0 oy
1,273 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
Evleneli 17 ay oldu eşim düğünü eşyaları ailesinin giydiği kıyafete kadar yeğenleri dahil o aldı kredi çekti yaptı hepsini şuan hala kredi ödüyoruz bitmedi ilk zamanlar çok zorlanıyoduk para kalmıyordu eşimde borç ver bana bilezikleri borçları biraz azaltalim dedi 5 tane bilezik yapmıştı bana 4 tanesini verdim bnde tmm dedim borç bitince araba alırız altın zaten takılmıyo insan korkuyor saklayamiyorsunda devir malum son bi tane kalmıştı hamileyim ve kenarda beş kuruş birikmiş paramiz yok tek dayanagim o bi dal bilezik annemde zaten o saklıyor şimdi eşimin abisi eşi adına zamanında kredi çekmişler kac sene önce hic ödememişler mahkemelik olmuşlar neymiş 10 bin tl ödeme yaparlarsa 50 bin kalcak onuda 2500 tl taksitle 5 sene ödeyecekmisler bu yüzden bnden istediler bn vermek istemiyorum eşim verelim diyo ama ısrar edemiyor surat aşıyor vermiyorum diye versem benimde hicbirseyim kalmayacak acil ihtiyaç durumunda bn kimden bulcam ve bana o bileziği geri ödeme güçleri yok Verdim mi unutmam lazım bn haklimiyim vermemekte yoksa vermelimiyim sizce

53 Cevaplar

0 oy
(92 puan) tarafından
Sakın verme o senin mihrin ne saçma şey sana mi güvenli alet çocuklarının nafakasi o yok onu biz borca verdik desin eşin tavır yapmasın boşuna huzur kaçırmasın düşenin dostu yok kimseden fayda yok tut ki Allah sağlık versin bir aksilik çıktı bebeginin sağlığı için dursun kenarda böyle birde boktan bir sebeple verme o sana ait bişi 1 bilezik ne ki ona kadar kaldı larsa yuh yani bırak ne halleri varsa görsünler kimse düşenin elinden tutmuyor canım çok sinir ya sen didin dur millet hazıra konsun verme çocuğunun nafaka sini!!!!!!
-Reklam-
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Asla verme zaten senin ihtiyacın var. 
0 oy
(22 puan) tarafından
Asla verme o senin çocuğunun hakkı borç yaparlarken sanamı sordular onlar daha kendi borçlarını ödemiyorlar senin bileziğini aldıktan sonra o bileziği unut asla geri vermezler verme eşinde surat assın dursun çünkü sen haklısın 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Asla verme milletin borcu sana kalmamış 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
valla benim eşimde son kuruşuna kadar kendisi yaptı 5 kuruş paralari yok bizim evliliğimiz de hangi hakla isteyebilirler. Gerekirse esime derim hangi yüzle istiyolar diye gonulsüzsen verme canım ha düğünümü yapsalardı yardım etselerdi tamam derdim ama ciddi söylüyorum 5 kuruşlari yok çeyrek altın bile takmadılar bana dugunumde bütün herşeyi eşim kredi çekip yaptı şimdi bizde borç ödüyoruz 
(60 puan) tarafından
Bizede abisi 200 tl taktı sadece sanki çok birsey yapmışlar gibi çocuklarını bile eşim giydirdi aldı ne zaman gitsek yine aliyo vermicem bni kötü bilsinler bnm tek guvencem o ihtiyacım olsa kimseden bulamam
0 oy
(92 puan) tarafından
Yarın eşinin ihtiyacı olduğu zaman  sıkıştı mi çoluk çocuk  dara düştü mü dua eder sana kesinlikle verme yok desin eşin o ssenin mihrin   eşin bile karışamaz canım  verme sakin...
(60 puan) tarafından
Zorlayamiyo zaten psikolojik baskı yapmaya çalışıyor trip atiyo ama veremem bnmde yok çünkü bian düşünmüştüm bnmi kötüyüm diye ama yorumları gördüm teşekkür ederim haklıyım vermemekte
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Sakin verme sanansymis milletim borcundan. Kndini suçlu da hissstme niye millete bileziğini hibe edecekmişsin. 
(60 puan) tarafından
Yok vermicem anladım yorumlarıda görünce haksız yada vicdansız degilmisim çünkü öyle gibi hissettirildim
0 oy
(10,768 puan) tarafından
Assın suratını boşver ben kendi ailemi düşünmek zorundayım istediğin kadar salla o suratını de geç
0 oy
tarafından
Sonuna kadar haklisin vrrme sana vuvenip mi birc yapmislar hay allahim ya.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnden de çok istediler bn vermedim cnm.Çocuğum için saklayacağımı söyledim sende öyle de.
0 oy
(549 puan) tarafından
Bncede verme cnm 4tanesını vermssn ztn o bıtane de guvencen olur walla ben verdm o kdr pısman m kı
0 oy
tarafından

Verme , esin iki gün surat Asar sonra kendisi konuşur.

0 oy
(4,661 puan) tarafından
Paranla rezil olmak bu ya offf aynı dertler valla biktim olmasa selam vermezler varken de senden iyisi yok 1 dal bilesiye mi göz diktiler harcadık deşeymiş bebek için tövbe tövbe ben kaynıma 1 dal verdim 1 sene sonunda eşim iş karşılında aldı yoda alamazdı ve 1 ay önce diğeri 2 tane aldı nasil vericek bilmiyorum 
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Eşin olsa evet ver derdim ama eşin dışında bir Allah'ın kuluna sakin ama sakın verme..ztn versen de kıymetin bilinmiyor sen hamile iken bir para ihtiyacın olsa kim verecek hee.kendini düşün AP.tallik etme bihter. :D

(60 puan) tarafından
:) vermicem zaten karar verdim
0 oy
(454 puan) tarafından
Verme çocuğun colugun varsa birde hastalık var birşey var sen istesen onlar veremeyecek geri
0 oy
tarafından
Bizde aynı şekilde krediyle evlendik ağustos ayında 2. Çocuğum doğduğunda bitiyor borcu ve o altınlar görümcemde ödemedi giden gelmiyor vermeme ihtimalin varsa verme 
0 oy
(337 puan) tarafından
Sakın verme giden geri gelmiyor
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Asla asla  verme  canım  eşin  sana  surat  yaparsa da yapsın  sana mı  guvenmisler borc yaparken  birde  odememisler şimdimi  odiceklermis 
0 oy
(580 puan) tarafından
Tabiki vermeyin herkes ayağını yorganına göre uzatsın. Size mi güvenmişler kredi çekerken? 
0 oy
(782 puan) tarafından
Sen evlenirken destekde de bulunmamışlar siz ödüyorsunuz pardonda dini nikahda mihir  kac gr altin soyledin o senin mihir paran sakın verme dini acidan  da o senin paran neyine güvenerek istiyorlar eşinde vicdan yapacagina zamaninda abisi yardim edeymis etmeyene etmicen verme kız hem bebegine kullanirsin akıllı kadınsın vesselam kocani da bi sekilde ikna edersin verme

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 1,256 göst.
+1 oy
69 cevap 1,128 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 280 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 400 göst.
14 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,351 puan) tarafından soruldu