0 oy
1,123 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim annesini sever iyi bir kadin. Benim annem 6 ay ben hamileyken bana bakti 3 ay da torununa bakti. Annemin bir takim saglik sorunlari var cok yoruldu bide bende evine gonderdim artik. Tek kaldim ve cok zorlaniyorum. Tum gun esimi bekliyorum gelsin yardim etsin aksam befes alayim diye. Ki aksamda emzirme vs derken gene bende cocuk. Yapacagi alio biraz eglemek. Dün cocuk nirmalden daha fazla huysuzdu esimde stres oldu cocugun yaninda bir isi yapmaya calisirken ses cikartti bilerek bebek ürktü. Bende sinirlendim ona agzima geleni saydım bagırmadim ama. Neyse cok agladim ainirim bozuldu sonra sakinlestim konustum dedim azicikta senin annen gelsin baksin. Ki benim annem bir kere bile torun lafini acmazken resmen onlarin duygu sömürüsü ve baskisina maruz kaldik. Ve kaynanam bir ton sozler verdi hamile kalmadan ben. Ooo ben gelirim bakarim vs gibi. Simdi çağıralım diyorum yok siz kavga edersiniz diyor. Bu gune kdar kaynanamla ufak tartismam bile olmadi. Asla ben birsey demem diyorum. Onlarin bağ evi var bi hayati var bozmak istemiyorum diyor. Ne sacmaliyorsun dedim benim annemin bi hayti yokmu bag evi yok diye. Ki benim krdesim var genc annem ona bakio yemek vs. Onlarin cocugu yok baska. Bag evi derken ekip diktikleri veya bktiklari bi hyvan yok. Kendilerine gore ekiyorlar hobi olarak. Bu ard cocuguna kendin tek bk diyebilirsiniz ama unutmayin her cocuk bir degil benimki asiri huysuz ve her insanda bir degil. Tükendim ben ne yaoacagim. 

29 Cevaplar

+10 oy
tarafından

Her çocuk bir değil tabi kii ama bunları düşünerek bu sorumluluğu alıyorsun ne zamana kadar birileri gelicek bakmaya 

Kendimden örnek vereyim oğlum 2 yaşında bu zamana kadar tek başıma baktım eşim görevde neredeyse 3 kez anca gördü onun dışında ev işi çocuk alışveriş herşey bende 7 gün 24 saat sadece ben varım dinlenicek zamanım asla olmuyor ama eşim ailelere yakın olduğumuz için çağır yada sen git rahat et dediği halde gitmiyorum eşin yanında annen bakmış o kadar bence sende alışmaya çalış artık
tarafından
Bebeğine en iyi anne bakar düzen kurar uyku konusunda yemek konusunda..sürekli birileri gelip bakarsa bebek de huzursuz olur..ben 2 çocuğumu da tek büyüttüm hep düzenli gidiyor uykuları yemekleri..kimseye güvenip de yapmıyoruz çocukları..doğduğundan beri alışmışsa çocuk anneden başka birinin bakılmasına anne tek kaldığında huysuzlaşır tabii ki..anne de şaşırır ne yapacağını
tarafından
Sizi takdir ediyorum. Bende bebeğime aslinda kendim bakiyorum 24 saatte 1 saat belki annem yada eşim tutuyor. Ama ben bebegime bakarken baska hic bir is yapamıyorum gunduz uykularinda 15 dakikada bi uyanip agliyor. Benim evime gelen kisiden beklentim çok birsey degil. En azindan ben iki lokma yerken bileyimki cocugum guvende aglamiycak behis haniminda dedigi gibi ben çok güçlü yetistirilmedim bu konularda o yuzden tüm işi ben yapsamda yanımda birinin varligi guc veriyor. Ve kaynamam neden sozler veripte gelmiyir oglu annesini sevdigi halde neden istemiyor. Fotolariyla avunuyorum diyor anne gelebilirsin diyorum ses etmiyo bu çelişki degil mi
(352 puan) tarafından
Çok beğendim yorumlar
tarafından
Boşver cnm kimseye muhtaçmış gibi hissetme mesafe olması en iyisi..kendin çok güzel bakarsın Bebeğine
tarafından
Bakiyorum.cok sukur ama esimde dun stresli hareket edince patladim ona. Yani bu cocuk omumda cocugu en azindan aksam gelsiginde guzelce ilgilenmek zorunda. Ilgilenmiyeceksen anneni cagir dedim aslinda bende ikimiz hakkiyla bakalim.istiyorum. ki zaten hizlica yemek yedigim ve lavaboya gittigim zamanlar disinda daha anneme bile vermedim cocugu. Kendim herseyiyle dort dortluk ilgilenmeye calisiyorum
-Reklam-
+2 oy
(1,808 puan) tarafından
2 gün sonrada kaynana kötüleme postu acacaksin eşin ne güzel demis anlaşamazsınız siz kavga edersiniz die  

Her  cocuk bir degil evet istediği kadar huysuz olsun anne baba bakmak zorunda segil ki gelmiosa demekki onunda işi gücü  vardır belki de gelmek istemiodur 

Eşinle bu yüzden  hiç  tartışmaya girme bence istedigi kadar huysuz olsun Allah sabrini verio bi şekilde hep yanında birileri olamaz
tarafından
Tabiki kimse bakmak zorunda degil ama ben hamile kalana kadar o kadar atip tutup sozler verdiki. Bugune kadar ufak bir tartismam olmadi niye kavga edeyim. Biz cocugumuz yokken de kaynanam bize geldi ikimiz tek kaldik gule oynaya gecti simdi niye esim istemiyo anlamiyorum
(1,808 puan) tarafından
Emin ol sen tek daha iyi bakarsin hiç sıkma canını geçici  sana alissin duzeni daha iyi olur belki annene alışmıştır kayinvaliden gelirse onda huysuzluk eder iyice alisana kadar
tarafından
Insallah cok sagol destegin icin
+2 oy
(1,850 puan) tarafından
Benim kızımda kolikti 1 yaşına kadar ağladı hem evimin işini yaptım hem 4 yaşındaki kızıma baktım kimsede bi yardıma geleyim demedi. Üzerine 53 gün ara ile kayinpederim ve babam vefat etti hem ağladım hem bebeğime baktim. Ne güzel anneniz 9 Ay bakmış. Bana 9 gün bakan olmadı doğum yapıp geldim hastaneden geldiğim gün temizlik yaptım.zor zamanlardı ama geçti elini kolunu çemre artık kendi işine kendin bak kocanada fazla yuklenme sonra aranızda kapanmayacak cukurlar açılır.
tarafından
Seni takdir ediyorum. Cok zor seyler yasayip bebegine bakmissin. Aslinda bende neredeyse tek bakiyorum cok nadir esim alsam aliyor biraz benden. Zayen gunduz yekim ve yanimda biri plsa varlogi bile guc verirdi doyorum bir sıkışsan cocugu emanet edecegin biri var
+1 oy
(2,009 puan) tarafından
Işte ne varsa kendi annelerimizde var boşver hiç çağırma gelmek bakmak isteyen zaten bakar sen demeden Allahım bi kolaylığını verir inşallah üzme kendini 
tarafından
Cok tesekkur ederim destegin icin. Insanlar tutamayacagi sozler vermese keske
(1,466 puan) tarafından
Katiliyorum
0 oy
(544 puan) tarafından
Her çocuk bir değil haklısın ve yaşamayan bilemez. Bende kaynanamın yakınına taşınmak istemiyodum ben çocuğuma tek bakarım diyodum ama kolik ve huysuz bi bebek oldu 3 aydır zehir etti bşze hayatı resmen. Ama bi yerde çocuğumuza kendimiz bakmaya alışmamız lazım. Kendi annenle bakmak kolay ama kaynanayla çok zor ki biz kaynanamla arkadaş gibiyizdir ona rağmen çok zor yani. bence her gün değil ama haftada 2 3 kere gelsin daha iyi olur
tarafından
Hofff cahille uğraşmak ne zor o bebege birsey olsa Allah korusun hesabini verebilecek mi
(544 puan) tarafından
Veremez tabi ben mesela doktor ne derse onu yapıyorum eğer bişey olursa kimi sorumlu tutacağını billyorum ama ben kendi başıma doktorun demediği bişey yapıp çocuğa zarar verirsem kimseye hesap soramam
tarafından
Çok dogru yapıyorsun insan kendi başına iş yapmamali
(544 puan) tarafından
Doktor bebeği akşam yıkayın sonra uyutun diyo 2 gün yıkadı yok bi işe yaramıyo diyip gündüz yıkamaya devam etti benimki bide kolik bebek nasıl hemen işe yarasınki onun için banyo yatağı aldım kızımı kendim yıkamaya alıştım bi yandan iyi oldu gerçi
tarafından
En guzeli bende kendim yikiyorum cocuk daha huzurlu oluyo
0 oy
tarafından
Herhalde hiç bir çocuk benim çocuğum gibi değil bak bu saat olmuş ayaktayım daha hiç kimsw de demez ki gidip şu çocuğun yanında kalalımda kadın dinlensin aksine ewime yemeye içmeye geli yorlar ben yemek yemeye fırsat bulamazken artık psikolojim bozulmuş valla 
tarafından
Izin vermeyin sizde çocuklu kadin hizmet etmek zorunda degil
tarafından
Ewine gelmek isterlerse kovucan mı cnm
tarafından
Kendine bunu yaptirtma tum gücünü evladina ver el iki gun konusur susar
(1,929 puan) tarafından
Habibimm tabiki kovma ama kibarca geri çevirebilirsin müsait değilim diyerek
0 oy
(392 puan) tarafından
Bence kendiniz büyütün çocuğu. Bebeğim 4 gunluktu eşimle ailem tartıştı. İkisinede kızdım bağırdım ve herkesi kovdum evden kaynanamlari filan. bu çocuğa biz bakicaz dedim. Ve bebek bakmaya dair hicbisey bilmiyorum. Alt bile değiştirmedim hiç bebeğim meme de tutmuyordu. Ama en güzeli olmuş çocuğumu kendi istediğim gibi büyütüyorum. Eşimde çok yardımcı tabi. O benim en büyük şansım. Herşeyi birlikte yaptık çok şükür. Sana tavsiyem, bu günlerde öyle böyle geçecek zaten sabret ve tadını çıkar. Çocuğun  birdaha bebek olmayacak 
tarafından
Bende ainda hep kendim bakiyirum ama evde birinin varligi bana guc veroyor tek olmaya alışık değilim daha. Esim sagolsun banada yardim eder. Ama işi yuzunden kisitli saatte evde ondadastrese girip ses cikartip çocuğu klrkutunca bende şartel atti
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Her insan kendi ailesi gelsin ister canım bu kadar bahane buluyorsa vardır bir bildigi. Allah yardımcın olsun bende 2 cocuga bakıyorum yemek ütü derken gece olupta uzanınca kemiklerimden seş geliyor resmen. Ama napcaksın aiiah kolaylığını veriyor. Uyumayı vs geçtim Yaklasık 4 gündür duşa girmeye calısıyorum cocugu bırakamadım için giremedim
tarafından
Allah yardimcin olsun. Iste o bildigi ne onu merak ediyorum. Ben oyle kavgaci da degilim benden yana mi cekiniyor nedir yani insan merak ediyor
(10,947 puan) tarafından
Annesinden yana cekiniyordur belki, bildigin kadar iyi niyetli degildir belki kayınvaliden onu biliyordur
tarafından
Olabilir herkes annesini daha iyi tanir dogru diosun
(10,947 puan) tarafından
Ben kendi açımdan konusayım mesela annem Kocam için sevmiyorum falan filan neyse o kapıya cıkan laflar soylese bana bunu kocama soyleyip annemi ortaya atmam ama ikisini de yan yana getirmemeye calısırım huzurum kacmasın diye.
tarafından
Yok ya kaynanam beni cok sever kuzumm der arar sorar surekli oyle demez
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Eevet her bebek bir değil tsbiki ama. Bebek bakmak basli başına zor zzTen kimss diyemez ki benim bebeğim kolay büyüdü. 3 ay olmus artik sende tek basina bakabilmelisin bebeğine . benim bebegimde 3 aylik. Szeryan dogum yaptım. Annem kaldim 15 gun . o gitti 40 imiz cikana kadar Allah'ım bin kez razi olsun eltim geldi. Çünkü benim bebegimdecook zor ve kolık bir bebek.  Ustelik göğsümun ucu da yoktu annem gidnee kadsr gogsumu bebegetuttturmaya calistik hep. 40 bitti eeeltim istediginiz kadar kalırım dedi. Zorlaninca ara dedi. Eger her skistigimda cagursaydim bu kadar kolay alışamazdim. Çünkü sagolsun evimi temizledi ,  onume yemeğimi getirdi. Dusun yani hazır onume gelen yemegimi bile yiyemiyordum ccocuktan o da o halimi görünce dedi zaten haziri yedirmiyo sana tek kalırsan ac kalırsan Sutun.gider dedi. Ama  Dedim bu çocuğa ben tek bakacağım  sonucta. Rahata alsiirsam sonra zorlanirim,  ne kadsr erken adapte olursam o kadar iyi ddddim ve o günden sonra eltim sadcee bebegimi sevmeye geldi.coksur simdi evimi de temizliyorum. Yem3gimi de yapıyorum. Bebegime de bakıyorum.  Aks.Aks esim gelince de birwz olsun ona verip bile bardsk kahve icp kendime vakit ayiriyorum

Sende kimseyle igrssma ke din adapge olmaya bak bnc bian once. Ben esimle bile zitlasiyorum.bebek bakımı konusunda birde kaynana hic cekilmez. Benim kaynanam yok ama cekilmez yani
tarafından
Bendr cok zor bi sezeryan gecirdim ona ragmen bebegi dpgdugundan beri 1 dk ayirmadim. Kendim bakiyorum zaten ama biri olsa evde insana guven veriyo yada emanet edip yemegimi uerim diyorsun bunca soz veripte gekmemesi oglununda iatememesi cok kfma takılıyor
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yorulmuşsun anlıyorum ama ne yazık ki eşin haklı, seni annesiyle öyle bir diyaloğa sokmak istemiyorsa bir bildiği vardır. Evde başkasının olması huysuz çocukla inan iki kat zor olur sana. Bir de sen ne kadar sakin ve sevgi dolu olursan bebeğin de o kadar sakinleşir. Kadını zorla getirip evindeki huzuru bozma bence. 
tarafından
Hamile kalana kadar cok atip tuttu ona sasiriyorum. Benim annem onlarin oglunada hizmet ediyor  aylardir. Yani israrla gelmesin diyor benim anneminki can degil mi doyorum bende
(3,213 puan) tarafından
Çağırsanız yine gelir belki oğluyla da konuşmuştur. Ama bak herkes aynı şeyi söylemiş ısrarcı olma başına iş alırsın.
tarafından
Israr etmicem sadece net bir dille cagiracagimki siz cagirmadiniz olmasin
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Yani evet her çocuk bir değil ama annen 3 ay bakmış artık senin alışman lazim. Bebek bu günden güne değişecek huyu suyu. Başkalarına bel bağlama kimseye de minnet etme. 3 ay geçmiş alismissindir çoktan. Benim ablamın oğlu ne uyurdu ne susardi o derece ablam çamaşır asarken bir ara ayakta uyumuş. Bildiğin uyumuş yani camasir elinden düşünce uyanmış ama alıştı. Sen de alışırsın su an birilerine güvendiğin için tek bakarken zorlanıyorsun. Baktım ağlıyor al kucağına gezdir bırak işi gücü. Ben çoğu zaman çocuk kucagimdayken yemek yapıyorum bulaşık makinesini bosaltiyorum
tarafından
Birileri varken de ben bakiyorum aslında sadece birinin oldugunubilmekte guc veriyor insana. O konularda cok gucku yetistirilmedim malesef. Tek kalinca zorlaniyorum. Ben ona bel baglamamistim ama o cok sözler verdi insan ne oldu diyo yani
(3,107 puan) tarafından
Boşver bana da kaynanam Ecem doğsun onu alcam bunu alcam diyordu sonuç almadi :D ama ben biliyordum o yüzden şaşırmadım. Sen de güvenme kimseye boşver. Alışırsın
tarafından
Haklisin galiba babasiyla sorun yasamasam birsey demeyecektim gene de neyse
0 oy
(1,428 puan) tarafından
İyi de her çocuk zor her çocuk farklı kimse sizin çocuğuna bakmak zorunda değil illa ki yardım eder isterse oda napabilirsin ki biz yazın düğüne gittik kaynana demi al çocuğu iki sev kucağına bile almadı ayağımda topuklu kucağım da bebek öyle dolandım kimse demedi ver diye kimseden de beklemedim boşver yani senin annen de seni düşündüğü sana kıyamadığı için geldi zaten eşin için değil 
tarafından
Senin kaynanan sana cocuk icin yillarca baski yapip sonsana sozler verip ben soyle bakarim bboyle gelirim evimi kapatirim dedi mi ben bu ikiyuzluluge kiziyorum
0 oy
(236 puan) tarafından
Ay kusura bakmayin ama cocugu yaprken anneniz yada kaynaniz varmiydi? Allah askina su cocuklari ikiz degilse niye birine muhtac olarak büyütüyorsunuz ki bakin benim bebegim hem kolik hem hastaydi ilk ay hep annem ilgilendi baktim bebek benimle bag kuramıyor anne dedim sen git ben aglasam da ac kalsamda bu cocuga bakicam oda bana aliscak dedim ve şükür suan çocuğuma da bakiyorum evime de  ve hala bana yapiskan bir çocuk bazen evimi yapamiyorum yemek olmuyor ama o zamanlarda biz esimle hergun olcak degil ya diyi geciyoruz
tarafından
Benim bebegim dogdugu andan beri benden asla ayrilmadi baskasi bakmadi siz anlamak istediginiz gibi anliyorsunuz. Ben bebegime kendim bakiyorum zaten herseyiyle. Ama benim annem yemegimizk yapti temizligimizi yapti onun annesi bi ton soz verdi piyasada yok. Ki ben gene umursamazdimda cocugu yaparken sizin deyiminizle babasi vardi dimi o da bakmak zorunda en azindan ben yemek yiyim tuvalete gidiyim. Oda dun stres yapip cocugu korkutunca bende sartel atti madem bakamiyo annesi gelsin yardima. Benim annem yemek yaparken cani yok muydu onun oglunada bakmis olmuyor mu aylarca
(236 puan) tarafından
Hanfendi bunlar sizin icin bir sebep ama siz ayak uyduramiyorsaniz siz cozumleyin benimde annem yemek yapıyordu cocugu tutuyordu dus aliyodum her annenin yaptığı gibi benim demek istedigim madem biri sizi yemek yapsın hizmetci tutun esim eve geliyor cocugu tutuyir yemek yapıyorum o yiyor sonra ben yiyorum erkekler dissarda calisiyor ev gecindiriyor birazda onlari dusunhn stres sıkıntı bebekte aglayinca adam patlamis hemen cagir annen gelsin falan sacma yani. Benim kayinvalidem vaatler veren bir kadindi ama hiç bir zaman yapar diye beklemedim ki yapmadi da insanlar size yardim edemez sizin sizden  baska kimseniz yok bunh once anlamaya calisin
tarafından
Ben zaten calisan bayanim memurum izindeyim esim tek basina evi gecindirmiyo bende gecindiriyorum. Hizmetci tutacak gücum var ama ben annelerimizi hizmetci olarak gormuyorum demekki siz size edilen her yardimda karsinizdakini hizmetci olarak goruyorsunuz. Benim anlatmak istediklerimi anlamadiysaniz sizin probleminiz.
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bir çocuk nekadar huysuz olursa olsun sadece anne ister annede sakinleşir emin ol kaynanan gelse bi de o beklentiye girer temizlikti yemekti daha stres olursun bebeğine yansır seninde tadın kaçar annenin  sana bebeğe baktığı gibi anlayışla bakacağını ben düşünmüyorum. Benim bebegimde komikti evet cidden yıpratıcı ama bebeğini dinlemeye anlamaya çalış. Düzen kur duş masaj şarkı söyle nasıl keyifle uyur onu çöz hiç bebek küçük anlamaz deme anlıyorlar bi süre sonra bebek sana alışıyor 
tarafından
Bebegime zaten bakiyorum ben sadece yemek yerken ben lavabodayken aglamasin guvende olsun istiyorum. Herseyiyle dort dortluk bakmaya calismak zaten beni yipratti. Esimde dun stres yapinca sinirlendim bende. Ben kimseye guvenmedim ama bana sozler cerildi insan hani neredesiniz diyor yani
(1,755 puan) tarafından
Bi caps var ya hani :) Hamile kal biz bakarız yardımcı oluruz bebek doğar etrafda tek bir kişi kalmaz. Cidden okurken çok hak vermiştim. Annelik çok zor çok yıpratıcı. Sabaha kadar uyumadan bakıp sabah uyanmadan uyuyan kaynanamı görünce oturup ağlamıştım. Evet ona güvenerek bebek doğurmadım bakmak benim görevim ama her anne destek bekler bi duş almak rahat yemek yemek çok haklısın
0 oy
(424 puan) tarafından
Her çocuk bir olmayabilir ama onun bir annesi var o da sensin kaldı ki herkesin çocuğu kendine özel ve zor kimseden bakmasını bekleyemezsin açıkçası sana hak verebileceğim bi durum değil çünkü anneanne babaanneler torun bakmak için yok zaten vaktinde çocuklarını büyütmüşler gerekli koşulda tamam yardım etsinler ama sen onlara güvenip çocuk yapmadın bilmiyorum 
tarafından
Ben zaten kendim bakiyorum galiba yeterince aktaramadim ben kimsenin kucagina bile zor veririm ama benim annem aylarca yemegimizk temizligimizj yapti esimede banada bakti bir nevi onun annesi bir ton vaadde bulundu hani nerede benim annemin cani yok muydu
(424 puan) tarafından
Senin annen elaleme değil kendi canına baktı boşver bakmasın ilerde hiç bişeye yüzü olmaz iyi ya da kötü kendi yağında kavrul sende az çok biliyosun ki genel olarak kaynanalar yaptıklarını başa kakmayı da seviyo en azından öyle şeylere hiç girişemicek boşver
tarafından
Iki yuzlulukten nefret ettigim icin hazmedemiyorum annem de ger an cagirsam gelir o sorun degil. Hâla bana resimleriyle avunuyorum diyor anne gel diyorum ses etmiyor kaynanam yani gelde çıldırma
(424 puan) tarafından
Boşveeeer hiç düşünüp düşünüp kendini üzme gelmezse gelmesin
tarafından
Yok ama cikaricam işin aslını ortaya
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de aynı öyle ne bir yardım ne birşey bende beklemiyorum artık seni anlıyorum esin çağırmıyorsa sen çağır aradığında söyle pat diye esin gelme dese bile sen söylemiş olursun
tarafından
Demeyi ddddusunuyorum gelmezsede foyasi çıkacak ortaya. Bende yeri geldimi diyecem torim torun diye soyleyip durdunuz biz sana soyle yardim ederiz boyle yardim ederiz nerde hani dicem gelmedin dicem. Iki yuzlulukten nefret ediyorum
(863 puan) tarafından
Kesinlikle öyle sadece lafla olmuyor söyle ki yarın konuşacak yüzü olmasın gelmezse zahmet etsin gelsin
tarafından
Soyliyecem eminim gelmeyeceginden ama bebden çıksın
0 oy
(7,719 puan) tarafından
İlk zamanlar ben de aynı durumu yaşıyordum. Bağlılık oluyor anneye. Sakın bir daha başkasını çağırma. Kendin bebeğinin üstünde yoğunlaşınca daha da her şey yoluna giriyor emin ol. Bebeğinle arandaki bağ daha da kuvvetleniyor. Ve düzen olulturabilirsin. Kesinlikle birilerinden yardım almayı bırak bu eşin dahi olsa
tarafından
Benim aslinda postta anlatmak iatedigim sey neden gelmesini iatemiyor hani ona takilmistim
(7,719 puan) tarafından
Boşver ya gelmesini istemiyorsa istemesin canım. Emin ol gelmediği için kendini bebeğine daha fazla odakladığın için daha mutlu olacaksın
tarafından
Aynen tüm dünyam o zaten.
(7,719 puan) tarafından
Yaparsın sen güzel anne
tarafından
Çok teşekkür ederim güzel desteğin için:)
0 oy
(7,098 puan) tarafından
2 cocugum var ikiside kucukve asiri huysuz hiperaktifler ben degil annem esim dahi olmadan bakiyorum cocuklarimi yaparkende kimseye guvenerek yapmadim sonucta
(7,098 puan) tarafından
Elbette oyle herkes bir degil ama bu durumda kaynanana sitem etmek yerine esine et duzgunce bak benide strese sokma diye o sozler hepsi havada kalir
tarafından
Ona zaten ne denmesi gerekiyorsa misliyle dedim burda oyle cok yazmak istemedim. O butun gun iste ki cok stresli degil.isi rahat benim.istedigim en azindan aksam uyumadigi saatte bebekle guzel ilgilensinki ben nefes alayim. Bazilari babasi degil sen ilgilenmek zorundasin gibi yorum yapmis ben o kafada degilim kimse kusura bakmasin. Bir ton egitim aldim videolar izledim. Bebegin babasinin kokisina kucaginada ihtiyaci var
(7,098 puan) tarafından
Ne demek babasi degil sen ilgilenmek zorundasin ya o nasil laf bu cocugu sen tek basina mi yaptin tabiki oda ilgilenmek zorunda
tarafından
Aynen katiliyorum eşimde bazen diyorki hiç eşine yardim etmeyen biri var akraba onun  gibi olacam diyor. Valla sen onun gibi olursun ama ben onun karısı gibi sana tahammul etmem dedim. Alir bebegimi guderim tek basima bakarim yuzunude goremezsin dedim sustu. Sanki cocuga bakmasi ev isine yardim etmesi bi lütufmuş sanmasın. Evlat onunda evladı ev onunda evi
(7,098 puan) tarafından
Tabikide oyle iyi demissin
0 oy
tarafından
Valla ona buna guvenerek is yapilmaz alisman lazimm artikk 
tarafından
Ben guvenmedim o cok sozler verdi. Ve esimin annesini istememsine şaşırıyorum cocuga gene ben bakiyorum zaten ama evde birinin olmasi bana guc veriyor ben oyle cok asiri guclu yetistirilmedim bu konularda
tarafından
Israr etmemek lazim istemiyosa vardir bi bildigi emin ol
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Doğumdan sonra yanında kimse kalmayıp, çocuklarını tek başına bakıp, buyutenlere selam olsun :) Arkadaşım sana gelince de artık çocuğuna kendin bakmayı bilmelisin. Beklenti içine girme. Sonuçta o çocuğun annesi sensin. Daha şimdiden böyle yaparsan yarın diş zamanı vs ne yapacaksın. Her çocuk bir değil tabiki ama bebeklerin geneli kolik ve huysuz olur. 
tarafından
Ben bakiyorum zaten ama babasida aksam gelince en azindan bana nefes aldirmali. O da stres yapiyorsa cagirsin annesini benim annem nasil bize baktiysa oda baksin bize. Ben zaten cocugumu babasi disinda kimseye vermiyorum annem bile anca ben yemek yerken tuvalete giderken tutmustur

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,415 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 326 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Metmett (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,813 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,244 göst.