0 oy
518 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğinizin doymadığını nasıl anlıyorsunuz. ? sütünüz  yetip yetmediğini anlıyorsunuz. birde bir bebek neden hep emmek ister ? 

12 Cevaplar

0 oy
(458 puan) tarafından
Dogmaktan kastini anlayamadm canim
tarafından
doymadığını nasıl anlariz
(458 puan) tarafından
Uykusuzluktan yanlis okumusum kusura bakma:-):-)
tarafından
yok ben yanlis yazmisim duzelttim :)) anliyorum seni
-Reklam-
0 oy
(1,567 puan) tarafından
1.  Cok agar . Aylik kilo alimi az olur. Cisinde pembe lekeler olur. 

2. Bebegin açlık aglamasi olmuyo

3. Gazi oldugu icin. Kendini memede güvende hissettigi icin. Anneyi ozledigi icin. Ac oldugu icin. 
tarafından
kilosu yerinde gazlı bir bebek hatta katı gelmeye başladı kakası sanırım kabızlık başladı.  uyuyo ağzından emzik düşünce ağlıyor .s kafayı yiycem napcagimi şaşırdım artık ilaçlarda fayda etmiyo ancak fitil sokucam onunla cıkartıcak oda bir süreye kadar
(1,567 puan) tarafından
Anne sutu aliyosa kabiz olmamasi lazimm
tarafından
bir iki mama verdim
(1,567 puan) tarafından
Su ver eger mama veriyosan canim bide burdan birine doktoru mamaya bir cay k. Zeytin yagi eklemesini onermis kabızlık icin
0 oy
(94 puan) tarafından
Günde altı yedi kez altını ıslatıyosa doyuyodur doyuyosa zaten sütün yetiyodur:) :) bebek hep annesinin kollarında olmak ister bi de hemen acıkır o yüzden sürekli emmek ister❤️
tarafından
çişini yapiyo ama kakasini yapamıyor. gazlı bir bebek masajlar damlarla olmuyo çok ağlıyor ancak göğsümde uyuyor çektiğimde geri ağlıyo.s kucağımda da susmuyo 1 ay bir haftalık 3950 kilosu doktorumuz iyi olduğunu söyledi
(94 puan) tarafından
Canım bazı bebekler bi hafta bile kaka yapmadığı oluyomus gazı oluyodur ondan aglıyodur doktor iyi dediyse de endise etmene gerek yok diye düşünüyorum hem bebekler ilk aylarda cok gazlı olurmus bagırsakları yeni oldugundan zamanla alısır gazı da hafifler endiselenme
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Emerken doyduktan sonra oynamaya basliyo göğüs ucumla anlıyorum ki doydu :) bazen anne kokusunu almak istiyo ozluyo kendini guvende hissetmek istiyo tek bildiği sensin ve emme refleksi dogal olarak emmek istiyo
tarafından
Onu yapıyor ama hala emmek istiyor. bazen değil benim ki hep öyle kafayı yiycem. doktorum kilosunun iyi olduğunu söyledi gazi olduğunu söyledi gazını çıkartsa bile aynı sutum geliyo ama balon gibi sönük göğüslerim yumurta kadar kaldılar yani
(2,931 puan) tarafından
Emzige alistirmaya bak cok rahat edersn
tarafından
bastan belli emzik veriyorum aliyo emziği ama böyle huzursuz olduğunda almiyo baş bağıryo ancak göğsüm de susuyo.
(2,931 puan) tarafından
Alışır inşallah zamanda gazi olunca dha cok emmek istiyolar
0 oy
(905 puan) tarafından
Ağzı hep aranr  ve altı temzse  gazi yoksa aglyrsa  actr  cnmm  çişini  çok yaparsa  bilki sütun yetrdr bebekler anneden güvenle 1 3 aylıkken bazen de  gazdan dolayı çok emmek ister ve bazende diş  cikarnca
tarafından
gazi var gazlı bebek zaten. çişini yapıor ama kabızlık ve gazlı olduğu için  sanırım. damlarla masajlar ise yaramıyo. uykusu var uyumuyo habire emmiyo
(905 puan) tarafından
Hangi ilaç  kullnyrsn cnm
tarafından
sab simplex kullandım bitti. myhol onu kullandım ise yaramadığını gördüm. metsil kullanıyorum algül bir diye ne bir ilaç var 2 oldu onu kullanıyoruz.
0 oy
(76 puan) tarafından
Yeni dogan bebek 6 ay tokluk diye bir sey hissetmiyormus zaten surekli ac halinde sut yetmemek demek ilerleyen zamanlarda alacagi kiloyu almiyorsa sutun yetmiyor demektir bir bebek 6 ay tokluk hissini bilmedigi icin surekli emmek ister ve bir bebek ne zaman emmek isterse mutlaka emzirmelisin yok yeni emzirdim toktur gbisinden sakin dusunme gerekirse uykusundan uyandir yine emzir bebeğini yoksa sekeri duser iyice uykudan uyanamaz olur bu sefer halsizlik vurur bebegine 
tarafından
1 ay bir haftalık allaha şükür sağlığı yerinde kilosu da iyi dedi doktorumuz. uyku uyumuyo ki uyanamasın .
(76 puan) tarafından
O zaman bi sorun yok cok sukur
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bebek ağlar doymazsa . Çiş yapmaz. Uyumaz canım   doyarsa zaten uslu olur . Yenidoğanlar hep emmek ister bi süre sonra oda düzene girer ins
tarafından
hep ağlıyor mama verdim bir kere yine ayni. çişini yapıyor baya doluyo hafta. bir ay bir haftalık bebis
(3,532 puan) tarafından
Doktr A gotr ağrı yeri var o zaman canım
0 oy
(2,172 puan) tarafından

Bebek doydugunu bilmez kilo alımına ciş sayısına gore doydugunu anlarim. Sutumu sagdim cikan sutun bebegimin kilosuyla yeteri olup olmadigini kontrol ettim yetiyo. Gazi olur acıkır kendini guvende hisseder emzik gibi emmek ister emme refleksinden dolayi bide kusuyo fazlasini şu anda oldugu gibi :D

tarafından
gazlı bir bebek yapamıyor her ikisinide ancak fitille  yaptriyorum. doktorumzu kilosunun yerinde olduğunu ne az ne çok olduğunu söyledi iyi olduğunu söyledi... eskiden benimde öyleydi ama dinlemiyorum yemek dahi doğru düzgün yiyemiyorum göğüslerim yumurta kadar oldular süt geliyo ama yok yanı mamada verdim habire ağlıyor uykusu var uyumuyo. emziği alıyor ama zarla zorla yanı ağlıyo ilk başta öyle değil şuan uyuyo ama emzik ağzında. eskiden emerken uyurdu yatardı bir ay bi haftalık bebegim
(2,172 puan) tarafından
Canim gazı icin rezeneyle kimyon ic bebegede bir iki kasik ver rahatlarsin ben bir haftadir cok rahatim biraktigimla uyuyo emzigede alistir uyuyacagi uyanacagi zaman ver alisir gider seni emzik gibi kullanmasin
0 oy
tarafından
Bebeğin çiş yapması azsa çenesine her değdiğinde deli gibi ağzını açıp kafayı sağa sola sallıyor meme arıyorsa doymamış demektir 

Sütün yetip yetmediği aylık kontrollerde anlaşılır canım bebek yeterli kiloyu almıyorsa süt yetmiyor demektir 

Bir bebek de sadece ac olduğu için emmek istemek gaz sancısı sürekli emmek istemesine neden olur uykuya geçememek huzursuz olmak da bebeği meme emmeye yiter anne özlemi anneye yakın olma isteğinde bebekte meme emme isteği yapar 
tarafından
doktorumuz yettiğini iyi olduğunu söyledi. gazlı bir bebek kabızlıkta var yapamıyor her ikisinide fitille yaptırıyorum çok kötü olduğunda. süt var goguslerimde ama öyle dolu dolu gelmiyor çünkü dinlemiyorum habire göğsümde dolmaya fırsat yok. damlada kullanıyorum
tarafından
Canım üç aylık olana kadar onu çeker  artık mecbur kuzucuk işte dara düştükçe memeye hücum ediyor çünkü çiş yapmak gaz çıkartmak emerken daha kolay oluyormuş daha güvende hissediyorlar kendilerini çünkü gazi icin havuz yatak dene hamak beşik de gaza çok iyi geliyor rahatlıyor bebiş benim büyük kızımda memeden hiç düşmezdi benimde öyle hiç dolmazdı göğüslerim gelisimide hep öndeydi sürekli bu çocuk ac bu çocuk ac diye benim ömrümü yediler ama meğer çocukta idrar yolu enfeksiyonu varmış
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Bez sayısına doluluk oranına bebegin huzursuzluguna yâda tam tersi kilo alımına bağlı olarak doyup doymadigini anlarız canım ve bir Be bek sadece aç olduğu için değil kendini güvende hissetmek istediği icinde göğüste durmak isteyebilir 
tarafından
öylede napicam doktorum emzik ver dedi ağlıyor şuan eksikle uyuyo düştü biraz önce emzik 5 10 dk sonra farkettti sanırım ağladı emziği verdi salladım geri uyudu
(3,149 puan) tarafından
Bağımlılık kazanmış minik
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bebegin doymadigini bez sayisindan ve kilo takibinden anlarim onlara bakarak. Sutumun yetip yetmediğini de ayni sekilde yetmiyorsa zaten doymaz ve bez sayisi azalir kilo kaybeder hizla. Bebekler hep emmek ister cunku kendilerini memede guvende hissediyorlar huzursuz olduklarinda vs emmek istiyolar rahatlmak icin. Stresli birinin sigaraya sarilmasi gibi dusun. Bi yeri agridiginda filan da öyle anne sutunun agri kesici ozelligide oldugu icin dis donemlerinde gazli bebeklerde daha cok emzirmek gerekiyor.
0 oy
tarafından

valla kakasini az yapıyorsa ben doymadığını anlıyorum yetip yetmediğini de gene bebk belli eder bebekler çok küçükken sürekli emmek ister öyle huzur bulur ama büyüdükçe azalmıyorsa gazi yada bor rahatsızlığı vardır benden bu kadar :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 200 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 559 göst.
0 oy
1 cevap 32 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,942 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu