0 oy
169 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (295 puan) tarafından
Meraba guzel anneler ben 31 haftama giriyorum ilk gebelik ve ne alicagimi nede kac aylik alicagimi bilemiyorum cunku biri 0 3 alma kucuk diyo biri 0 3 al omuzlarindan dusuyo diyo ne tapcagimi ne alcagimi bilmiuom bebisimin hicbiseyi yk daha baslamam lazim hazirliklara bana akil verin az kaldi cunku hazirlamam lazim 

8 Cevaplar

0 oy
(1,331 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim iki coocugum hiç 03 almadım cnk çok küçük oluyorlar bir aydan fazla giydiremiyosun alicaksanda bir iki taneden kesinlikle fazla alma + olarak da tulumlarda bir kaç ay giyiniliyor ben hep alt üst aldimen azından kombinde yaptırıyorum 03 çok ufak kalıyor 06 en ideali mesela kimi bebek her ay 600 1200 grm alıyor bı kaç aya 06 bile yetersiz geliyor kimi bebek 500 800 grm alıyor benim cocouklar gibi misal 06 uzun vadeli gidiyor benim küçük kız 5 . Ayın ortasında 6 kilo çok az az kilo alıyor iki üç daha 06 ayı rahatlıkla giyebiliyor ama 03 çok çok ufak onları bir aydan fazla kulamadi
(295 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından
Bn yenı dogm yptm cnm kızım suan 3aylık.gercektende 0/3aylık olanları en fazla ıkı kere gydrdm kızım hemn buyudu. 1aylık oldgnda 3/6aylık olanları gıydryordm gercktn kalıplar cok kucuk bebek kıyafetlerınde. Kızım 3aylık ama suan zıbınları 6/9 gıyıyor. B den tavsıye 3/6ay arası al takımlarını fln 0/3aylık cok alma derim. Brde makınede cekıyor gerısını sen dusun.
(295 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm tesekkurler
0 oy
(298 puan) tarafından

Benim ikinci gebeliğim bende 30 haftalik oldum ilkinin kiyafetlerini giyecek ama söyle soyliyim 4 5 tane citcitini 03 al geri kalanini 3 6 al hemen buyuyorlar zaten havalards guzel kirlenirse hemen yikarsin kurur zibinlar zaten baya bi sure oluyor 6 7 tane zibin takimi al tulum al seninki de mayisa geliyo ince tulumlardan al baslik cok almana gerek yok zaten hava iyi gider yani ben adanadayim ona dayanarak diyorum :D sen memleketine göre al 

(295 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Istanbuldaykm cnm allah razi olsun
0 oy
(2,039 puan) tarafından
En az 5-6 tane 0-3 ay al canım birkaç tane de 3-6 al tulumu fazla alma uzun süre giyilmiyor 
(295 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm
0 oy
(748 puan) tarafından
0.3 al zaten ilk ay cikamion ki biyere cocuklar cabuk buyuyor 5 tane falan yenidogan zibin al gerisini buyuk al kalio ziyan oluo gercekten ,3 cocum olcak 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm ikinci gebeliğim 2-3 tane 0-3 aylık takım aldım.1 onlu ve 2 beşli.3-4 tane 3-6 aylık aldık. 2 tane de 9 aylık tulum aldım.5 tane 1 yaş pijama takımı 1 tanesi şık dışarıda giymelik.2 külotlu çorap ve 7 tane 0-1 yaş çorap.2 tane 1 yaş atlet külot.5 tane önlük ve 5 şapka.7-8 tane zıbın aldım.Bu saydıklarım gerekli olan şeyler.Ayrıca kışlık 0-6 ay 2 tane patik aldım.1 yaş patik aldım.Emzirme önlüğü ve emzirme yastığı da gerekiyor.Yüz örtüsü ben sarı aldım ilk zamanlar sarılığı kolay atlatsın diye sonra bir tane hastane çantası lazım.2 ince battniye ve bir kalın battaniye gerekiyor.Ayruca küvet ve file.Benim aklıma bunlar geldi ayrıca istersen kanguru puset vesayre alırsın bn sadece bebek arabası aldım.İkinci gebelik olduğu için beşik almadık ilk bebeğin beşiğini kullanacağız.
(295 puan) tarafından
Cok tesekkurler allah razi olsun cnm
(3,895 puan) tarafından
Bnm doğum yaza denk geliyor ben bunları aldım.0-3 ay hemen yıkarım kurur diye çok almadım.
(295 puan) tarafından
Bende oyle yaparim kurutmamda var aslinda
0 oy
tarafından
Bak kadeşim herkes diyecekki sana yenidogan 5li seti çok alma hemen küçülüyor yalan inanma. Benim bebegimin kilosu gaaaayet iyi olmasina ragmen 1 aydan fazla giydirdim ve sonrasinda da altlarini tayt gobi içine giydirdim. 1 ay az bir sure degil. Cocuk p 3 lerin icinde kayboluyor. En az bir tane 10 lu al b4 tane 5 li veya 3lü set alabilirsin yenidogan olsun. Benim e bebekten aldiklarimin yakasi bisiklet yaka agzi yuzu kaldi ve bebegin bağrı açık kaldı. Sen ona dikkat et alirken. Yenidogan kiyafffeti  set olarak en az 5 tane olsun cok cabuk kirleniyor. Ve sana tavsiyem sevi bebenin urunleri bebeceyizsarayi.com dan aldim ben tek kelimeyke ha ri ka. Eli kendiliginden kapanan 0 3 ay pijama takimlari var cok kaliteli 60 dda yikiyorum hic mi birsey olmaz olmuyo. Ve elleri kendiliginden kapandigi icin eldiven derdi   yok. Ahhh o eldivenler teki surekli dusen kaybolan. Yada cocugun tutup cikardigi eldivenler. O nedenle bu dedigimi muhakak al. Reflu yatagi  da almalisin bak herkese diyorum sanada ddiyim. Marketlere bile geliyor buyuk kolaylik. 3 ay yatti benim bebegim hem kismasina karsi guvenli hemdde sertligi harika ben e bebekten almistim. Süslü kiuafetleri az al evet o manada cok vakit olmuyor giydiricek. Ama pijama setleri bol al havlusu en az iki tane olsun müslin ortusu benim 6 tane anca yetiyor hergun yikiyorum bebegi diye. 
(295 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm cok cok tesekkurler
0 oy
(1,659 puan) tarafından
0-3 ay al tabi ama cok alma cunku bebisler cabuk buyuyor bir de kendinden eldivenli ve corapli yenidogan takimlari al cok lazim oluyor bebek kendini cizmiyor ve ayaklari usumuyor ayaklari usumezse gazi da cok olmaz 
(295 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 198 göst.
14 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,409 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
0 oy
22 cevap 482 göst.
9 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nergisss (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
7 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatma ay (98 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...