0 oy
1,028 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Ben artık kafayı yemek üzereyim acayip takmaya başladım zihnimi hep bu soru meşgul ediyor. 2 yıllık evliyim annemin evinde öyle genel temizlik çok az yapmışımdır. Şimdi ise yeni yeni öğreniyorum ama hergün evi temizlememe rağmen asla içime sinmiyor nerde yanlış yapıyorum. Millet bi temizlik yapıyor 1 hafta gidiyor ama ben hergün hergün bıktım artık yapsam olmuyor yapamazsam olmuyor. Sizin günlük temizliğiniz nasıl oluyor ve haftalık temizliğiniz. Belli bi rutininiz var mı. Ah nasıl imreniyorum öyle evlere 

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Valla bal dök yala değil benim ev .o yüzden gidiyom :P

(17 puan) tarafından
:)) bide bebek varsa
(673 puan) tarafından
Bende duramam buralarda bana göre değil zira benim ev temislesemde faydasiz :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hiç bir temizliğin bir hafta gideceğine inanmam. Ben sabah kalkar evi toplarım bulaşık Mak boşaltır komple halı ları katlar koltullari çeker siler süpürürüm tuvaleti banyoyu çamaşır suyuyla ovuveririm toz alırım biter isim sabah bir kalkarım sanki hiç temizlenmemis 
(17 puan) tarafından
Hergün mü yapıyorsun bunları valla helal olsun erinmeden
0 oy
(833 puan) tarafından
Bende hergun aynı iş vallh
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Hergun yapiyorum ama gel sabah gor dersinki 1 aydir bu ev issiz 

2 cocuk olunca oldugu kadar artik
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Haftada 1 dip köşe giriyorum bayram temizliği gibi onun dışında hergün silip süpürüyorum 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Ev isiii bitmez cnm her gun sil  supur biktimmmm
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Heegün mutlaka silerim toz alırım 1 gün durup bir gün makina çalıştırırım aynı şekilde lavaboları yıkarım haftada 1 günde eşim koltukları siler halıları kaldırırız mutfak dolapları flan dip köşe temizlenir o yüzden kolay kolay kirlenmez canım 
(17 puan) tarafından
Helal olsun diyecek lafım yok demek bu yüzden bal dök
(673 puan) tarafından
Haftada 1 dip köşe ve koltuk silmek
mi vallahi bravo.
(1,472 puan) tarafından
Eşim sağolsun baya destek bu konuda pencere önlerine kadar su tutar yapmazsam ev batar yan tarafım inşaat oğlum daha 11 aylık o yüzden alışkanlık haline getirdik koltuklarım daha yeni ama oğlum yediğini sürdüğü için sürekli bişe döktüğü için mecbur siliniyor içim rahat etmez yoksa
0 oy
tarafından
Annemin evinde kendimi paraladim resmen ev çiçek gibi olurdu her zaman kocaman halilari bile kendim yikardim kendi evimde temiz ama temizlik için kendimi tüketmiyorum artık sadece fazla eşya biriktirmemek düzenli olmak bunlara dikkat ediyorum temizlik kolay oluyo eşya az olunca 
(17 puan) tarafından
Evet oyüzden eşyayı minimuma indirmeye çalışıyorum
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Gün de mutfağa üç kez süpürge tutuyorm oturma odası iki kez salon bir kez.

3gune bir yerleri siliyim çamaşır her Allah'ın günü bulaşık derken Allah'ın izniyle bitmiyor jsksjsk eve yine de bal dokemem onun yerine oyuncak var bizde döktüğümüz olur mu 
(17 puan) tarafından
Peki kendinize vakit çocuklarına vakit kalıyor mu bu koşturmada
(6,825 puan) tarafından
Kalıyor çünkü oğlum ile yapıyorm süpürme çamaşır vb işleri.. uyuyunca da bı kahve ohh..
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Temizlik yapmak için yaşamıyoruz ki bu hayatı oluruna bırak sal biraz kendini benimde ayda bir ev tamamen heryer temiz düzen olursa olur ama nabiyim yaşıyoruz sonucta
(17 puan) tarafından
İnsanlar okadar fena ki açık arıyorlar evine geldiklerinde bide içim hiç rahat olmuyor. Önceden böyle değildim
(9,651 puan) tarafından
Benim evimde açık arayan kişi gelmesini istemiyorum he gelecekde de haber verip gelsjn
0 oy
(17,906 puan) tarafından
Günlük süpürüp mutfağı günlük silerim evi komple 3 güne bi silerim kanepe koltuk altları dahil tozları günlük alırım tezgah üzerinde bulaşıktan nefret ederim yemeğimi yaparken bi taraftan çıkan dağınıklığı toparlarım kıyafet dolabımı sürekli düzenlerim her akşam kontrol ederim wc banyo hergün Yıkarım böle sen nasıl yapıyosun canım? 
(17 puan) tarafından
Önce bi eşime kahvaltı hazırlıyorum mutfak dağılıyor o işe gidince mutfaktan 1 saat çıkamıyorum zaten. Tezgahı temizle bulaşıkları diz sil süpür. Sonra günlük odaya geçiyorum süpürüyorum her yeri ama silmeye çok eriniyorum o yüzden yeni su hazneli bi mop sipariş ettim. Süpürme değilde silmek çok zoruma gidiyor genel olarak halı silmek yer silmek. Koltuk silmek vs. İnan az zengin olsam haftada bir bi temizlikçi tutardım
(17,906 puan) tarafından
::))) zor  ya cidden
0 oy
(608 puan) tarafından
Günlük dip bucak yapıyorum nasıl dağılıyor anlamış değilim yoruldum artık :-) 
0 oy
(446 puan) tarafından
İnan burada hemen hemen herkes her gün yapıyodur temizlik ben gibi ve sen gibi
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Çocuk varsa kesinlikle o dediğinden olmuyo karşimmm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pazartesi çarşamba ve cuma genel temizlik yaparım dip köşe. Diğer günler görünen açık yerleri süpürür silerim üstten hergün. Cumartesi eşim 1 bucuk gibi işten gelir o gelene kadar ortalığı toplar Bi süpürge çekerim üstten ev toplu olur iş kalmasın rahat vakit geçirelim hep beraber diye. Pazar tatiliz:) 
0 oy
(424 puan) tarafından
Amaaaan sanki gerçekten balı döküp yalıcaz kendime göre düzenli ve temizim ama kendimi asla gereksiz kasıp yormam boşveeer dolapların temiz olsun düzenli olaun e süpürüp silip tozu da aldıysan tamam daha ne kendini zorluyosun hayatta daha önemli şeyler var 
(673 puan) tarafından
Haftada bir koltuk silenlerden sonra neden ben böyle yapmıyorum diyecekken yorumunu gördüm ve cok umursamamakda ne kadar haklı olduğumu anladım :D
(424 puan) tarafından
Bak kendin diyosun her hafta siliyorlar bugün evi temizleyip topluyorsun yarın yine aynı yanlış anlama asla pis bi insan değilim ama kendimi de seviyorum yarın yine aynı olacağını bile bile neden bu kadar kendimi yorayım ki omun yerine kendini mutlu edicek küçük bişey yap ya da boşver uzat ayaklarını sadece dolaşımın canlansın unutma sen kendini mutlu etmezsen kimse etmez :)
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Neresi kirlenirse orayi yapmaya çalışıyorum belli bir düzenin yok . Çocuktan önce vardı ama çocukla plan program oturtmak zor oluyor . Bende dört dörtlük hissetmiyorum her ne kadar temizlesem de 
0 oy
(748 puan) tarafından
2 cocugum var ucuncu gebeyim her gun ev silmesemde hergun supururum canim 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Ben herr gün evi silip süpürmem haftada 2 3 kez yaparım. Çok pis görürsem süpürürüm yine. Derin temizlikleri evimin durumuna bakıp yaparım ben bi zaman şart koymuyorum. 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
3 günde bir yapıyorum (hamile olduğum için) önce balkonlar banyo tuvalet. Komple her yeri süpürüp silme toz alma. Haftada bir buzdolabı ve mutfak dolapları(mutfagi dikkatli kullanırım o yüzden kolay oluyor) ama yine de ev çok is aldığı için her zaman çoraplarımiz simsiyah oluyor. İnşallah doğumdan sonra bunları günlük yaparım da içim rahat eder

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 489 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gvrcnn (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 431 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,106 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 525 göst.
0 oy
4 cevap 400 göst.
27 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu