0 oy
175 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (813 puan) tarafından

Kızlar oğlum 6 ayını yeni doldurdu meyveleri tattırdm yoğurt falan verdim ama şimdi ben ne verebilirim neyden ne kadar vermem lazım gün içinde ne zaman vereyim ona özel yemek yapmak istemiyorum bizim yediklerimizden yesin istedim hep ama kafam allak bullak oldu bir yardım edin :ermm:

Yaptığınız çorba tariflerini de yazabilir misiniz

6 Cevaplar

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Patates kabak havuç çorbası yap onu yedir yoğurta devam et 

Meyve püresi vs 

Ben 6 aydan sonra herşeyden tattırmistim az az

(813 puan) tarafından
Bende tattırdım canım
Her gün veriyomusun çorba mesela
(27,352 puan) tarafından
İkigunde bir vermistim çok sıkmak istemedim
(813 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
(27,352 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla ben eski usul anneler gibi geçtim ek gıdaya çorba vererek deneme yapmadan üç gün süresi falan bunlara bakmadım patır kütür geçtim ama kızım çok seçici yemez herşeyi 
tarafından
Valla brn anneme geldim il dışından ek gıdaya onun yanında geçtik kadının tecrübesi var biliyor neyin gaz yapıp neyin kilo yapacağını biliyor Allah razı olsun annemden valla onun sayesinde öğrendim ağzına yicek verirdi anne verme derdim sen sus biliyorum diyor ee haklı da yani
tarafından
Herı baby hazır kavanoz mamaları da güzel oluyor istersen evde sende yap bir öay bardağı suya bir kaşık kadar irmik at içine elma rendele bir güzel pişir mis gibi
(813 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende bişey vermiyorum annem kızıyor bana onu verme bunu verme ne yedircen o zaman diye :))
Bu irmikliyi akşam deneyeyim canım bi şimdi yoğurt verdim çok sağol önerilerin için :)
tarafından
Rica ederim hadi hayırlı olsun şimdiden
(813 puan) tarafından
Teşekkürler :)
0 oy
tarafından
Canım tatirmak olmaz artık ona bı öğün hazirlamalisin mesela sabah azıcık peynir ver emzir öğlen çok az meyve ezyedkr arkasjna emzir akşam biraz yoğurt ver emzir hergun değiştir meyveyi değiştir mesela biraz yumurta sarısı ver . Az az sebze çorbası oglen ogunune ekle zaten bir tabak içemez icecei bir iki kasik
tarafından
Ha birde her ek gıda verdiğinde arkasina su ver annesi suyu sevmez yoksa alistir kabizda olmaz
(813 puan) tarafından
Emiyor canım sütümde var çok şükür
(813 puan) tarafından
Evet veriyorum su canım içmek istemedi bardaklar dikkatini çekiyor bardakla veriyorum bende
tarafından
Yarasın bebekine
(813 puan) tarafından
Sağol canım :)
0 oy
(2,853 puan) tarafından
6-9 ay arası sebze ve meyve püreleri verdim çoğunlukla anne sütü alıyor zaten.. 9 aydan sonra bizimkilerden tattı 10 aydan sonra yarım yumurta beyazı vermeye başladım mesela.. 3 gün kuralı uygulayın diyorlar çalışan anneyim denemeye vakit yoktu 
(813 puan) tarafından
Hazır püremi canım ?
(2,853 puan) tarafından
Hazır bişey verme canım bir dilim kabak yarım patates yarım havuç doğrayıp haşlıyordum bir kaşık yulaf ezmesi koyuyordum blender yapıyordum tam püre yapmadan.. üstüne zeytinyağı gezdir faydalı çorba içsin en azından
(813 puan) tarafından
Anladım canım deneyeyim bununda çok teşekkürler
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Keske once meuveyle baslamasaydin canim 

Patates 

Havuc

Kabak

Balkabagi

Pirasa

Brokoli

Tatli patates bunlari tek tek hasla ez catalla zeytinyagi koy biraz yedir canim sonra baktin cesit cogaldi corba yap ayni zamanda yeni seyler dene birkac ay sonrada kndi yediklerinizden biraz biraz verirsin vermek istersen sahsen ben vermiorum hala kizim 9bcuuk aylik 
(813 puan) tarafından
Geçen gün kendimize yaptığım etli patates havuç yemeğinden vermiştim ezip acısı falan yoktu
Ablamın 3 çocuğu var hep kendilerine yaptığı yemekten verdi çocuklara şimdi herşeyi yerler onlar gibi olsun diye vermek istiyorum bizim yemeklerden canım
Öneriler içinde çok sağol deniycem
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Senin yedigin salçalı baharatli ve tuzlu olmuyo mu genelde..onlardan mi vereceksin 
(813 puan) tarafından
Hayır eşimde sevmediği için çok baharatlı salçalı yapmam yemekleri canım
Tuzuda az atarım o yüzden vermek istedim
(3,901 puan) tarafından
1 yasindan önce sıfır tuz almali cnm..böbrekleri tuz yemeye musait degil daha..az salcali da olsa sknti hic verilmemesi lazm..ona kirmizi biberden bebek salcasi yapabilirsin..ayrica yorumlardan okudum çaya ekmek kat demis annen sanrm ama 6 aylik bebege cay da verilmez..domatesli pilav da demis o da verilmez cbku domates alerjeniktir.
(813 puan) tarafından
Çaya zaten bende vermem dedim anneme canım arkadaş suyla cici bebe dedi onu yapcam
Bir süre daha bizim yediklerimizden vermeyeyim o zaman zaten sadece bir kez verdim oda 1 yemek kaşığı kadardı
(3,901 puan) tarafından
Ona yarari yok cnm inan..eski usüllere pek guvenme yanu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 71 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ege'nin annesi❤️ (2,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 36 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ege'nin annesi❤️ (2,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
18 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde NSYhO (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ebrararslan (39 puan) tarafından soruldu

380,296 soru

11,386,417 cevap

34,887 kullanıcı

...