0 oy
1,265 göst.
Diğer kategorisinde (1,064 puan) tarafından
Ben annemlerdeyim onumuzdeki haftasonu eve gidecm. Yalniz evimize esimin kardesi gelmis 24 yasinda bekar, baska sehirde cLsyodu esim gel bir hafta kal ordan geri gidersin demis oda gelmis, neyse iste esim dedki haber beklyo ise gideck dedi bir hafta sonra bende eve gidecm esimde sadece haftasonu evde askeri personel. Simdi esim gidince benim kaynimla evde kalmam dogrumu bunu evlenmeden once konustk ben evde olmazsam kardesimde olmaz gonderrm demisti. Simdi ilk defa bize kalmaya geldi boyle yalniz. Gondermesi gerek dimi konuyu acamiyorum kavga ederiz dye ama soyleyim gitsin deglmi?

19 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim esimde askeri personel ilk basta egitime gittiginde 3 aylık bekar bi erkek kardesi var benim kardesimle yasit ama delikanli sonucta liseli bende kapaliydim o donem istemedigim halde kaynanamlar evde kizimla tek kalmiyim diye eve biraktilsr kaynanamgil de 10 dk mesefade yuruyerek ust katimizda esimin halasi onunda ustunde amcasi oturuyordu aile apt yani. Ben istemedim gonderdkm 1 2 gun sonra olmuyor evde bekar kayinla valla aklin varsa postala.
(1,064 puan) tarafından
Ayy yerinde olsam bende istemezdim ne kadar kucuk olursa olsun valla zaten bariz ergenlige girmis akli basinda biridir nikah duser yani bende dinen uygun degil dye istemiyorum o gitmeden eve gitmicem 2 gun kala konuyu acacam bakalm insalalh giderde bu stresten kurtulurum
(3,151 puan) tarafından
Zaten ben olsam ev bosken evde kalmasini da istemem bekar sonucta. O bile ters bana sen yine o kadar izin vermissin ona şükür yani.
(1,064 puan) tarafından
Bende istemem de iste esimle kavge etmeyim dye ses etmedim yatak odamzn kapisini kilitle anahtari yanina al dedm ancak bunu diyebldm yani
(3,151 puan) tarafından
Olsun oda iyi en azindan yatak odan ozelin kapaliymis kavga cikarma o zaman. Onemli olan asil orasi zaten.
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Kac yasindaki canm kaynin? Yani bide guvenle alakali bi durum bu aslinda tabi kalmasa daha dogru
(1,064 puan) tarafından
24 yasinda guven degilde ben dinen uygun degil diye gitmesini istyorum zaten kapalyim evimde rahat gynmek istyorum ben
(3,798 puan) tarafından
Tabiki canim haklisin
0 oy
tarafından
Kesinlikle gitmeli. O gitmeden sen sakin gitme
(1,064 puan) tarafından
Bende gitmeden 2 gun once konuyu acacm suan esimle aramiz cok iyi bir hafta once kavga etmstk yine kavga ederz dye suanlk bise dmedm ama 2 gun kala dicem artk
0 oy
(130 puan) tarafından
Neden konuyu açamıyorsun açıkça söyle Gayet normal ben eve dönünce o gidecek mi deme tabiki Haftaya gelecem ben sen işe gidince nasıl yapacaaz abin işemk gidecek veya evdemi kalacak diye sor
(130 puan) tarafından
Tabikide zaten burda kalacak derse olmaz sen evdeyken başım gözüm üstüne ama.yokken olmaz dersin
(1,064 puan) tarafından
Aynen evde olsa neysede idare ederdm
(130 puan) tarafından
Olmaz zaten canim hem dinen uygun değil hemde şeytan nefis bu devirde kimseye güven olmaz sen yokken evde ben kalamam dersin olur biter kalirsada ona göre konuş kardeşinle de ben evde sen yokken kalamam uygun olmaz de tepkisi ne olursa olsn korkma hiç diğer türlüsü uygun değil zten oda kardeşiyle ona göre konuşsun
(1,064 puan) tarafından
Zaten evlenmeden once bende kardesimle tek brkmam demisti ama bazen soyledgi seyleri unutyor insallah boyle onemli bi konuda yan cizmez
(130 puan) tarafından
Canm bana kalirsa sn sor ne olack fln die daha sonra r yaprsa sözünü hatirlat ztn
0 oy
(446 puan) tarafından
Canım kayninla alakalı bu sen ona guwwniosan sorun yok bence benim eşim 3 yıl abisilerde kalmış biz ewlenmeden yani yengemlede çok iyi anlaşırlar abisi hep ewi beklemediya olmadigida olmustr illa 
(1,064 puan) tarafından
Guvenle alakasi yok canim dinen dogru degil diye birde ben kapalym evimde rahat rahat sortumla pijamamla dolasmak istyorum
0 oy
tarafından
Yani gündüz evde mi.duracak o da disari falan çıkar. 

Dinen uygun değil.cnm tabiki ikinizin tek kalmasi
(1,064 puan) tarafından
Disarida ciksa aksmlari esim evde olmyck canm cunku esim sadece haftasonu eve gelebiliyor. Yani kaynimla tek kalmak dinen dogru degil blyorum insallah esime konuyu acarsam o da gonderir
tarafından
Siz demeden kayninin demesi lazım.aslinda abi ben artık gidiyim diye bekle bakalım.o demezse sen dersin
(1,064 puan) tarafından
Insallah der ya tam tersi telde bagirdi yenge hadi gelinde ikrayi goreyim dye
0 oy
tarafından
Kalmasi doğru değil canım ama bişey diyemem yani simdi siz bilirsiniz
(1,064 puan) tarafından
Evet dinen dogru degil blyorum ama insallah esim bunu anlar, guvenilir taam sorun yok ama dinen uygun olmadgni insallah esim unutmamistr
tarafından
Konuyu acabilirsin bence canim benim kaynanam bı yere gitcekti bende tektim eşim yoktu alt katta kaynım ve kayinbabam var ben dedim eşime ya annen le bende giderim dedim yada annen gece geri dönsün dedim ben burda yanlız kalamam dedim çok guvenirim Allah var oda alt kattalar ben üst kattayim ama yinede kabil etmedim çünkü hiç bayan yok evde esimde annesine demiş akşam hemen geri dön dedi kaynanam geri geldi hemen evine eşin kizmiyorsa şöyle cnm
(1,064 puan) tarafından
Esime soylicem artik gitmeden ya gondersin ya da ben burdayim dicem cunku nikah dusuyor boyle biseyi kabullenemem
tarafından
Aynen cnm öyle yap
0 oy
tarafından
Sen annende kal bı hafta daha eşinde yokmuş zaten nolcak ha evin ha annende olmussun
(1,064 puan) tarafından
1 aydir burdayim biraz daha kalayim dedm yok dedi yoksa seve seve kalcmda gel dyor illaki
tarafından
Gel illa kardeşimle kal diyo yani tövbe ya sor bnce güzelce kardeşinle nasıl olcak sen yoksun vs
(1,064 puan) tarafından
Kardesmle kal demedi bu haftasonu evdeyim dye ona guvenyo kardesi de gider dye dusunyo belkide 2 gun kala konuyu acacam gitmezse bende gitmicem artik insallah giderrr
0 oy
(284 puan) tarafından
Kesinlikle guvenle alakali benim esime abisinin esi bakmis yengesi yani hemde kucukte degil yani 20 yasndan 25 hasina kadar yaninda kalmis gece gomleklerini bile ütülerdm atletini kilodnu yikardim diyo yani gidecek yeri yok bska derdi smdi onunda gidecek yeri yoksa ve guveniyorsan kalsin ama gidecek anasi babasi varsa gitsn
(1,064 puan) tarafından
Gidecek yeri var annesi babasi, guvenim sonsuz oyle bise olmazda ben dinen dogru degil dye kalmasini istemyorm birde kapalym evde acik gynyorum ama kaynm evde olursa kapanmak zorunda kalcm zaten dinen de uygun degl
0 oy
(246 puan) tarafından
Kaynin zaten bunları kendisi düşünmesi lazım abim evde yoksa benm evde ne isim var duramaz yani eğer kalıyor onun için sorun yoksa bence eşine şöyle kalmasin
(1,064 puan) tarafından
Cok cahil ya dusunmesini beklemyorum valla, yani insallah dusunurde gider gerek kalmaz benim soylememe
(246 puan) tarafından
Haklısın cnm
0 oy
(263 puan) tarafından
Etrafımda çok görüyorum böyle şeyler. Bunu senin düşünmen gerekmez birinci kaynin sonra eşin sonra kaynanan. Oğlum böyle olmaz dinen uygun değil dese . Sen desen istemiyor gibisinden dusunecekler. Halbuki dinen diyorsun çokta haklısın . Güzellikle söyle eşine canım 
(1,064 puan) tarafından
Aynen canim yani esim gel gel diyor ama kardesi gdckmi kalackmi bise dedgi yok cok sinir oldum illaki ben soylicem sanki. Birde ben esime bisey diyince yapar demezwen yapmaz illaki dicem kardesin kalackmi gdckmi dye oyle gelir akli basina gitmeden 2 gun kala soylicem insallah gerek kalmaz kendi gider
(263 puan) tarafından
Insallah gider canım
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim sahsen ben rahat edemeyecegim tek istemezdim.birde genc birisi cocuk filannolsa belki ama simdi sende kalirsa birde onanyemek vs hozmet gerekecek hic yokkennis cikacak. Orasi senin evin ve kaynin esinin misafiri. Esinde kendisi evdeyken cagirmali misafirini. Kendi misafirini senden agirlamani bekliyor. Sen burada politik yaklas. Sennyokken akrdesin rahat eder mi benimle sohbet ortamimiz muhabbetimizde yok falan dersin.
(1,064 puan) tarafından
Yani guzellikle soylicem artık.  Hep boyle yapiyor ya kendisi sadece haftasonlari evde iki tane erkek bekar kardesi var gelin gelin diyip duruyor zaten yol bir gun suruyor bir gun kalmaya gelecklems gbi hangi akilla cagirdi bugune kadar anlamyorm onlarda zaten hic bir zaman maddi acidan gelemediler iste yeni geldi biriside 2 gun kala gitmeden acacm konuyu artk
0 oy
(638 puan) tarafından
Amacım yargılamak ya da saldırmak değil öncelikle bunu belirteyim. Kız kardeşin sende kalsa ve sen acil bi yere gitsen eşinle kuz kardeşin birlikte kalmasın diye çaba gösterir misin? 
(1,064 puan) tarafından
Zaten oyle yapcm gitmeden once konuscamda yani amac burdakileri dinlemek degil yani gercekten dogru bulmuyorum ben kaynimla ayni evde kalmayi bu dogrumu benmi boyle dusunyorum esim bunu dusunmeden nasil cagryo kafam gitti yeminle sinir oldm paylasmak istedim sadece ama dedgm gbi gitmeden once 2 gun kala guzel bi sekilde soylicem bulsun caresini.. ayrica ben evlenmeden hep dusunurdm acaba kiz kardesim olsa esimden kiskanrmydm veya yalniz kalmasina musade edermydm dye cok dusundm etmezdim hic bi sekilde gunumyzde oyle cok sey varki baci baciya ihanet edp kocasini elinden alan veya kocasi baldzna sarkntlk yapan haa ikiside guvenlr olsa dahi birakmazdm her turlu arada seytan var cunku.
(638 puan) tarafından
Yok canım öyle düşünme. Önemli olan niyettir. Allah kötü insanlarla karşılaştırmasın. Benim 24 yaşında kız kardeşim var. Emanet edebileceğim tek insan eşimdir.
(1,064 puan) tarafından
Aminn . Dedim ya guvende olsa birakmazdim kii zaten dinen de dogru degil canim eger arastrrsan nasil benm kaynim bana gunahsa benim kiz kardesimle de esimin ayni ortmda bensiz kalmasi dinen uygun degil nikah düşüyor Cunku, fikrine saygi duyuyuorum
(638 puan) tarafından
Ben dini konulara böyle kesinci bakamıyorum maalesef. Haklısındır tabiki, ben de sana saygı duyuyorum. Umarım rahat atlatırsın bu süreci
(1,064 puan) tarafından
Insallah canim sağol
0 oy
tarafından
Dinen caiz değil yalnız kalmanız eşinin bu konuda hassasiyeti varsa anlar zaten güzelce konuş eşinle kardeşin olduğu için değil namahrem olduğu için de ...
(1,064 puan) tarafından
Aynen canim gitmeden once soylicem evde yalniz kalmam dogru degil dye
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Kocaman adam ne alakaki hem aen rahat edemezsn hem o. Ya annenlerde kal 1 hafta dha yada söyle eşine. Kardesinle haftaici yalniz mi kalcaz flan de anlar o
(1,064 puan) tarafından
Aynen kuzum soylicrm eve gitmeden. Bende kalmak istyorumda kizimi ozledim gel dyor.
(2,931 puan) tarafından
1 hafta dha dayanabilir bence
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Kardesin gibi bile gorsen rahat edemezsn cnm esine soyle bnc mantikli dusunurse yanls oldugunu o da anlar
(1,064 puan) tarafından
Aynen canim soylicem guzelce konscm
0 oy
(8,303 puan) tarafından
Benım annem cok karsıdır boyle seylere arada seytan var bı erkek bı kadın bas basaysa ucuncu kısı seytandır der.Ne olursa olsun nıkah dusen bırıyle yalnız kalmanız sakıncalıdır.Kabul etmeyın derım
(1,064 puan) tarafından
Aynen canim bende oyle dusunyorum gitsin dicem esimle konscm
0 oy
tarafından
Güven meselesi yada değil önemli olan bu kısmı değil islamda hadiste geçen şekli kayın ölümdür sizin evde tek başınıza durmanızı geçtim senin onunla oturuo konuşman bile haram zaten. Ha herkes islama ne kadar uyuyoe sadece ben uyarıyım da üstümde kalmasın
(1,064 puan) tarafından
Zaten böyle dusundgm icin istemiyorum evde canim esimle konscm insllah
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Valla canım kaynın ne kadar güvenilir olsa bile insan korkuyor yalnız kalmaya bence gitme o gidene kadar 
(1,064 puan) tarafından
Aynen kuzum oyle yapcm ben gitmeden soylicem esim göndersin
(4,758 puan) tarafından
Göndersin değil de o gitsin öyle git sen canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 381 göst.
24 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Melda31 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,063 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Eso2121 (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,010 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,304 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 889 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,069 soru

11,346,669 cevap

34,812 kullanıcı

...