0 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Dun onlardaydim sabah oglen geri geldim eve ama o bir saatlik oturmak bile beni nasil bunaltti birbilseniz konuya geciyorum gozunuzde canlandirin

3 katli evleri var kendileri alt katta oturuyor ust katta 5 ay once ben oturuyordum kavgayla gurultuyle kactim yanlarindan orasi bos duruyor bide onun ust katida var arabalari var doblo 16 yasindaki kizi yufkacida calisiyor sigorta olmadigi icin 3000 maas aliyor her ay oglu fabrikada calisiyor 3200 maas oda bekar bi oglu daha var o okuyor ama cumartesi pazar babasina yardima gidiyor gunluk 100 lira aliyor kizi var bitane daha 12 yasinda suan ama onuda tarlaya goturuyor tabi zamaninda o yaslarda bende giderdim onda sorjn yok ama oda bi butce getiriyor kendiside calisiyor tarlada ama suanda korona oldugu icin kimse tarlaya gitmiyor millet traktorle hallediyor isini neyse esi belediyede a101in bim in sokun bos kartonlarini topluyor oda ayni 3000 maas aliyor paralari yetiyor artiyor her ay cocuklari ayakkabi elbise alip duruyor ben bi ayakkabiyi iki yildir giyiyorum esimde oyle tutumlu olmaya calisiyoruz ayakabi yirtilana kadar kullaniyoruz ama onlar oyle degil dun aksam uzeri kayinbaba gelmis esimden 1000 lira borc almis oda borcmu degilmi bilmiyoruz geri verirmi vermezmi bir suru altin yaptilar kaynana dun anlatiyor jste para yok devlet suna yardim yapmis bize yapmiyor bak bunun evine komur geldi ben dedim senin araban var evin var ev de oturanlarin hepsi calisiyor evinin uc katida dogalgazli daha ne istiyon dedim bana diyor bunlar karin doyurmuyor girtlak davul caliyor diyor buzdolablarini gorseniz ananas avakado falan var ben o meyveleri 4 5 ayda bir goruyorum hatta anansi gormeyeli 1 yil oluyor bugun ben esimden hamburger istedim canim cekti istedim getirmis dogrusu oda yanlis getirmis adam hamburgeri koymayi unutmus sadice patates getirmis gelmis neyse bana takmis kafayi paralari bol bunlarin abur cubura para sayiyor diyor bide nasil diyor varya duysaniz dersinizki bu kadin bir haftadir actir bisey yememistir dersiniz ben ayri eve cikdim genede kurtulamafim ya toprak doyurur herhalde gozunu

8 Cevaplar

0 oy
(782 puan) tarafından
Kaynanan desin dursun keyfine bak kapın bacan ayri
(2,765 puan) tarafından
Oylede isde huzur bozuyor gene de
(782 puan) tarafından
Öyle herkes işine geldiğini anlar der sen de oyle yap ona
(2,765 puan) tarafından
Yapmaya calisiyorumda ama isde benim kaynanain yannina kimler kimler geliyorda bi lafiyla 10 gun dusunduruyor isde degisik bi kadin ya lafi insana cok koyuyor
(782 puan) tarafından
Cahil insanla bosuna ugrasmayin demiyorlar desene
(2,765 puan) tarafından
Oyle valla
-Reklam-
0 oy
tarafından

İnsan bulduğu herşeye şükür etmeli,

Dışarda aç gezen insanlar var, evine bir ekmek götürmeyen insanlar var ,

Açlıktan dolayı dilenen, kendi evladına bir mama yada bez alamayan insanlar var,

Senin kaynanin buna şükür etmesi gereken yerde halla isyan mi ediyor, 

Yazık ya gerçekten, 

(2,765 puan) tarafından
Ayy valla tek kelimeyle dogruladin evet hep bana hep ben baska demez ya oglumada sunu veiriyim yesin demez
tarafından
Öyleleri gerekirse oğluna sen bana ver der
(2,765 puan) tarafından
Diyor isde canim durup durup ogullarim bana yardim edicek araba alicam diyor evlerinin onunde var zaten araba demiyor ogluma yardim edim bi dogalgazli eve gecsin cocukla sobayla ugrasmasin diye
tarafından
Hepsini kendisi ile ahirete mi götürecek acaba
(2,765 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canim herseyime goz dikiyor valla bak 20 liraya perde aldim kendisinin evi perdeden gecilmiyor benim perdeme bile kafayi takiyor bak kac liralik perde takiyor diye sanki coook pahali bisey almisim gibi
0 oy
tarafından
Zaten o para yok borç çok diyenden korkcan var bir tanıdığım Allahtan uzakta ayrı oturuyoruz çünkü borcu da var ama unutturuyor bide vermeyin sizde ağlayın ki bir daha para diye ağlamasın
(2,765 puan) tarafından
Oyle valla ya ne degisikler ya doymuyor asla doymuyor ben aglasam ne yazcakki canim esim kendi gozuyle goruyor babasinin ne kadar bollukda oldugunu
tarafından
Allahtan benim eşim vermiyor bir kere verdi daha tövbeli bence eşin kıyamıyor bence
(2,765 puan) tarafından
Benim veriyor ya
0 oy
tarafından
Evin damin ayri olsada bu laflari yetiyo demi insana kendilerine bakmadan konusmalari falan 
(2,765 puan) tarafından
Yetmezmi ya 10 liralik hamburgere takmis kafayi
tarafından
Daraliyor insan
0 oy
(833 puan) tarafından
Maşallah Allah daha çok versin kaynanin evinde herşey var senin evinde eşya yok sana yardim etsinler biraz
(2,765 puan) tarafından
Kiz ne yardim edicek ben bu eve gecerken sirf yardim etmemek icin eve gelemdiler ben tasindiktan sonrada eve gelmis dolabima mutfagima bakiyor tabaklari kaybolmus gereksizin benim evimde ariyor seytan
0 oy
(5,220 puan) tarafından
buna benzer bi durumda bi tanıdığım için geçerli 3katlı ev son model araba bankada 100k üstü para 2kardeş çalışıyo yaklaşık 10bin maaş. ama adam hergün ağlardı param yok hergün simit yerdi cimriydi ağlar dururdu ozamanlar ağlama allah olanı elinden alır şükret az derdim ona hep ama o takmazdı velhasıl kelam evlendm geldim bir yıl oldu yaklaşık duydumki adamın elinde sadece evler kalmış para iş güç araba hepsi gitmiş. insan elinde olana şükretmeyince gerçekten gidiyo
(5,220 puan) tarafından
ozaman allaha dua et bacı ama aranı bozma demekki yapacakta pek bişe yok
(2,765 puan) tarafından
Malesef yok canim onlarin istememesi lazim esim durup dururken kimseye para vermez eve bile bisey alinacaksa benim dediklerimi alir fazlasini almaz nasil diyim isteyene veriyor ama istemezsem al sunu demiyor oyle bi insan
(5,220 puan) tarafından
ozaman maaş kartına el koy darbe yap :D
(2,765 puan) tarafından
Malesef yanindan asla ayurmiyor ama ben onun haberi olmadan iki haftada bir 50lik asiriyorum valla ne ypim benimde gizli alicaklarim oluyor yani
(5,220 puan) tarafından
allah yardımcın olsun bacı bolca dua et inşallah düzelir
0 oy
(598 puan) tarafından
Kız ben senin yerinde olsam oturur yanında yerdim :D
(2,765 puan) tarafından
Ayy ben onu yapamam ki ya cani cekerse ya obur dunyada karsima gelirse diye yiyemem
(598 puan) tarafından
İkram edersin anne sende yicenmi diye:D
0 oy
tarafından
Sen niye hala o kaynanayla görünüyorsun adaşım Allah askina sadece merakimdan soruyorum 
(2,765 puan) tarafından
Ne yapayim canim kimim kimsem yok gene ben bir yere gitcegim zaman kizima bakiyor bide isde hastanelik is oldumu araba veriyorlar esimde ölse birakmaz anasini babasini ben tabi her sozumde tersliyorum ama genede yuz yuze bakmakzorunda kaliyoz
tarafından
Rabbim yardımcın olsun kuzum valla zor derdin var
(2,765 puan) tarafından
Daglara taslara dusman basina canim boyle dert adam oldurur ama sukur genede iki uc haftada bir goruyoz birbirimiz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 279 göst.
0 oy
15 cevap 244 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
11 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nermin Eliyeva (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 371 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu