0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (2,565 puan) tarafından
Kızlar 13 aylık bebegım var gece sürekli olarak emmeye kalkıyo bazen saymayı bile unutuyorum bu yüzden gece uykusunu tam anlamıyla alamıyo gece beslenmesini nasıl unuttura bilirdim yada azaltabilrim emmek kadar uykuda çok önemli kalkıyo emiyo uykuya daldım ettim diyene kadar 1 sayi geckin süre oluyo ve coğu zaman saatte bi kalkıyo uykudan yeterli verimi alamıyo akıl verin

13 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Benim de sorunum bekleyim şurada 
(2,537 puan) tarafından
Neden sağlıksız olsun pirinç unu içine muz koyup ben veriyorum sağlıksız olduğunu hiç duymadım
(2,565 puan) tarafından
Üstünü zaten örttürmez ki hemen açar teperk kışı. Yorgan örterdim şimdi battaniye örtüyorm
(2,537 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun o zaman ben halime şükredeyim
(2,565 puan) tarafından
Aman canım saglıklı olsunlar da varsınlar uyansınlar örtmesinler ama işte anne yüreği dayanamıyor
(1,077 puan) tarafından
Canım pirinç unu baslı basına sadece kaloriden ıbaret x zaten. Sadece kılo aldırır o kadar.  Onun yerine kayısı ıncır elma armut haşla blendırla bızztla sonra ırmık ekle onu yedır daha ıyı
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Emen çocuk kalkıyor cnm doktor da öyle demişti ya gece meme verme bıraktıracan ama biraz daha büyüsün istersen ben 18 aylık azaltma başladım 
(2,565 puan) tarafından
Amacım tamamen kesmek değil canım
tarafından
O zaman  sadcee  yatarken yemek  tarzı şeyler yedir oyle yatsın karnı qcikmasa  kalkmaz  yemekte tok tutar   bide oyle dene  bence
(2,565 puan) tarafından
Canım yatmadan da yediriyorm açık ası artık gece hiç beslemek istemiyorum kilo bakımından çok iyi o yüzden bi yerden azaltmam lazım gece saat başı emerse daha çok rahatsız oluyo
tarafından
Hm ac gözlülük ediyo demekki yaramaz
0 oy
(52 puan) tarafından
Canim kucukken neden azaltmadinki. Gun boyu yeterli kadar ek kida almiyormu? Toksa aksamlar uyanmamasi gerek. Uyki onemli.      Cunki  insAllah bilen biri cikib yardim eder.
(2,565 puan) tarafından
Yiyo ca ım çorba yumurta buskivi yoğurt arada danino ve muz ama gece de saat başı emiyo
(25,224 puan) tarafından
Açlıkla toklukla ilgisi yok canım emen bebek alışkanlık ettiği için kalkıyo hep oğlu merhaba gayet tok uyuyo her akşam ama çok sık kalkıyo emmeye meme bağımlısı cünkü sen tıka basa yedirsen de o meme ağzına girecek yani.
(1,077 puan) tarafından
Bal gıbı uyanıyor valla bıraktırmak cokkk zor :/
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Süt koktugun için sen yanına gittiğinde emmeden uyumaz büyük ihtimal eşinden yardım iste gece uyanınca o uyutsun emzik alıyosa emzik ver, su içir
(2,565 puan) tarafından
Emzik kulannıyoduk kendisi bıraktı bi süre sonra suda ne biliyim rahatsız etmez mi gece
(2,047 puan) tarafından
Etmez canım dene bak
(2,565 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun
(2,047 puan) tarafından
Cümlemizden kuzum
0 oy
tarafından
Ebe bana 9. Aydan sonra yavaş yavaş sayıyı düşür demişti akşam yemeği yiyor yatmadan önce bazen mama yiyor bazende yemiyor uyanınca ilk zamanlar piş piş yapıp yatırdım eğer çok mama arıyorsa su verdim yemek yemeğe düzenli başlayınca susuyor geceleri şimdi 1 veya hiç kalkmıyoruz gece ağlaması oluyor ondada yanındaysa oturmak istiyor yada beşikte sallanınca uyuyor başta zor oluyur ama alışınca düzene giriyor 
(2,565 puan) tarafından
Canım işte sütüm artık ister istemez doyurmuyor inek sütüne geçmek istedim onuda içmedi hiç bende yatmadan yedirıyom ama gene emerek uyuyo aklım durdu ben kendim için istemiyorum ben alıştım uykusuzluga falan ama o yeterli kadar vitamin alamıyo uykudan
tarafından
Emmeye alışık olduğu için belkide sağlık ocağındaki ebe farklı bir tavsiyede buluna bilir danışın isterseniz
0 oy
tarafından
Gece yatmadan önce yemek yedir tok olur o zaman
(2,565 puan) tarafından
Canım zaten hiç dişi çıkmadı  o yüzden yediridiğim şeyler kısıtlı ama yedirıyorum yani gene uyanıyo
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Bırakması için erken mı acaba pek bilmiyorum, güvende hissetmek içinde emmek isteyebilir su verebilirsin mesala bu yerde duymuştum öyle öyle memede biraktirjyomussjn geceleri 
(2,565 puan) tarafından
Bırakmak değil canım hani azaltmak mesela saat başı uyanıp emer ama 4 saatte bi kalksa çünkü kilosu da iyi hani kessem bile tamamen dokunmaz
0 oy
(894 puan) tarafından
4. Ayda başladı 21 aylık olduk hala saat başı kalkarız. Tok da olsa gündüz çok yorulmuş da olsa banyo yaptırmış da olsam yine uyanır yine uyanır suyunu içer yine emmek ister illa emecek yani ben bir çözüm bulamadım
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Sen haricinde biri pışpışlayarak uyutmalı bir süre canım. Senin kokunu almamalı en rahat öyle bırakılıyormuş. Denenedim ama okuduğum uzmanlar böyle öneriyor. 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Mama veriyorsan uyku arasında biberonla besleyebilirsin canım. Uyandigunda emzirmezsen 3 gece sonra deliksiz uykusu olur. Ama daha cok küçük gece beslenmesini kesmen doğru olur mu bilmiyorum gece acıkabilir.
(2,565 puan) tarafından
Tamamen kesmek değil ki canım niyetim en azından azaltmak SAAT BAŞI KALKMak yerine 4 saat de bi kalkmak çünkü uykudan yeterli beslenemiyo
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Açlıktan değil alışkanlıktan kalkıyo onlar muhallebi yedir tok olan bebek uyanmaz falan diyen olmuş ama o açlıktan değil. Benim kiç gayet tok uyuyor ama yinede 2 saatte bir emmeye kalkıyo emen bebek çok kalkıyo malesef sütten kesene kadar ben kabullendim artık böyle gidicek diye çare bulamadım çünkü 5 sk emiyo ve geri uyuyo allahtan kalkıp oturmuyo 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Acıktığından değilde seni emzik yerine kullandığı için o kadar sık uyanıyordur. Biberona alıştırmaya çalışsan ya da emzik. Normalde 1 yaşından sonra gece beslenmesi önerilmiyor. Reflüye falan sebep olabiliyormuş. Ben erken sütten kestiğim için şu an öyle bir sorunum yok. 1 yaşına kadar uykudayken biberonla doyururdum. 1 yaşından sonra kestim
0 oy
(460 puan) tarafından
Canım yorumları okudum da yedirdigin hâlde saat başı kalkıyorsa artik onunki açlık değil alışkanlığa dönmüş ben kirkindan sonra hiç uyandirmadin gece kendı uyanırdı şimdi de kalkıyor ama senin oğlun kadar sık değil benimkide 13 aylık 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,445 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde Melekkk (10,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.