0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar arkadaşım 28 haftalık hamile bebeği normal doğum pozisyonuna geçtiğini söylemiş doktoru bn tam 31 haftalık hamileyken(yeni 31 e girmisken )doktora gittim bana demedi acaba Normal doğum pozisyonuna ilerleyen günlerde geçer mi görümcem de geçmesi lazımdı bn 4 tane çocuk doğurdum hepsinde 31 haftalıkken doğum pozisyonuna geçmişti seninki kesin sezeryan olur deyip duruyor da bilen varsa yazabilir mi
Gebelik haftası 31+5

7 Cevaplar

+1 oy
(2,028 puan) tarafından
Sen bilemezsin canm doğum pozisyonuna  geçip geçmediği  son anda bile bebek dogum  pozisyonuna  gecebilir  bu cok değişken bir kavram . Mesela bn gebeligim  boyunca prensesim  hep doğum  pozisyonunda  isi konyrollerde  iken
(190 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm İlk gebeliğim bilmiyodum o yüzden
(2,028 puan) tarafından
Rice ederim :) takma görümcenin dediklerini;)
(190 puan) tarafından
38 de bile geçen barmis cnm görümcem de geçmez bu saatten sonra deyince sormak istedim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben anlamistim canim tekmelerini hep kasikta hissediyoken bi anda midemde hissetmeye başlamistm kontrole gittigimde döndüğünü ogrenmistm
(190 puan) tarafından
Bnm arkadaşım da öyle dedi şimdi 28 haftalik hamile dönmüş ben 31 de doktor a gittim dönmemiş ti
+1 oy
(23 puan) tarafından
Tekmeleri nerde olduğuna dikkat et. Biz hep göbek üstü tekme, kasıkta hıçkırık var. Net anlaşılıyor normal doğum pozisyon almış. 
(190 puan) tarafından
Bikac gündür öyle hissediyorum cnm tekmelerini acaba döndü mü
(23 puan) tarafından
Göbekte hissediyorsaniz donmuş olabilir. Minik ayakları gobegimin ustunde bizde:)
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Hareketlerinden anlamıyor musun. Midene doğru baskı varsa kafası ile veya kasiklarinda hissediyorsan terstir makat geliş pozisyondadır. Yan yatıyorsa hareketleri çok bariz hissedilir. Doğum pozisyonu aldıysa sert hareketleri yukarıda hissedersin. Benim ki böyle en azından =) 
(190 puan) tarafından
Tekmeleri bikac gündür sert aslında bn tekmelerini dinleyim
0 oy
(105 puan) tarafından
Benim 31. Haftamda tersti 34. Hafta muayenesinde doğum pozisyonundaydı ve ben döndüğünü fark edememiştim :) görüncene Allah feraset versin sezaryen olursa başı göğe mi erecek. Allah hayırlı doğumlar versin normal ya da sezaryen diye şartlama kendini. 
(190 puan) tarafından
Görümcem öyle dedi ama 38 de bile dönen varmış bana dönmez bu saatten sonra diyor görümcem de sezeryan da olsa normal de olsa sağ saglim olsun da gerisi boş boşuna içime kurt düşürüyor
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Valla benimki hala ters bariz anlıyorum.kafasi yukarda.. Az çok anlarsin ya. Normal doğum pozisyonu alınca(baş aşağı olunca)  nefes alman kolaylaşır iştahın açılır. Cunki ağırlık artık altta olduğu için organlar biraz da olsa rahatlıyor..  (36+0)
(190 puan) tarafından
Birkaç gün dür tekmelerini yukarıda hissediyorum cnm bu aralar iştahım da açık aslinda
(1,019 puan) tarafından
O zaman donmuş olabilir cnm.. hadi inş..
0 oy
tarafından
Tekmelerini nerde hissediyorsun canim
(190 puan) tarafından
Bikac gündür yukarıda hissediyorum cnm

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 115 göst.
19 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cimcimeannesi (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
12 Nisan 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 415 göst.
26 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sinirlisirin (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 333 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Annembanadoymaz (81 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...