0 oy
129 göst.
Aile kategorisinde (108 puan) tarafından

Kizlar haftaya bugün doğurmuş olurum belki :)yarin doktorum sezeryan için gün vericek

İlk sezryanim değil ama genede tavsiye istiyorum

Sütun gelmesi için neler yaptınız

2.sezrryanda agriniz dahami çok oldu toparlanmak zormuydu

Birde ne kadar sürede yorucu maratona alıştınız (ilkinde sütüm gelmedi çocuk kuveze konuldu hiç emmedi benimde sütüm geri gitti hep mama vermiştim) 

7 Cevaplar

0 oy
(1,986 puan) tarafından
Ben çantama rezene cay koymuştum doğumdan sonra 1 gece kaliyoruz ya içmiştim gaz olayı var ya ona yardımcı olmuştu canim :)
(108 puan) tarafından
Gaz damlası aldım ben bebek icin ama ben kullanicam emzirme yoluyla çocuğa gaz geçmemesi için ama rezeneyide alırım tesekur ederim
-Reklam-
0 oy
(119,343 puan) tarafından
sezeryan tecrubem yok allah yardimcin olsun ☺
(108 puan) tarafından
Saol tesekur ederim
0 oy
(260 puan) tarafından
Benimde ikinci sezeryanim olacak bende cok korkuyorum ya ama benimde ilk sütüm gelmedi eve gittim sıcak su banyo yaptim yeşillik yedim bol sıvı tükettim öyle geldi sen doğuma iki üç gün kala sıvı beslenmeye katı yememeye dikkat et ki doğumdan sonra kolay gazını çıkar allah korusun kabız falan olursan sorun olur sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(108 puan) tarafından
Amin inşallah çok tesekur ederim
(935 puan) tarafından
Ben doguma 3 gün kala kabız oldum mahfoldum dogumdan bir gün snra çıktm tuvlate bunu söyledigin için saol canm
(260 puan) tarafından
Evet o çok sıkıntıli oluyor bana da kimse akıl vermdi yol gostermedi sorunlu geçti aklıma geldikçe soran gördükçe söylüyorum valla benim gibi olmasın diye
(935 puan) tarafından
Aynen bnde cok zorlandm oglum hastalandı hastaneden erken çkmak için neler yaptm o tuvaletim gelsn diye allah bir daha yaşatmasn bna o günlerii
(260 puan) tarafından
Amin Rabbim evlatlarımizi bağışlasın inşallah
0 oy
(935 puan) tarafından
Valla çok yorucu oliur canm ilk aylar ama sonra toparlanyrsn 

Ameliyatm oglumda daha çok ağrmştı ama 2. Dogumda çok ağrımadı haa bu sende de olacak demiyrm 

İlk dogumda sütüm coktu 2. De hiç olmadı mama ile büyüdü kızm 

Şimdi 3.ye hamileyim bunda hiç üzülmeycem şerbet yapıp götrcem hastaneye bizim burda hapısa yaparlar onu da yapacam öyle gidecem inşallah oğlmdaki gibi sütm olur
(108 puan) tarafından
Iste herkezin deneyimi farklı oluyo enidne sonunda geçecek günler ilk 40gunu çok sıkıntı ediyorum Allah büyük
Tesekur ederim
(935 puan) tarafından
Bn zorlanmyrm canm ilk çocugmda 21 yaşndaydm ve banyosuna kadar ilk günden beri bn yaptrdm bir iki defa annemden yardm istedim baktm olmyr korkmadm yaptrdm kızmdada hep bn yaptrdm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benim ilki daha zordu ikinci rahat geçti uyuşukluk geçince hemen kalkıp yürüdüm 1 saatten fazla yatmadım sürekli yürüyüş yaptım süt içinde hemen odaya gelir gelmez bebeği emzirdim sürekli su ve sıvı şeyler tükettim birde sıcak bezle kompres yapabilirsin göğüslerine 
0 oy
(63 puan) tarafından
Sezeryan zor canim benim 3 ay oldu halen ara ara dikişlerim aciyor süt konusuna gelince benim zaten hiç gelmedi gibi birşey sonrasında dikişlerim enfeksiyon kaptı hep gitti ama benim hamilelik ve doğum çok sıkıntılı oldu 3 gece yattım doğum sonrası
0 oy
tarafından
Benmde bir ay olacak yapali..ilkinde daha çok toparlanmistim.bunda.8 günde kalktım  tek başıma kaldım..oğlum da var 3 yaşında .. bol bol kayısı suyu iç canım..kabızlık gaz sorunu hiç yassmadim.birde yürü..süt için boşu yapmadim.emzirdim.gogsumu sıkarak süt gelsin diye geldi..

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 79 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Yeliz45 (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 320 göst.
29 Eylül 2020 Aile kategorisinde Trbznlugln (2,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
0 oy
13 cevap 201 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (282 puan) tarafından soruldu