+1 oy
1,123 göst.
Diğer kategorisinde (335 puan) tarafından
Ben temizlik işi ypyrdm sirf rapor parami almak için 32.haftama kadar çalıştım kendime bir altın kolye yapmak istiyorum ama kaynimin kredi borcu var ve birazını eşim ver diyo ben vermek istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum canım çok sıkıldı bu duruma

69 Cevaplar

+3 oy
(3,141 puan) tarafından
Verme bence 
(335 puan) tarafından
Bende vermek istemiyorum eşime diyorum sonra verecekmsnz evet verecm bile demiyor
(3,141 puan) tarafından
Öyleyse sakın verme
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Aaa o ne biçim iş oyle cnmm asla verme geride isteyemezsiniz eşin der ailem o benim istemeyelim onlarda der vermiyelim akraba arasinda 5-10 kuruşun lafimi olur asla akrabayla para olayina girmeyin bence cocugun olucak ihtiyacimiz cogaliyor aşkım kotu gun paramiz olsun kenarda dursun de ben oyle yapiyorum 
(335 puan) tarafından
Bende kızım için ypcm zaten ama eşim beni dinlemiyor
tarafından
Bence sende eşini dinleme böyle bir konuda birtek eşin senin ne zorluklar çekip çalıştıgını bilir o da halinden anlamiyorsa gerisi boş onlarda anlamazlar yada kayinvaliden iyi anlayışlı birisiyse onunla konuşabilirsin cnm
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Vermiyorum derim kötü olurum 
(335 puan) tarafından
Aynen öyle ben o kadar karnım burnumda çalıştım kimse çalışma yoruluyorsun demedi sanki benim 3 bin lirama kalmışlar
(7,654 puan) tarafından
Taviz verme
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Krediyi çekerken sana mi sormuş 
(335 puan) tarafından
Aynen öyle yeri geliyor eşimle dalga geçiyorlar orda nasıl kendinize bakiyorsnz diye
(1,019 puan) tarafından
O zaman sende onlarla dalga geç nasıl çektiyse öyle ödesin borcunu de
0 oy
tarafından
Sana altın takacaklari yerde 
(335 puan) tarafından
Çok takarlar yanima bile gelmediler
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ne münasebet canım borç yaparken kaynın sana mi eşine mi sordu ben olsa Asla vermem ben O halim ile çalış cam kaynım keyif sürecek yok öyle bir dünya 
(335 puan) tarafından
Aynen öyle kaynimin maaşı eşimin iki katı hemde
(1,314 puan) tarafından
Valla canım giden gelmez diyim ben kayınpederime verdim 40 bin gitti öyle kayınpederim oducem dedi 4 yıl oldu ortada yok bikac kez  eşime çınlattım  babamdan para mi istim ayıp dedi o yüzüden benim ihtiyacım var bana lazım vermem de o kadar bunu almak için hamile halim ile çalıştım de verme dedim ya gitti mi gelmiyor aile içinde para aklın varsa kuruşunu bile verme derim tabi tercih senin yine
0 oy
(241 puan) tarafından

Hemen yarın git altınını yap canım o zaman vermek iatwsende veremezsin zaten bazen benim eşim veriyor abisine vermesine asla birşey demiyorum ama hem anası veriyor hem eşim kaynımda lüks lüks takılıyor borcu harcı varsa lüks drğil normal takılsın yaniii çalışmıyorda benim kaynım :D 

(335 puan) tarafından
Evleneck o yüzden kredi çekti eşim 20 liralık eşya aldı kimse de demedi altınlarını bozma biz sana yardım ederiz diye
(241 puan) tarafından
Aynennn öyle benimde eşime kimse bi çöp almadı hepsini kendi yaptı kimse destek çıkmadı verme canım boşver o para zor geri gelir zaten sen hamileyken çalıştım ettin o adamda nasıl o parayı alıcak…
0 oy
(40 puan) tarafından
Ne alaka onlara vermek sonucta senin hakkin o hamileyken calissmissin ben olsam bes kurus bile vermem onami guvenip borc etmisler. Olmasaydi nolcakti. 
(335 puan) tarafından
Aynen öyle gidip başkasından borç alsnlr
0 oy
(966 puan) tarafından
Verme tabiki sanane kayninin borcundan.hamile kadının parasına kadar düşüyorsa gidip dilensin borç alsın.
(335 puan) tarafından
Yeminle şoktaym
0 oy
(875 puan) tarafından
Bence verme kendi ödesin kredi borcunu ödeyemeyeceği krediyi çekmeseydi o zaman
(335 puan) tarafından
Aynen sözde kredi çekmiş ordan burdan para alıyor
0 oy
tarafından

Neden vericekmişsin kaynın sana güvenipmi kredi çekmiş verme ! 

(335 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Sana mı cekmıs ne veriyorsun be verme gunahı nı werme ya kocan da masallah senın anan istese yok oyle seymı olur para yok derler 
(335 puan) tarafından
Hayatta vermez
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Sen o halinle uğraş didin bence o parayı senden istemeleri bile çok gereksiz ne zorluklarla çalıştın kim bilir. Verme sakın ne vericeksin ya resmen dusuncesizlik bu
(335 puan) tarafından
Karnın burnumda çalışıyordum başkasının evinoi temizliyordm
(3,127 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum canım bende şuan hamileyim o kadar zor ki ben evde zorlanıyorum sen bir de calisiyosun ve işin de zor yanı emeğini kimseye yedirme sakın
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Verip alamayıp kötü olacağına vermeyip kötü ol. Bu hep kuraldır
tarafından
Aynenn kadın emek veriyor yazikk o parayi istemeleri bile gunah
(335 puan) tarafından
Zaten kötü biliyorlar bu saatten sonra hepten bilsinler
tarafından
Yaziklar olsun ya hamile kadinin parasina göz koymuşlar
0 oy
tarafından
Verme hamile halinle calisip bide milletemi vericen kötü olnyine vermee
(335 puan) tarafından
Kimse hamile halime acımadı bile
tarafından
Onlar acimasin sen nasil kazandığını biliyorsun o parayı vermezsen cok sorun olmazsa verme ama yinede sen bilirsin canimm verirsende cik isten calisma yeter dogurucan zaten parayı veriyorsan niye çalışayım de esine cikk
0 oy
tarafından
Sana güvenip mi kredi çekmiş? Verme boşver
(335 puan) tarafından
Eşime dedim zaten vermeyecem diye
0 oy
(356 puan) tarafından
Verme giden gelmiyor onuda geçtim 32. Haftamda kadar zaten çalışmışsın zorlanmışsın
(335 puan) tarafından
Hemde nasıl valla sırtım o kadar çok ağrıyordu ki bide temizlik isi
(356 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ben ilk hamileliğimde yapamıyordum yasaktı 2.de gene yasaktı yapmak zorunda kalıyordum çocuk olduğu için adım atmaya hakim kalmıyordu eğer zor durumda kalmıcaksan verme gönlünce harca
(335 puan) tarafından
Vermek istemiyorum zaten ama esimle de kötü olmak istemiyorum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
yuhhh artik.o halinle cskisio kazandgn parayida kocan ver diye nasil diebilio
(335 puan) tarafından
İşte sinirlendi niye vermiyorsn diye
0 oy
(13,935 puan) tarafından
Borcu yaparken sana mi sormuşlar. Kesinlikle verme. Çocuğuma harcayacam kimseye veremem de. 
(335 puan) tarafından
Laftan anlayacaklarıni zannetmiyorum da
0 oy
(3,863 puan) tarafından
Krediyi seninle mi yemiş ki senden para istiyor. Kaynım da bende istemişti vermedimm. Çünkü heryere borç takıyorlar ödemiyorlar
(335 puan) tarafından
Bana sonra vereceklerini aslainanmiyorm zaten

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 1,228 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde ozlemm5561 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 276 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 530 göst.
16 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu