0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
ÖFKE ŞEYTANDANDIR - Sevgili Peygamberimiz, “Öfke şeytandandır, şeytan ateşten yaratılmıştır. Ateşi su söndürür, dolayısıyla biriniz öfkelendiği zaman abdest alsın.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 3) buyurarak öfkenin şeytanla ilgili olduğuna dikkat çekmiştir. Öfke, insanın iradesini zayıflatarak onu her türlü olumsuz yönlendirmeye açık hâle getirmektedir. Atalarımızın “öfke gelince akıl gider” diyerek tarif ettiği bu hâl elbette şeytanın işine gelecektir. Esasında öfke gayet doğal bir duygudur. İnsanın kendisini tehlikelere karşı korumasında, kişiliğine ve değerlerine yönelik bir saldırı karşısında savunmaya geçmesini tetikleyen içgüdüsel bir duygudur. Ancak kontrol edilemeyen öfke hem kişi hem de karşısındakiler için son derece tahripkâr olan bir duygudur. Öfkeye kapılıp ne dediğini ve ne yaptığını bilmez bir hâlde savrulmak insanın kolayına gelir. Oysa aklıselim sahibi yetişkin bir kimsenin zarara dönüşecek bir öfke duyduğunda bunu en kısa sürede dindirerek sabırlı ve sağduyulu olması lazımdır.

Bı duygu çok önemli bazen kendimizi kaptrbliorz çünkü

4 Cevaplar

+1 oy
(458 puan) tarafından
Öfke gelir göz kararır öfke gider yüz kızarır derler 

Niye kimse yorum yapmamış anlamadım 
(3,769 puan) tarafından
Çok güzel söz cancağızim ❤️
Genelde yapmazlar zaten canımn:)
-Reklam-
+1 oy
(2,245 puan) tarafından
Rabbim şeytana uymaktan korusun cümlemizi
(3,769 puan) tarafından
Amin inşallah cancağızim ❤️
0 oy
tarafından
Ne güze yazı 
(3,769 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Çok ofkeliyim ben ama hiç karsimdakine zarar vermedim verememem de hep kendime yaparım kendime ederim :(
(3,769 puan) tarafından
Sağol cancağızim ❤️ böyle giderse yatalak olmazsam iyidir:)
(3,739 puan) tarafından
Kız ağzından yel alsın emi nasıl konuşuyorsun sen öyle ..
(3,769 puan) tarafından
Kas hastasiyim ilerleme var snrm yıllar sonra ilkkez ilerleme oldu 2senedir hamileliktrn beri vardı birşeyler hamile iken bı kaç defa yatalak hasta gibi oldumdu bir kaç saat
Ara ara gücümü kuvvetimi kaybediordm ama 1 ay olacak hala gücüm kuvvetim gelmedi korkuorm biraz ama elden birşey glmior bakalım hayırlısı cnm
(3,739 puan) tarafından
Hadi ya :( çok üzüldüm kuzum kendine çok ama çok dikkat et olur mu :(
(3,769 puan) tarafından
Ediyorum cancağızim sağolsn destek de oluolr ama bu halim daha kötü olckmi yatağa düşeckmym diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 439 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (627 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 332 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

381,035 soru

11,407,360 cevap

34,943 kullanıcı

...