0 oy
561 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Ya kizlar şöyle bı sorum olcak bilginiz varmı bı arkadaşım var işte bebek kıyafetlerinde ****** resmi olursa çarşafı oyuncağı melekler o eve girmez suret olur diyor zaten çoğunlukla desenli ****** resimli 

12 Cevaplar

+2 oy
(1,550 puan) tarafından

Tapmadığın için sorun değil.

Eskiden insanlar evlerine put alıp koyuyormuş ya da putlarının resimlerini. Ona bakıp bakıp ibadet ediyormuş. (gerçi bazı dinlerde hala var ama baya bildiğin ayin yapıyorlar o resimlerle ve heykellerle) O yüzden günah diyorlar ama biz tapmıyoruz oyuncaklara, kıyafetlerdeki resimlere filan. Kendi resmin de mi yok evde aile resminiz vs. Bu mantıkla onların da günah olması lazım. 
tarafından
Tubik

;)
(77 puan) tarafından
Resimde var canim
(1,550 puan) tarafından
Buyur marsilyadan bacım :)

Gamze işte buna günah diyen için sizin evdeki resimleriniz de günah. Hangi birini kaldıracaksın. Niyet önemlidir dedileri bu işte. Sen ne amaçla alıyor kullanıyorsun onları? Allaha şirk mi koşuyorsun böyle? Hayır
Ki İslam sanatçıları insan suretini resmetmeyi doğru bulmadığı halde ( Allah benzersiz yarattığı için) doğa bitki******n resimlerini severek resmederler dikkat ettiysen. O zaman onlar da mı günah? Korkmayın siz inancınızı koruyun Allahın adını, şükrünüzü duanızı eksik etmeyin. melekler sizi ve evinizi terk etmez
(77 puan) tarafından
Çok sağol canım ****** resmi aklıma bile gelmiyor rengini modeli beğeniyorum alıyorum yani
-Reklam-
+1 oy
(27,330 puan) tarafından

Günah diyemeyiz ama doğru değil evet

+1 oy
tarafından
Ben bisey anlamadi
(77 puan) tarafından
H.yvan resmi olmasi
tarafından
Haaa ilk defa duydum canm bilgim yok
0 oy
(775 puan) tarafından
Ne resmi anlamadım 
(2,259 puan) tarafından
Ha.yvan resmi demek istemiş
(775 puan) tarafından
Düz bir kıyafet bulmak Bira zor hepsi o şekilde canım bilemedim
(77 puan) tarafından
Aynen çoğunluğu öyle
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Gunah falan degil canim ya su Gunah lafini kullanmak o kdr kolay ki herkes icin uygun degildir belki ama kizimin ismi okunurken kulagina hoca geldi besiginin onunde durdu dua etti nazar icin falan hicte birsey demedi sadece anneye ait bir kiyafeti besie koyun annesini cok ozler smdi o dedi o kdr
(77 puan) tarafından
Yani cogunlu resimli
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Melekler gelmez derler bende o yüzden dikkat ederim çarşafın yastığına kıyafetlerine 
(77 puan) tarafından
Sade mi olucak herşeyi oyuncakları mesela hep h.ayvanli
0 oy
(598 puan) tarafından
Aynen Allah'ın takdiri öyle melekler suret ve köpek bulunan eve girmezlermis çok dikkat etmek lazım 
(77 puan) tarafından
Çok zor kıyafet bulmak
(598 puan) tarafından
Ben aldım ****** figürü varsa dikislerini açıyorum hemen kopuyor bant şeklinde olunca kalemle çiziyorum yüzünü sadece
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Of çok saçma şeyler bunlar ya 
(77 puan) tarafından
Bende şaşırdım kıyafetleri çarşafı herşeyi o şekilde
(1,084 puan) tarafından
Benim aldıklarımda öyle oyuncakları da ****** şeklinde artık insanlar nasıl saçmalayacağını şaşırdı
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Eeee her kiyafette ver kıçı açik mi gezsin bebe
(77 puan) tarafından
Walla ne biliyim :))
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Hay.vanlarda ne varki hay.van resmi günah olsun şeytan resmi değil ya
(77 puan) tarafından
Gunahmis melek girmezmis o eve h.yvan resmi olmuyacakmis
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Cnm zaten çocukların kendileri melek ayrıca resimsiz kıyafet bulmak çok zor.
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Doğru değil diye biliyorum kız kardeşim hafız oda resimli kıyafet giydirmez bebeğine melekler girmez diyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 85 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 423 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 275 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 435 göst.
28 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu

377,995 soru

11,314,035 cevap

34,753 kullanıcı

...