0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (23 puan) tarafından
Hanimlar 2yasinda kizim var tuvalete alistirmaya karqr verdim ve bugun hic bez baglamadim ama nasil yol izliycem bilmiyorum cis varmi kaka varmi diyorum tuvalete goturuyorum ama klazote oturmaya korkuyo cikartiyorum bes dk gecmiyo bi bakiyom cisini yapmis altina nasil basaricam ben bu isi hic soylemiyo tuvalrti gelimce kakasini soyluyo qma yqpinca soyluyo  cisi hic soylemiyo 

17 Cevaplar

0 oy
(4,650 puan) tarafından
İlk başta lazımlık al Tabii ki de kolozeten korkar cnm
(23 puan) tarafından
Siparis ettim ama daha gelmedi ilk basta soylemeden bu sekilde altina yapmaso normal ama dimi zaman gectikce cisini soyler dimi
(4,650 puan) tarafından
Tabiikide canım benim yavaş ve benim dediğim daha küçük ama gördüğüm duyduğum her şeyi zaten daha 2 yaşında daha kendisinde tanımıyor ki tam olarak
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Video aç klozete oturtunca. Kukulinin bezi bıraktırma sarkisini
(23 puan) tarafından
Tamam denicem mutlaka bana bu konuda destek olacak kimsem yok bende ne yapcagimi sasirdim bide hamileyim o yuzden birwktirayim dedim
tarafından
Kesinlikle. Ben de böyle yaptım özelikle o videoyu açtım. Lazımlık kullanmak yerine direk klozet ile devam et derim. Rahatlık oluyor
(23 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkur ederkm :))
(6,047 puan) tarafından
Birde yakınınızda tuvalete giden küçük çocuklar varsa onları da kızınıza anlatın bak işte Ayşe abla da tuvalete çişini yapıyormuş şöyle böyle anlatın inan sabır gösterirsen bir haftada bezden kurtulmuş oluyorsunuz.
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Önüne çok sevdiği oyuncakları koy canı sıkılıyor da olabilir onlarla oynasın. Bi de zaten ilk klozete yapışları zor oluyor hem çiş hem kaka için. Sonra gerisi gelir gerekirse onu lazımlığa oturt sen de klozete otur onun önünde yap korkulacak bişey olmadığını görsün. Altına yapınca tepki verme sakın yoksa daha da zorlaşır. Aaaa böyle olmuş bu sefer ama olsun Bi dahakine tuvalete yapar benim kızım hadi üstünü değiştirelim diye tatlı tatlı söyle 
(23 puan) tarafından
Tamam peki cisini suanda soylememesi normal demi
(1,550 puan) tarafından
Çok normal çok. Daha hazır olduğundan bile emin değilsin. Zamanla olacak ilk birkaç hafta çok don yıkaman gerekebilir sen sakin oldukça o da sakinleşir.aslında çok püf noktası var hepsi buraya sığmaz anne bebek bakım sitelerinde çok şey yazıyor onları da oku bol bol. Kimsen olmasa bile yaparsın ben yaptıysam sen hayli hayli yaparsın :)
(23 puan) tarafından
Tesekkur ederim oz guvenim geldi gercrkten
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Merak etmw yaptikca rahatsiz olacak
(23 puan) tarafından
Ayy ins ya ben soruyorum varmi diye hic bisey demiyor bi bakmisim yapmis oluyo
(3,101 puan) tarafından
Lazmlik al canm bi tane bak bi resim atcam sana
(23 puan) tarafından
At cnm bekliyorum
(3,101 puan) tarafından
Attim canm  lazimlik yammda bebek varya oju attm.bi bebegibi al bak onnda cisi gelmis falan de illaki ilgisini ceker sabret.sabrin sonu selamet.
0 oy
(119,224 puan) tarafından
kiz klozetten korkmustur lazimlik alsana boylr muzikli falan
(23 puan) tarafından
Siparis verdimde gelmedi daha
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Bende 3 gün oldu başlayalı 3 gündue hiç söylemiyor çiş diye ama altına yapma sayıları azaldı eskiden altına yapınca söylemezdi şimdi söylüyor utanıyor ama işte ikna edipte oturması zor oluyor tel veriyorum şarkı söylüyorum ödül v. S anca öyle ama her oturttugumda yapıyor dün ilk kez kakayi lazimliga tutturduk tabi Bi heyecanla kalktı bitti diye kalanını da altına yaptı bide bizimki lazimliga yapıyor bitince klozete döküyoruz sifona basıyoruz bir de bay bay yapıyoruz hoşuna gidiyor bazen benim geldiğinde hadi beni götür diyorum beraber yapıyoruz inş yol katedecem 
(23 puan) tarafından
Ins ne zor ismis ya vallahi daha ilk gunum ama :))
(3,701 puan) tarafından
Aynen ya bi ara pes etmeyi bile düşündüm ama çok şükür ara sinyaller verdi bana iyiye dair mesela bazen zorlayın a önce niloyamiz var bizim önce onu yaptırdık sonra attık sifona bastık ardından oturdu yapti
(3,101 puan) tarafından
Canm farketmezsin soylemez ama tutmaya baslar.sandigimzdan cooookdaha zekiler.
(3,701 puan) tarafından
Bilmiyorum valla ya umudum tükeniyor
0 oy
tarafından
Canım sen bu işe lazimlik gelince başla böyle alismaz sonra lazimliga da oturmaz
0 oy
tarafından
Eğer zorlnaiyorsa biraz daha bekle psikoloji bozulmasın konuşuyor mu 
(23 puan) tarafından
Yok henuz cumle kuramiyor qma kalqsoni yapmadqn once yqda yaptiktqn sonra gelip kaka diyo yaptigini yada yapacagini haber veriyocisini hic soylemiyo
0 oy
tarafından
Wc işi biraz sabır gerektirir cnm benim kızım 2 ay gibi bi sürede alıştı başlarda çok kaçıracak altına
(23 puan) tarafından
Alissinda soylesinde raziyim kacirmasina:)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnmkide çişi tuvalete yapar ama kakasından korkuyor alışması lazım birde bnmki 3 yaşında.
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım banyodan tuvaletten korkarsa üstüne çok gitme erteleyebilirsin olmazsa
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Bak byle bi bwbek aldm onnda lazmligi var her gtmesinde onuda goturuyoduk cok heveslendi öylece

image

0 oy
(407 puan) tarafından
Bende burda bekliyimm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Kuzum bende 20 gün oldu başlayalı 2 buçuk yaşında kızım inanirmisin ama ilk gün belki 15 defa altına yaptı dedim olmayacak herhalde moralim bozuldu 2. gün 4-5 defa kaçırdı 3. gün 1-2 derken öğrendi yalnız büyük tuvaletinde sorun var onda ilerleme saglayamiyoruz ne yazık ki 
0 oy
(285 puan) tarafından
Hazır değil demek ki zorlama bence
0 oy
(564 puan) tarafından
(23 puan) tarafından
Tesekkur ederim bakacagim
0 oy
tarafından
Canım bunu yapma..bnde yaptım.simdi oğlum kakasını tuvete yapmiyo..demkki hazır değil..benn oğlum vardı ben önce bez tuttum.onune..beze yaptı..on beş dk tuttum iki gün.sonra kendisi çiş dmeeye başladı bir hafta önüne bez tutarak yaptı.bor.hafta sonunda ben tuvaletteymen yamak istedi çişini yaptı ayakta.simdi kaksini bbeze yapiyo .tuvalet yapmiyo..kakasindan korkar oldu.cisini yapar sadece

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
4 Şubat 2024 Aile kategorisinde Bir anne (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 236 göst.
2 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubra2551 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
17 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nevarrki_152420 (163 puan) tarafından soruldu

378,954 soru

11,343,267 cevap

34,809 kullanıcı

...