0 oy
278 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
27 gün oldu sezeryan olalı ama dikişte küçük bi açıklık oluştu kanadı doktora gittim neşterle biraz deşti sıkıp kanı akıttı batikonlayıp gazlı bezle kapattı 2 günde bir pansuman yap 1 hafta boyunca su deymesin dedi pansumanı yapacağım ama batikonu direk mi dökeceğim yoksa bezle batikonla silip kapatacak mıyım siz nasıl yaptınız kuru kalması gerekmiyor mu batikon ne işe yarar yara kapanır mı?

10 Cevaplar

+1 oy
(7,791 puan) tarafından
Batikoni gazlı beze dok sobra surtmeden taraya degdir kaldir nazik dokunuslarla sur cnm
-Reklam-
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Sezeryandan sonra pansuman hiç yapmadım bi bilgim yok ama bence dökme pamukla sür
0 oy
(1,808 puan) tarafından

Sağlık ocaginda yaptirma sansin var mi acaba hem kontrol eder durumunu

Cok geçmiş olsun canim 
(1,084 puan) tarafından
Hava durumu çok kötü oluyor sağlık ocağı da 15 dakika yürüme mesafesinde sürekli gitmem Zor
0 oy
tarafından
Of kötü olmuş canim ya geçmiş olsun 

Bende 23 gün önce sezeryan oldum hiç pansuman yapmadım dikiş falan yok bende iyileşti 
(1,084 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben iyi bakamadım sanırım ıslak kaldı ondan oldu
0 oy
(802 puan) tarafından
Kuzum ben sadece pamukla o kırmizi şey var ya adı ne unuttum onu tek sürdüm yaramı kapatmadim açık biraktim
(1,084 puan) tarafından
Doktor kapat dedi ufak bi alanda kanama var çünkü kapansın orası dedi
0 oy
(568 puan) tarafından
Makyaj sildigim pamukla yaptım ben günde üç defa sildim atletsiz kaldım sonra giydim buz gibi değince rahatluo insan 
(568 puan) tarafından
İrin vardir
(1,084 puan) tarafından
İntaaplanma yok sadece toplu iğne ucu kadar kanıyordu kan birikmesin diye öyle yaptı
(568 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun dikkat et canım bende iki ay oldu doğum yapalı şişiyor karnım agrio o zaman
(1,084 puan) tarafından
Teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun inşallah bir an önce eski sağlığımıza döneriz
(568 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim valla sağlığı filan unuttum bebisim iyi olsun kâfi
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Ben doğum yapalı 2.5 yıl olacak hâlâ o dikiş yerine elimi korka korka sürüyorum. O uyuşukluk içimi bi değişik yapıyo. Pansumana gelince onu eşim gazlı beze batikon sürüp öyle yapıyodu canım. 
(1,084 puan) tarafından
Bizde öyle yapalım teşekkür ederim
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Gazlı beze dök yaranı sil biraz bekle ustune bulaşmasın zateb o mikrop kapmasın diye ben eğilemedğmden eşim sürüyodu 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Bende açıklık değil de ödem olmuştu doktor da delmişti seninki gibi kapattı bi hafta rif diye kırmızı birşey sürdük annem direk az az döktü gazlı bezle dağıttı üstünü kapattik
0 oy
tarafından
Hayir batikoni gazli beze dok orada sür sonra gazli bezi katla temiz tarafiyla bir kere geç batikon bile olsa islak kalmayacak orasi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 150 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Bastet (862 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 360 göst.
7 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubracelik (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde elmakurdu34 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 93 göst.
3 Eylül 2022 Diğer kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...