0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hiçbir fikrim yok tecrübeli anneler lütfen yardım yavaştan bezi bıraksın istiyorum neler yapmalıyım lazim lik alayımmi?? Alaturka tuvalette mi göstereyim hiçbir fikrim yok

11 Cevaplar

+1 oy
(5,376 puan) tarafından
Tuvaleti gelince söylüyo mu benim kızımda 17 aylık ama daha erken gibi
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Biraz erken gibi ama yine de sen çocuğunu daha iyi bilirsin . Derdini anlatabiliyorsa neden olmasın. Lazimlikta başla canım diğer tuvaletlerde korkabilir.
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bende istiyorum 18 aylık biraz daha ısınsın havalar deneyeceğim 
0 oy
tarafından
18 aylik ve erken olduğunu düşünüyorum hazir oldugunda belli belirtiler verir tuvaletini saklanip yapma ciss deme bezlenmek istememe bezinin cok uzun kuru kalmasi gibi simdilik bizde sadece köşe lere gecip yapiyo bezine  sonra yanima yaptim die gelmio gelse dicem tamam hazir die de yok yaza anca
(5,376 puan) tarafından
Benim kızımda koltuğun kenarına oturup kakasını yapıo biz oraya gidince anlıoz kakası gelmiş diye ama çok komik sanki wc ye gidiyo:)
0 oy
(564 puan) tarafından
0 oy
(129 puan) tarafından
Cok erken bence havaların ısınmasıyla başlarsın
0 oy
(260 puan) tarafından

Bende ilk çocuğumda 22 aylık bıraktırdım çok pişmanım cagilligime geldi neyse her derdini söylerdi o aylarda birkere ebe eğer bezi sabaha kadar temiz kalıyorsa bırakabilir demişti böyle bir hafta takip ettim temiz kalkıyordu 15/16 aylarda ama cesaret edemedim keşke diyorum o zaman yapsaydım ama senin için şöyle bir şey var kış hava soğuk bir kere altına yapsa hasta olur yaz sıcağa denk getir benim kızım okadar hazır olduğu halde kaç kere bilerek bilmeyerek altına yaptı bu ayda çok zor olur üşütür birde önce sen kendini hazırla çünkü benimki gözümün içine baka baka gülerek hep cekyata yatağa yaptı öyle haylazda olabilir sinirlerin hazır olsun sonrada bak kaka çiş temizle diyordu:D

0 oy
(1,399 puan) tarafından
Ne kadar erken 9 kadar ıyi benimki 1 yasinda yaz gelsin açacam bende bezden şimdi den bezlenmeyi sevmiyor zorla bağlıyorum 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Konusuyormu canim
0 oy
(2,868 puan) tarafından
Benimki 20 aylık bize bile erken.. en uygunu 2-3 yaş arası diyorlar 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 281 göst.