0 oy
864 göst.
Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından
Kizlar sizi biraz darladim ama çocuklarınızı sünnet kaç yaşında ettirdiniz Metehan 6 aylık ben yaptırmak istiyorum esim çocuk küçük diyor ve eşimin ailesi de aynı şekil ama büyüdükçe herşeyi anlamaya başlayınca daha zor olur  

35 Cevaplar

0 oy
(1,690 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında ben yaptırmadı henüz.. 6 yaşından sonra yaptıracağım
(436 puan) tarafından
Aynen 2 yaşına kadar yapılmazsa 6 yaş ve sonrası iyi deniliyor.Buyuk oğlumu 6 yaşında yaptık hiç korkmadi sadece utandı o da bizim hatamız herkes başına toplanmıştı
(3,901 puan) tarafından
Bnce 6 yas cok buyuk degil mi..daha travmatik bisey bnce..bebekken anlamiyo bitiyo gidiyo
(1,690 puan) tarafından
Doktorlar 2 yaş ve 6 yaş arasında önermiyor travma yaşanmasın diye.. Anestezi doktoru tanıdığımız var.. Onunla görüştüm.. 2 yaş altında yaptırma bence dedi anesteziden dolayı.. Çok küçük olduğu için önermiyorum dedi.. O yüzden 6 yaş sonrasında yaptırmaya karar verdim..
(3,901 puan) tarafından
Doktordan doktora değişyo demk ki cnku bizimki de küçük yasta önerdi..hayirlisi olsun cnm herkes kendi doktorunu dinliyo iste:)
(1,690 puan) tarafından
Bu doktor kendi doktorum değil aslında.. Devlette çalışıyor, ben sünnet yaptıracağım zaman özelde yaptıracağım.. Ama ailecek tanıdığımız gelip gittiğimiz güvendiğim bir doktor..
-Reklam-
0 oy
(298 puan) tarafından

Niye erkek analari kiz analari bakamaz mi kizzz:D benim kardesimi de kucukken yaptırdık zor oldu biraz ama oh mis bitti gitti buyuyunce daha cok nazlaniyolar:D

(604 puan) tarafından
Hahahah aynen kuzum bende öyle düşünüyorum ya inşallah kolay olur kizz
(298 puan) tarafından
Insallahh allah yardımcın olsun bacimm
(604 puan) tarafından
Sagok kzuum
0 oy
tarafından
5 yasinda yaptırdık oglumu
(604 puan) tarafından
Geç degilmi kuzum
0 oy
tarafından
 benim şimdiki aklım olsa 40 çıkınca hemen yaptırırdim dönmeye başlayınca haraketlenince çok daha zor ve ağır geçiyor kuzum :( oğlum 20 aylık 6 yaşını bekleyeceğim zapt edemem yoksa 
(604 puan) tarafından
Anladım kuzum
0 oy
(814 puan) tarafından
6 aylikke yaptirdim baya zor gecti cok agladi cok korktu simsi ikinci oglum olcak dogdugu fibi yaptiricamki anlamasin yada buyuuunce yaptiririm akli kesince
(604 puan) tarafından
Bende çok dedim eşime ama yok hele büyüsün büyüsün dedi
0 oy
(129 puan) tarafından
4 bucuk aylikti cook kolay iyilesti tavsiye ederim
(604 puan) tarafından
Sağol kuzum
(604 puan) tarafından
Bakımını nasıl yaptın   bez le zor oldumu
(129 puan) tarafından
İlk gun cisini yaparken yandi biraz karton bardak kullanabilirsin youtubede var
(604 puan) tarafından
Tamma canim sagol
0 oy
tarafından
Büyük oğlum 2.5 yaşındaydı bunu da 1 yaşında iken yaptıracağım İnşallah.. Hatta Memlekete gitcem orda bile yaptırabilirim annem filan varken rahat olurum diye..
(604 puan) tarafından
Anladım canım çok sagol
0 oy
(436 puan) tarafından
2.5 aylıkken yaptırdık.İyi ki yaptırmışiz diyorum.Abisiyle birlikte yaptık abisi 6 yaşındaydı küçüğü sadece ilk gün  her çiş yapmada ağladı.Buyugu birkac gün sürdü ağrısı  ve kanadı onunki nedense. Kesinlikle bebekken tavsiye ediyorum
(604 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum şimdiye kadar yaptırmıştım bile ama işte rsim küçük küçük dedi
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Tam zamani yurumeden yaptrmak..4.5 aylikken yaptrdim hic zorlanmadik..eltimin oglu 1 yasinda yaptrdi onunki yürüyodu o cok zorlandi mesela..hep bezi cikarmk istemis kosmak isityomus aciyomus fln..en iyisi yürümeden yaptırmak..hem bnce buyuk yasta olunca daha travmatik bisey o
(604 puan) tarafından
Tabiki kuzum ama eşime anlatamıyorum ben şimdiye kadar yaptırmıştım bile
(604 puan) tarafından
Bakımını nasıl yaptın kuzum  bezle zor olmadimi
(3,901 puan) tarafından
Yok cnm banr vardi zatn krem sürüyoduk..bizim doktorumuz banyo önermisti hep banyo yaptrdik o bant da düştü iyilesti sonra
(604 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(2,692 puan) tarafından
5 aylıkken yaptırdık, iyi ki yaptırmışız. Zaten 2-7 yaş arası önerilmiyo. 
(604 puan) tarafından
Neden önerilmiyor yavrum
(2,692 puan) tarafından
Çocuk o ara cinsiyetini tanımaya başlıyor. Cinsel oranıyla alakalı operasyondan psikolojik olarak olumsuz etkilendiği söyleniyor. Ben araştırdım bunu öğrendim. Araştır istersen. Bir de ben 5 aylıkken yaptırdım bitti elhamdülillah. Bir oğlum daha olsa 5 ayını bile beklemem diyeyim sana :)
(604 puan) tarafından
Kuzum klipsli mi oldu peki
(2,692 puan) tarafından
Ya ben açıkçası nasıl oldu bilmiyorum ya :(
Devlet hastanesinde çok sevdiğimiz bir doktor yaptı. Ama ben çeşitleri olduğunu bilmiyordum hiç sormadım, oldu çıktı. Güzel geçti, çabuk iyileşti. Ama sonradan ip attı.
0 oy
(1,428 puan) tarafından
8 aylıkken oldu daha erken yaptırsaymışım çok şükür hemen iyileşti sadece ilk idrarında çok ağladı onun dışında hiç ağlamadı
(604 puan) tarafından
Kuzum dikislimi klipslimi oldu
(604 puan) tarafından
Bakımını nasıl yaptın bezle zor oldumu
(1,428 puan) tarafından
Klipsli değildi o sıkıntılı oldu görümcem oğluna yaptırdı yeni bir yöntem ile oldu yakma ile pipiye sünnetten sonra ne dikiş ne başka bişey takıldı
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bı an önce yaptır bir yaşından sonra genel anestezi veriyorlar ben kuzeyi 3 aylık yaptırım çok da rahat ettik çünkü hareketleri kısıtlıydı büyüdükçe daha çok hareketli oluyorlar daha zor oluyor
(604 puan) tarafından
Yani kuzum bende öyle düşünüyorum gecc bile ksldim
(12,856 puan) tarafından
Bi an önce yaptır bebeğim küçücük bebek için genel anestezi zor bence Allah korusun uyanamama durumları bile oluyor
0 oy
tarafından
Cnm tam zamani bu ay yaptirin. Buyudukce korkusu artiyor cocugun. Ben 40 i ciktiktan sonra yaptirmayi dusunuyorum
(604 puan) tarafından
Yani kuzum ben şimdiye kadar yaptırmıştım bile  esim yok kuzuk dursun dedi
0 oy
(692 puan) tarafından
Benim oğlum 20 gunluktu sünnet olduğunda
tarafından
Cnm bende oyle erken dusuniyorum. Bolgesel uyusturuyorlar deilmi. Bi zorligu oldumu
(692 puan) tarafından
Bölgesel canım ilk çiş çok ağladı sonra hiç bişey olmadı unuttuk bile olduğunu o derece iyiydi şükür yenidoğan sünneti daha iyiymiş ilk 28 gün ama 7 ve 10 gün arası nedense onerilmiyomus tavsiye ederim valla klipsli yaotilar
0 oy
tarafından
14 aylık yaptırdım 
(604 puan) tarafından
Dikislimi klipslimi oldu kuzum
tarafından
Dikişli evde yaptırdım
(604 puan) tarafından
Anladım kuzum tamma sagol
0 oy
(44,694 puan) tarafından
Evet aynen canım oglum 15 aylık şu an yaptirdigimi asla düşünemiyorum bir dk durmuyo yerinde bize çok çok zor olurdu onada zor olurdu 6 aylıkken yaptirdik iyiki küçükken yaptırdım diyorum 
(44,694 puan) tarafından
Pipiden igneyleyle uyusturdu 20 dk uyusmasini bekledik sonra sünnete geçti o kısım 10 dk babasıyla bende yanindaydik bezini bağladık çıktık doktorumuzlada hatıra selfiesi çekildikten sonra:)))
(604 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum inşallah benimde kolayca geçer  bakımından korkuyorum ama başarırım inslalaj
(44,694 puan) tarafından
Bişey yok canım hiç korkma temiz tut kakasını yapınca hemen değiştir mikrop kapmasin yeter verdiği kremleri surceksin bizim doktorumuz 1 hafta boyunca watsaptan her gün bı tane resim istedi iyileşme sürecine baktı virüs nedeniyle o şekil yapiyo çok ilgili ama kendisi
(604 puan) tarafından
Çok iyi ozaman kuzum çok teşekkür ederim tekrardan
(44,694 puan) tarafından
Rica ederim canım❤️☺️
0 oy
(3,895 puan) tarafından

Hele bir doğsun da 1 aylıkken yaptıracaz inşallah oğlumu en geç 1 yaşa kadar yaptırırız ayaklanıp da kaçmasın diye :D

(604 puan) tarafından
Yani kuzum ya ne kadar erken okadar oyi
0 oy
(2,483 puan) tarafından
17 aylık pandemi felan olunca bizde yaptırmadık kaldı aklı ermeden yaptırmak istiyorum aslında bende havalar ısınmadan tamamen 
(604 puan) tarafından
Yani kuzum inşallah bende yaptırcam pandeminin bitcegi yok zaten
0 oy
(756 puan) tarafından
5 aylık yaptırdım ve iyi ki öyle olmus çok rahat geçti hiç aglamadı sanki sünnet olmus gibi değildi bir hafta sonrada kontrol gitmiştik. Ne kadar erken olursa iyileşmesi daha kolay olur demişlerdi bize 
(604 puan) tarafından
Kuzum dikislimi klipslimi oldu
(756 puan) tarafından
Klipsli sadece onu çıkartırken çok ağladı
(604 puan) tarafından
Kaç gün kaldı canim
(604 puan) tarafından
Acılı bı islemmi cikartmasi
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Valla ne kadar erken okadar iyi bence oğlum  4 ayllikken yaptk
(604 puan) tarafından
Klipslimi dikislimi oldu
(4,101 puan) tarafından
Dikişli oldu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 136 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 174 göst.
3 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulsah45 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
19 Ağustos 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Ersu47 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 354 göst.
29 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,933 soru

11,373,504 cevap

34,855 kullanıcı

...