ayni skintilari yasiyor musunuz

17 Cevaplar

0 oy
(851 puan) tarafından
Yazdıklarınızı fazlasıni yasiyrm asla durmuyo surekli gezmek istiyo bnde şaşırdım kaldim
(57 puan) tarafından
Ay cok kotu bir durum ya yazi iple.cekiyorum suan tek umudum yaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kızım 14 aylık tabi yeri geldiğinde oda herşeyden hemen sıkılır durmaz ama öyle her zaman değil Allah kolaylık versin inşallah
(57 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim.
0 oy
tarafından
Valla 2 yasında fazla var eksik yok en som bugun halıya yattım yardım et Yarabbi dedım actım semaya ellerimi o defece
(57 puan) tarafından
Ahaha :) Allah yardimcimiz olsun ben bu konuda sadece kendimi sansiz zannediyordum.Şuan tek umudum yaz evim sobalı çok zorlaniyorum çokk
tarafından
Ah canım ah yalnız degılsın yazın boyle yapmıyorlar at dısarı rahatsın ben yazı cok kolay atlattım ama kısın okuyor canımı
(57 puan) tarafından
Al benden de o kadar
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Ayni benim kızim ya simdiki bebelerin hepsi boyle kiz
(57 puan) tarafından
Ayy inanmiyorum ya ben birtek ben oyleyim saniyordum..
(1,073 puan) tarafından
Yok canim hepsi öyle
0 oy
(14,032 puan) tarafından
11 aylık yaşına az kaldı inan ki bir saniye durmuyor daha bu sabah ağlattı beni her gün evde kriz geçiriyorum ne oturtuyor ne yemek yediriyor gerçekten aksam eşim işten geliyor lavaboya falan öyle gidiyorum uykusu aynı kuş uykusu gibi sifon sesine bile uyanıyor senin bide 2.geliyor vallahi Allah yardımcın olsun of çok zor 
0 oy
(782 puan) tarafından
Ah bende çıldırıcam durmuyordu sıkılıyordu Allah sabir versim bize
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bizimki 18 aylik kitaplari cok seviyo..o alışkanlığı sayesinde en azndan oturup kitaplari okuyoruz bn anlatiyorum ona..legolarla vakit geciriyoruz..bul tak küpü var onla oynuyoruz..****** kartlari ve magnetleri var onlarla oynuyoruz..parmak boyama yapiyoruz..yani oturup yapabilceginiz cok aktivite var aslnda..
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Benim oğlum da 1 yaşında asla durmuyor açıkçası yıprattı beni çok fazla oyuncağı var ama 10 dakika belki oynar o kadar işi gücü kumanda ve kucak odadan çıksam başlıyor ağlamaya iş dahi yapamaz hale geldim kaynanamla altlı üstlüyüz bu güne kadar tek ilgilendim ama yoruldum artık kaynanamdan yardım alıyorum öğlen gönderiyorum 2 3 saat duruyor işimi gücümü yapıyorum çok rahat ediyorum keşke baştan böyle yapsaydım diyorum her zaman tek bakma tarafındayım ama bir yere kadarmış senin de kaynanan veya annen varsa yakınında yardım al canım bir de hamileymişsin çok zor olur ama yine de Allah evlatlarımıza sağlık versin iyi ki varlar❤️❤️❤️
(564 puan) tarafından
Çok fazla oyuncağı olması da onlarla oynasına engel olur canım en fazla 4 5 oyuncak olmalı çocuğun yanında o zaman dikkatini verebilir çok fazla olması çok fazla uyaran demek dikkatini veremez o yüzden oynamaz
(2,537 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım kaldırayım bir kaç tane koyayım bakalım ne yapacak
0 oy
(116 puan) tarafından
Canım oyuncak sayısını 4 e azalat. İki güne bir değiştir. Bir de böyle dene bakalım
0 oy
tarafından
Sırf kızım yüzünden eve kimse gelmesin istiyorum arkalarından bende gidicem diye kendini oradan oraya atıyor çoğu zaman kafası ya kapıya ya duvara değiyor baya zorluyor beni dışarda bari rahat dursa ordada aynı sürekli başının dikine gidiyor:((
0 oy
tarafından
Benim oğlumda hicbirseyle oyalanmaz. O yüzden belki bir kardeşi olursa beraber oynarlar vakit geçer diye çok şükür hamile kaldım. Benim oğlum 2yi doldurmak üzere. Ama hep sıkılıyor o sıkıldıkça ben üzülüyorum. 
0 oy
(564 puan) tarafından
https://www.instagram.com/p/CL2KmM8DLe-/?igshid=igryspgurh4b

1 1.5 yal arasında bebekler normalden daha hareketli olurlar canım tam keşfetme dönemleri enerjilerini atabilecekleri hareketli oyunlar oynadıktan sonra bir süre sakinleşmelerini sağlar bide adını bildiği nesneleri nerede diye sorarak aramasını sağlayabilirsiniz dikkatini oraya yöneltir bunlar dışında tavsiyem yürüteç kullanmayın yürümesini daha da geciktirir

https://www.instagram.com/p/CJRJDJuJUk-/?igshid=1j9anrq52a3tm

Denge kurmasına bir katkı sağlamayağı için düşerken nasıl dengesini kuracağını öğrenmesini engeller. Yürüteç bebeğinizin yürümesine yardım etmez aksine yürümesini geciktirebilir. Çünkü yürütece koyulan bebek aslında adım atmaz parmak uçlarıyla kendini ittirir.

Henüz kendini dik tutamayacak durumda kullanıldığında omurgasına ciddi zararlar verir.

Tüm vücut ağırlığı kalçalara bineceği için kalça problemlerine sebep olabilir. 

Kontrolsüzce hareket ettiği için üzerine düşüreceği bir eşya kafa travmalarına sebep olabilir
0 oy
(2,241 puan) tarafından

benimki de oyle bacim valla hanfendi hen sıkılıp dudak bukuyo birde huy edindi odada degil ara antre de oynayacakmisiz butun gun kucucuk yerde oturtuyo beni balon sektiriyoz oyumcaklarini oraya yigiyoz .yazin cok rahattim disari cikiyoduk cikmasak bile balkonda su koyuyordum iki saat oynuyoduk bende keyif aliyodum kendi de simdi nerde su bulsa eli icinde usutcek Allah korusun bir yaz gelse suya atacam seni oyna istedigin kadar diyorum :)) ha birde kapiyi acip gitme huyu var azcik kizayim dis kapiyi acip gitmeye calisiyo bazen krizlere giriyor agliyo da agliyo neye agladigini da bilmiyom 22 ayda 22yil yaslandim :woot:

0 oy
(169 puan) tarafından
Canım biraz disiplin koy öyle her istediğinde herşeyi ypmycgini kuralllein olduğunu bilsin. Çocuğun da keşfetme zamanı normal bişi ama bu ikisini esitlyince işiniz kolylsr
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Bazen sekizde bazen daha erken kalkıyor yarım saat yatağın içinde kızımla oynuyorz güne mutlu başlasın diye bir güzel seviyorum mincikliyorm opuyrm kokluyorum oyunlar oynuyorm sonra kalkıp odaya gecyrz  legolari döküyor direkt biraz oynayip pratik kahvaltılik hazirlyrm kendime kızım canı sağolsun sevmez kahvaltı ona göre bir şeyler ayarlyp legolarla oynarken temiz  oyuncakların uzerine koyup kendi alıp ağzına atnasini saglyrm sonra taa 12 ye kadar oyun oynuyorm onla . Arada ben tele bakyrm bir şeyler izliyorum ama bir elimde kızımın üzerinde olur   .  Sonra alip y.odasina gecyrz bir saate yakın emme uyuma fasli oluyor o uyuyunca bulaşıkları yikiyrm makineyi bosaltyrm evi topluyorum o sıra uyanıyor tekrar emzirip evi süpürüp namaz kılıp üç olmadan parka ya da boş arsaya götürüyorm beşi gece eve gelyrz bazen banyo yaptırıp bazen ellerini yüzünu yıkayıp uyutuyorm altıya doğru da yemek yapmaya başlıyorm yedi olmadan eşim geliyor o sırada çocuk kalkıyor akşamda babası oynuyor yorgun olursa yine ben oynuyorum güç bela bir kase çorba içirip yatırıyorum .
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Bizde hemen hemen böyleyiz artık yazı 4 gözle bekler oldum :'(

0 oy
tarafından
Elinden tutup mu yürütuyotsunuz yoksa kendi yürüyor mu 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 417 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Havva4545 (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 147 göst.