0 oy
499 göst.
Diğer kategorisinde (69 puan) tarafından

Bana diyorlar erken inek sütü içtiği için oyuzden konuşmuyor diyorlar sizce oylemidir okadar istiyorum konuşsun okadar dili açılmadı ya pırensesim bu

image

24 Cevaplar

0 oy
(6,047 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İnek sütüyle ne alakası var ben hiç vermedim benimki de geç konuştu. Şimdi bir açıldı pir açıldı susturamiyoruz.
(69 puan) tarafından
Oy masallah konussalarda
(6,047 puan) tarafından
Kızım 4bucuk yaşında yeni şu bir senedir düzgün konuşuyor. Ben her dediğini anlıyorum ama bazen çok hızlı konuşunca onu sürekli görmeyen ailelerimiz anlamıyor dediğini . Geçen seneye kadar bir akrabamız vardı kızımdan 6 ay büyüktü onun kızı o güzel konusuyordu erken başlamıştı konuşmaya. Birde benim kızım evde benden ve babasından başka hiç kimseyi görmüyor biz şehir dışında oturuyoruz akrabamız vs. Burda yok hiç. Ama o diğer kızın etrafı kalabalık sürekli çevresinde insanlar var o kız çabuk konusmasinda ben mi konuşayım. Baktım bir iki kez sevmediğim bı eltim var laf etti . Verdim ağzının payını. Kimseyi de umursama.
(69 puan) tarafından
Evet cnm nasıl diyorsan öyle bizde yanliziz kızım bizden başka kimseyi gormuyor
(6,047 puan) tarafından
İşte bizde sürekli 7 24 çocuğun başında konusmadifimiz için konuşmaya geç başlayabiliyor lar. Dert edilecek bişey değil. Şarkı falan söyleyin beraber sürekli konuşturmaya çalışın kitap okuyun masal anlatın. İnanın çok faydası olacak.
(69 puan) tarafından
Haklısın cnm çok sağol
-Reklam-
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Inek sutuyle ne alaksi var??

Ama ver tabii yaşi büyük artik

Dil bagina baktirin bide
(69 puan) tarafından
Doktura goturuyun yani
(12,893 puan) tarafından
Dun gördüm bir yerde doktorlar diyor inek sütü ömür boyu verilmemeli diye şaştım kaldım şimdide ark öyle yazmış
(69 puan) tarafından
Oylemidir
tarafından
Evet hatta bi dr var  sayfasini atim size
Asla sut vermeyin sut urunleri verin dio inek sutu kemiklerin canuck kirilmasina ve  kadinalrin  kansere yaralama riskini daha da arttirir dio
0 oy
(9,169 puan) tarafından
Hiç mi konuşmuyor
(69 puan) tarafından
Anne baba dede nene  falan sadece
(9,169 puan) tarafından
Bazı çocuklar geç konuşabiliyor cnm. Inek sutuyle de ztn kesinlikle alakası yok takma o konuyu. Bi dr.a danış istersen.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Allah onu diyenlere neden akil vermemiski oksijen gitmior heral beyne teklior ... yok kuzum oyle birsey bir doktora gotur 
(69 puan) tarafından
Tm cnm  sagol
0 oy
(13,803 puan) tarafından
Maşallah kızina canim inek sütuyle alakasi olduğunu zannetmiyorum sen bir doktora götür. Hic mi konuşmuyor. 
(69 puan) tarafından
Sağol cnm sadece anne baba dede nene falan yaşıtları ondan küçük olan konuşuyorlar çok üzülüyorum
(13,803 puan) tarafından
Üzulmek yerine doktora götür canım. Kıyaslamak amaclı söylemiyorum ama benim kızımda 2 yaşina girecek hiç susmuyor bayaği konuşuyor. Ihmal etme sakin.
(69 puan) tarafından
Maşallah evet cnm
0 oy
(15,603 puan) tarafından
Üç yaş artık konuşmalı benim oğlum da iki yaşında ama konuşmuyor bende çok istiyorum konuşsun ama tembel bı çocuk bu arada inek sütü ile akalasj yoj
(69 puan) tarafından
Yaa evet cnm insan çok istiyor ilk çocuk bide Milet dalga geçiyor niye konuşmadığı için çok üzülüyorum
(507 puan) tarafından
Cocugun konustuöu
0 oy
tarafından
Maşallah sütle alakası yoktur uzman bir doktora götürün cnm 
(69 puan) tarafından
Sağol cnm öyledir inşallah
0 oy
(46 puan) tarafından
Kullandığı hiç kelime yokmu ? Yoksa net bi konuşması mı yok yani  sadece siz mı anlıyorsunuz konuştuğu şeyi o tarzda bi konuşamamazlık mı 
(69 puan) tarafından
Anne dede nene falan sadece
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Saçmalık ya inanma ben doğdum günden beri inek sütü almışım annemin sütü yok mus daha doğrusu 4 kardeşiz hepmiz ama hepimizde bi çene bi konuşma var şimdi hatta 15 aylıkta kızım var Dotkora götür dil bağı olabilir 
(69 puan) tarafından
Tm sağol cnm
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Konuşmaya çalışıyor bişeyler anlatıyor mu yoksa hiç mi konuşmuyor 
(69 puan) tarafından
Evet  cnm öyle amma ankayamiyoruz cocugu
(1,939 puan) tarafından
En fazla iki buçuk yaşına kadar bekleyin diyorlar bu yaşa kadar ikili üçlü cümleler kurmuyorsa mutlaka konuşma terapistine ya da konuşma bozuklukları uzmanına başvurun diyorlar senin de goturmen lazım geç kalma derim
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ben 4 yasina kadar konusamadimm eski zamanlarda halam falan hocaya goturmus hoca da kurban bayraminda 7 tane kapidan 7 tane kurbanlik hayvanlarinndilini yedirin demis oyle konhsmaya baslamisim tabi cok eskidendi gunumz sartlarnda tip gelisti doktora goturebilirsiniz 
(69 puan) tarafından
Evet cnm tm sağol
0 oy
tarafından
Neler söylüyor  mesela
(69 puan) tarafından
Anne dede nene baba falan bide konusuyor anlayamıyorum
tarafından
Doktora götür  canım
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Ne alaka inek sütü ya biz neyle büyüdük

Dr götür
(69 puan) tarafından
Evet öyleymiş burda çok kişi oylededi
0 oy
tarafından
Benimm oglanin agzini acmamasi lazim ozman sacmalamislar 
0 oy
(3,895 puan) tarafından

Bnm kızımda 3 yaşında konuşmuyor.Anne,baba,dede,abla diyor.Nene demiyor :D hiç cümle kuramıyor ama beni taklit ediyor söylediğim kelimeleri tekrarlıyor ağız burun göz biliyor nesnelerin eşyaların çoğunu biliyor ama konuşmuyor bnm konuştuğumu görüyor oysa ama bakalım ne zaman konuşmayı öğrenecek :(  bnde bekliyorum.

(69 puan) tarafından
İnşallah konuşur hayırlısıyla benimkide aynen söylediğin gibi
(3,895 puan) tarafından
Bnm eşim kekeme o da konuşma problemi yaşamış genetik olduğunu düşünüyorum.
0 oy
tarafından
bir kac soz diyorsa sorun yoktur bazi cocuklar gec konusur.inek sutuyle de alakasi yok
(69 puan) tarafından
Evet  cnm oyle
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Sütle alakası yok ama genede 1 2 kelimeden cümle kurabilmesi gerekiyor artık bı konuşma terapisti ne götürün isterseniz bol bol şarkılar vs söyleyerek ogrenmesi sağlayın her çocuk bir değil tabiki sorun da yoktur zamanla konuşacaktir ama içiniz rahat etmiyor ise götürün sütle alakası yok benim kızımda süt içer yatmadan ve gece içer 
(69 puan) tarafından
Tm cnm sağol anladım
0 oy
(2,691 puan) tarafından
İnek sütüyle alakalı olduğunu sanmıyorum ama geç kalmış konuşması bence bu doktora götürün
(69 puan) tarafından
Evet öyle cnm
0 oy
(165 puan) tarafından
Canım bol bol sohbet edin kitap okumaya çalış her gün 10 15 dk bile okusan ise yarar ama kesinlikle konusun onunla fikrini sorun anlatmasına izin verin ve tv telefondan uzak tutun 
(69 puan) tarafından
Evet cnm öyle bu telefon çok eline alıyor bide çok tlvzy izliyor hakllisim konuşmamız lazim
(165 puan) tarafından
Telefonu alıp eline renkliresimli kitaplar verin inan çok etkili oluyor benim kızım 1 yaşında telefonla kitabı bir uzatsam kitabı alır  eline çok seviyor kesinlikle birlikte okuma saati yapın en az 15 dk yanyana gelip ona kitaplar okuyun masallar uyduruk kafanızdan yavaş yavaş dili açılır muhakkak konusun aksatmayın
(69 puan) tarafından
Allah razı olsun deneyecek inşallah
0 oy
(492 puan) tarafından
Yeğenim dört biticekti konuştu sadece anne baba falan diyordu korkma 
(69 puan) tarafından
Anladım cnm sağol

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 268 göst.
26 Eylül 2021 Aile kategorisinde Dilan28999 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 745 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Berfin Hiranur (1,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 383 göst.
20 Kasım 2020 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,981 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 317 göst.
23 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gülhira (924 puan) tarafından soruldu

378,325 soru

11,323,744 cevap

34,775 kullanıcı

...