0 oy
343 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
22 aylık oğlum var şuan değil ama oğlum 5 yasına falan gelsin ya da maddi durumumu biraz daha düzeltirsem 2022 de bitane de daha düşünüyorum maşallah diyeyim oğlum çok akli uslu yani anananelere gelince yaramazligi var yoksa öyle yaramaz heryeri dağıtan tepelere tırmanan bir çocuk değil dediğini yapar benimle beraber yerde yemek.yeris bazen gelir sofrayı toplar....

Neyse işte çevrem bir kaç kişi çok sor olur o çevrendeki çocuklarla anlaşmasıyla olmaz kardeş olunca daha farklı olur diyolar sizcede öyle mi ? Ben tek çocuğum ondan fazla bilmiyorum hep bu zamana kadar başka insanlara arkadaşlara bağlı kaldım oğlumun öyle olmasını istemiyorum onun için durumum ne kadar el verirse 3 'yu dahi düşünebilirim ? Cevaplarınız bekliorum kızlar 

11 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından
Benim kızlar arasında 3 yaş 3 ay var çokta güzel geçti çok zorlancam diyordum ama kızımın bana çoook faydası bile oldu 
tarafından
Demi bende öyle düşünüyorum bir çocuk heldugidne berber oyun oynuolar ediyolar... Tamam düzgünce değil ama kavga etmiyorlar mesela
(12,513 puan) tarafından
Biraz çocuğun yapısına da bağlı sanırım ama 3 yaş ideal bence
hakkında hayırlısı olsun
tarafından
Sağol canım bakalım zaman ne göstericek
-Reklam-
0 oy
(260 puan) tarafından
Valla ikinci doğdunda ilki tam 2.5 yaşında olacak birkere rahata alıştın mi sonra zor geliyor kardeşlerin arasında yaş farkına çok karşıyım çünkü ne kardeş oluyor ne arkadaş oluyorlar birbirlerine doğru dürüst hem de sen bir kerede büyütür okula falan yollarsin 
tarafından
Öyle de canım oğlumun altını bıraktırmam lazim mama yiyor onu bıraktırmam laızm..
Eğer o gelirse buna ilgil gidicek sonra o kendini kardeş heldi bıraktı beni olucak ..
0 oy
tarafından
3 çocuk var cok zor
tarafından
Ilaki canım da işte ben 2 inci olsun istiyorum sağolsun annemde var yardımcı olucak esimde öyle
tarafından
E tabii Yanında yardımcı varsa iki değil üç tane de olsa rahat edersin canım sonucunda annen olsun kayınvaliden olsun Kim olursa olsun yanında varsa rahatsın bize hiç kimse olmadığı için Biz üç çocukla Biz adamları bile unuttuk yani Adamın bile yüzünü görmüyoruz o derece olduk Yani sadece çocuklarla ise akşam oluyor çocuk sabah oluyor çocuk
0 oy
tarafından
Çok zorlanmiyorum.simdilik ama illaki eskisi gibi degil
tarafından
Ilaki benim kendi zorluğum değil aslında anlaşması da önemli
Ilaki zorlanicam ama işte
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Oğlum ile kızım arasında 3 yaş 5 ay var. Benim oğlum o kadar usluyduki herkes maşallah derdi biz oğlumla gezerdik tozardik etkinlik park çizgi film herşeyi beraber yapardık hicbirsey için ağlamaz tutturmazdi ama kardeşi bir doğdu o çocuk gitti bambaşka bir çocuk geldi resmen ki o kadar dikkat ettiğimiz halde kızıma bir kıyafet alsak ona iki alırız oyuncak zaten kardeşine daha hiç almadık ama abiye sürekli alıyoruz. Sadece bizde değil babaanne dede amca herkes onunla daha fazla ilgileniyor ama asla yetmiyor. Hayır dediğimiz an aralıksız yarım saat ağlıyor kendini yerlere atıyor siz benim.annem babam olamazsınız diyor şuan 5 yaşında kardeşi de 1.5 yaşında hiçbir düzelme yok malesef 
tarafından
Ciddi misin kız korkutma beni..
Olur mu ki öyle acaba bemim ki de oyle çok akli yaramazlık ilaki yapıyor huysuzlugu kürt damarı tuttuyor bazen ama uslu yine gördüğüm bildiğim çocuklara gore
(3,729 puan) tarafından
Yani kesin olur diyemem ama ben yaşadığımı paylastim
0 oy
tarafından
1 yaş var benimkilerin arasında haziranda 2 ve 3 yaşına girecekler zorlanmadım öyle fazla ilk zamanlar zor ama düzen kurunca zor olmuyor pek arkadaş oluyorlar birbirlerine 
tarafından
Inşallah dediğin gibi olur ya çok korkutuyorlar bezen diyorun yapmiycam diyorum sonra kendim tek olduğum için geri vazgeçiyorum üzülüyorum
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Benimkiler arası 2 yaş küçüğü 23 günlük büyük 2 yaş olucak kafayı yemek üzereyim 
(1,379 puan) tarafından
Bnmkiler arası 1.5 yaş olacak 24 haftalık hamileyim şimdiden kara kara düşünüyorum
tarafından
Ay demeyin ya hep olumsuzluk var
(2,768 puan) tarafından
Rabbim yardım etsin inşâellah zor ama geçecek bu zamanlar
0 oy
tarafından
Benim kızım 4.5 yaşındaydı kardeşi doğduğunda büyük kızımda bebeklignden beri çok akıllı uslu bir çocuktu hiç kimsyle kavga etmez yarmzlk yapmaz dedgmi yapan bir çocuktu maşallah diyeym sonra kardeşi oldu onun tam tersi doğduğu günden beri uyumuyor mesela emmede çok zorlklar yaşadık vs  ilk 4 ay çok zor geçti şuan 9 aylık iyki diyorm Rabbime iyki olmuş o ikisnin birbirne olan sevgisini gördükçe mutlu oluyorm bence durumun varsa bir çocuğa verblcgn en güzel şey kardeş şuan 3. Çocuğum olsa hayır demem :) 
tarafından
Ciddi misin ya istiyorum aslında yok demiyorum canım ama işte şuan hemen yapamam maddi zorluk çekiyorum biraz ....
Ileride çok uzatmadan yapicam inşallah
0 oy
tarafından
Tek çocuğum bende şimdi 3 çocuğum var 4. Hamileyim kardeş çok güzel birşey bence bakınca onlara çok mutlu oluyorum kavgada ettikleri oluyor ama mesala akşam oturduk hepimiz masal dinledik çok zevkli 
tarafından
Demi okadar çok isterdim ki kardeşim olsun aileme bisey olsa tek başıma kalıcam...
Ne akraba ne kuzen hiç birisi bakmıyor bir telefon dahi açmıyorlar

Allah izin verirse insallaj ne zaman görürse hayırlısını ozaman bende yapicam korkmucam yapıca bisey yok ilaki büyüyecekler
0 oy
tarafından
Canım iki kardeş arası en ideal yaş 3 yaş sonrasında kıskançlık başlıyor 28 aylık benim oğlum şuan 13 haftalık hamileyim  yaza Ekim'de 3 yaşına girecek bende Eylül'de doğum yapacam yani tam ideal benim için benim oğlumda aynı seni gibi bende tek başıma baktım ama bisorun olmaz çünkü kardeş kavramını öğrenmeye başladı zaman onla ilgilndigin zaman sorun olmaz 
tarafından
Ben tek bakmiycak buna eminim ailem var esim saolsun yardımcı olur ama bir yere kadar..
Ilkine yetemem korkusu çok var canım ondan biraz da
Allahım büyük ne zaman uygun görürse inşallah
0 oy
(1,615 puan) tarafından
İki çocuklu bir anne olarak kızım 2 buçuk yaşında oğlum var şuan 9 aylık kızım 17 aylıkkene kadar herkes onu seviyordu bütün ilgi onun du tek torundu iki tarafında daha sonra görümcemin kızı oldu o doğduktan sonra dengesi şaştı bütün ilgi ona gidince çocuk boşluğa düştü neyse derken ben o ara hamile kaldım ve bunu kızıma alıştıra alıştıra söyledik karnımı sevmeye başladı kardeşi doğunca ya kadar. Kızım kuzenini çok döver resmen koca insan gibi tekme tokat döver kuzenide şuan 1 buçuk yaşında oda artık vurmayı ısıtmayı öğrendi karşılık veriyo ben çok zorlanıyorum yalnız ken çookk aşırı bir eziyeti yok ama kardeşine zarar vermeğe çalışıyo gözünü parmaklıyo otururken çekiyo düşürüyo kafasına tak tak vuruyo hatta ben uyurken yüzüne yastık bile bastı babası uyanıktı da Allah'tan o gördü. Yanii her çocuk aynı olmaya bilir geçtiğimiz çarşamba pedagog a götürdük artık dayanamıyoruz baş edemiyoruz daha kötü olmadan önlem almaya çalışıyoruz 2 hafta sonra tekrar gidicez bu süreç beni çok yiprattı yordu 2 3 yaş sendromu da var yaşıyla beraber gidicek dedi doktor kıskançlıkta var kreşe gitmesini önerdi gerekiyomuş ama hastalık var diye korkuyoruz ne olur ne olmaz işte. 

Belki çok zorlanırsın belki de zorlanmazsın biz çok zorlandık baba evde olmadığından bi akşam görüyo ama ben akşama kadar onunla birlikte olduğum için herşeyini ezberledim işlerimi yapamıyorum afedersin tuvalete bile 3 4 saat arayla gidiyorum çok zor oluyo ama beraber büyüyolar yine de bilmiyorum kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman yapın derim bebek doğduktan sonra ki süreç çok zor ilgiyi bebeğe değilde öbür çocuğunuza vermeniz kelimeleriniz konuşma tarzınıza dikkat etmeniz gerekiyo 
(1,615 puan) tarafından
3 yaşında olursa olabilir bende istemiyordum ikinci çocuk hazır değildim ama şuan çok güzel bakıyorum, bakıyorum bakmasına da gel bide bana sor işte :) korunuyoduk fakat bi anda süpriz oldu
tarafından
Hahaha anlayabiliyorum seni kuzum ..
Yapicam ya alıştım zaten arrik büyüyorlar zorlada olsa .
(1,615 puan) tarafından
Aynen bütün zorluğu sen çekiyorsun sadece ebe dedeye fazla karıştırma o zaman çok şımarık oluyolar
tarafından
Aynen kuzum zaten şımarık zaten
(1,615 puan) tarafından
İkinci de olursa canım

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 238 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Tansugoc (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 289 göst.
13 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy