0 oy
649 göst.
Aile kategorisinde (217 puan) tarafından
Kızlar sizle dertleşmek istedim ben ikinci gelinim bide görümcem var oda evli eltimin iki kızı var görümcemin üç kızı var ben 11 senelik evliyim ve dördüncü gebeliğim ilki kız doğdu diğerleri erkek yani ailede erkek torunlar bende ve aşırı kıskanılıyorum bu huydan nefret ediyorum eltim aşırı fesat görümcem öyle değil Allah'tan bide eşimin halasının gelini var yıllardır çocuk istiyor kocası istemiyor sırf ben hamileyim diye beni görmek bile istemiyor düşünün aile apartmanında sıkıştım kaldım resmen delirecem

20 Cevaplar

0 oy
(2,443 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
(217 puan) tarafından
Amin canım
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Rabbim kötü nazarlardan korusun 
(217 puan) tarafından
İnşallah canım yaa
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Erkek bebek kıskançlıği hala var mı ya 
(217 puan) tarafından
Canlarım beni yanlış anladınız ailemde bi Vanlı var bide Karslı ikiside fesat ve kıskanç ben onları kiyasladim yoksa benimde Kürt arkadaşım var ve onun eline kimse su dökemez sizi kırdıysam özür dilerim benimde kökenim Kars ama bizde böyle bişey yok
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum kızlar icten ice erkek dogurmakla böbürleniyor arkadas. Biz de kürdüz ve yeni nesil de degil 64 yasindaki babamdan bahsedeyim 3 abim var en kucuk abim dogdugunda sevinmemis bile ve inadina cocuk yapmaya devam etmis şükür ki 4. Ben olmusum :)
(5,406 puan) tarafından
Benim kaynanam mesela ilk torun olmasına rağmen kızı erkeği yok der her zaman. Ama geçen akrabasının gelini hamileymiş sordum onların ki kızmış, olsun!! dedim diyor sağlıklı olsun yeter. Orda olsun  demesi bile aslında içten içe düşüncesini belli ediyor
(2,252 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Cok sacma bir dusunce ya. Ben mesela oglum var. Insallah Rabbim kiz nasip eder. Bence herkesin bir kızı olmalı. Hatta arkadasin iddia etiğinin aksine bizimkiler de bir söz vardır kurtcem malesef iyi degil yoksa kurtce yazmak isterdim' kızı olmayan kimsesizdir' derler
(6,047 puan) tarafından
Kaynanamın sadece 4 oğlu var hiç kızı olmamış. Gelinlerini kızından ayırmaz. Üstelik en büyük şansım bütün ogullarimin ilk çocuğunun kız olması der
0 oy
tarafından
Hangi devirdeyiz erkek bebek kiskancligi oluyor millette ya 
(217 puan) tarafından
Valla bende yeni gördüm
0 oy
tarafından
Anlamıyorum erkek çocuğu kıskanmak nedir ya kız olunca ne oluyormuş kendileri niye doğmuş o zaman

Bir kızım var hep kızım olması için dua etmişimdir kız evladı gibi var mı ya ❤️
(217 puan) tarafından
Aynen canım şuan 4.üncüye gebeyim keşke kızım olsaydı büyük kızıma bacı olurdu diyorum ama buda erkek rabbim böyle nasip etmiş demekki
tarafından
Aynen ya hayalimdi iki kızım iki oğlum olsun diye kızlar birbirlerine yardım eder erkeklerde birbirine oh derdim şimdi başka çocuk düşünmüyorum ☺️
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ❤️
(217 puan) tarafından
İnşallah canım benim
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Evlat evlattır cinsiyeti fark etmez.
(217 puan) tarafından
Evet canım sağlıklı olsun yeterli
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bunlarin sebebi kayınvalidenlerdir bence eltin degil. Kim bilir bunun için jac yerden laf duydu. Ona bunu bi eksikmis gbi hissettirenler utansın
(217 puan) tarafından
Yok canım yaa kayınvalidem asla böyle düşünmez o hep benim yanımda onlarla konuşma bile diyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Maşallah kiz sana   4 gebelik.  Valla ben herhalde 1taneyle kalcam ☺☺☺☺
(217 puan) tarafından
Erken evlenmenin faydası cnm
0 oy
(9 puan) tarafından
Ah canım bende öyle olmuşdu halamın kızının çoçuğu olmurdu benim çocuğum olunca deliye döndü kıskançlıktan öldü sonra halam bize geldi bana beddua etmeye başladı Allah senin yüzünü güldürmesin Allah çocuklarını elinden alsın Hiç bir zaman evladın olmasın hep ağla bebeğin gözünün önünde ölsün

GERÇEKTEN ŞOK YAŞAMIŞTIM
(2,620 puan) tarafından
Tum bunlar cocugun oldu diyemi soledi?
Agzini yirtsaydin keske
(9 puan) tarafından
Bana ihtiyac yok eltimin kızları birde yengem ölü daldıgı ağlayım gülüyüm bilmedim
(217 puan) tarafından
Allah'ım akıl fikir versin onlara
0 oy
tarafından
Allah kolaylik versin bu kiskancligin piskopatlik halii senin hamileliginden onlara nesi Rabbim nasip etmis ki vermis
(217 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Erkek ne kız ne Allah aşkına Rabbim hayırlısını versin sadece hepsi birdir...
(217 puan) tarafından
Evet canım ama anlamıyorlar işte
(3,156 puan) tarafından
Çok saçma resmen geri kafalılık ne diym
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bu eltiler seytan hayatta insanın iğliğini istemiyor
(217 puan) tarafından
Bende eltiyim ama ne etine ne sütüne karışırım  banane kim napıyosa yapsın
(1,633 puan) tarafından
Tabiki herkes aynı değil ama bir çoğunluğu
(217 puan) tarafından
Evet canım oda bana denk geldi işte
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Rabbım herkesin gönlüne göre versin canim bol bol dua oku Rabbım nazarlardan korusun 

Bazı kişiler evlat ayrımı yapıyor malesef ama bilmiyorlar önemli olan hayirli olması cinsiyeti değil 
(217 puan) tarafından
Aminn canım tabikide sağlıklı bir evlat olması daha önemli
0 oy
(2,078 puan) tarafından
En korktuğum şey cahil insana denk gelmek, 2 kız 1 oğlum vardı 4. Kız olsun istiyordum kız evlat başkadır ya
(217 puan) tarafından
Aynen canım bende kız hissediyordum ama iki gün önce öğrendik erkekmis rabbim öyle vermiş şükürler olsun ki üç erkek evlat sahibi olucam bir oğlum Süleyman diğeri Talha buda en güzel isimle gelicek inşallah
0 oy
tarafından
Benim eltiminde olmuyor çocuğu 1 tane olmuş hamile olduğumu öğrenince hiç aramadı bile oluyor öğle saçma insanlar kendilerini gelistirememisler bakalari ile kiyasliyorlar 
0 oy
(3,274 puan) tarafından

malesef hala erkek çocuk kıskançlığı var benim de arabam  var kendileri 5 kız kardeşler erkek kardeşleri yok zamanında annesi de benim annemi kıskanmış oğlu var diye şimdi de kızı bana kıskançlık yapıyor aynı anda gebelik yaşadık 1 hafta vardı aramızda onun ki kız benim ki oğlandı aynı ortamdayken cinsiyet soranlara amann ne o erkekler hiç sevimli olmuyo doğru düzgün kıyafet yok ben cicili bicili giydircem hiç sevmem erkekleri diyordu bende gülüyordum napim ben ikinciye doğurdum buda erkek aramadı bile beni kıskançlıktan sürekli benle yarışırdı hava atmaya filan çalışırdı Allah akıl fikir versin böylelerine ;)

(217 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin ay ne öyle 
0 oy
(44,714 puan) tarafından
O erkek bebek kıskançlığını komşum tarafından yaşadım benim bı kızım vardı ikinci ye hamileydim erkek olduğunu öğrendim komsumlada aramız fazlaca iyi içli disliyiz abla kardeş gibiyiz onunda 3 kızı var benimkinin cinsiyetini öğrenince soguklasti uzaklaştı tavırlı olmaya başladı ama ona hamileyken o kadar dua ettim ki oda yatsın çok istedim ben 7 aylık hamileyken onunda gebelik haberini aldım 4.oluyo bu kalbimden hep erkek geçti öğrendi erkekmis geri ayni benimle eskisi gibi oldu birde o yeni daha hamileyken cinsiyetini bilmiyodu benim oğlum dogdu gösterirdim kapıdan uzaktan içli içli seviyodu şükür ama rabbim onada nasip etti onla birlikte bende çok mutlu oldum ama yinede böyle davranması zorumada gitmisti
0 oy
tarafından
ALLAH veriyor çocuğu sonuçta. Senin ne suçun var ki

Sen elinden geldiğince takmamaya çalış kafana. 

Erkeği kızımı var evlat sonuçta.

Çocuğu olmayan yakınınada Rabbım hayırlısı ise versin evlat 
(217 puan) tarafından
Amin cnm o yakiniminda bir kızı bir oğlu var ama aşırı kıskanç beni görmek bile istemiyor
tarafından
Hm çocuğuda varmış neyin kıskançlığı bu bence kişisel olarak kıskanıyor olabilir.Rabbım hıdayet versin
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kimsenin seni kısıtlamaya hakki yok onlar. Keski sirke küpüne zarar hayatina devam et onlar kıskançlık çamurunda boğulurlar. Kendini geri cekersen pısırık davranırsan sana zarar vermeye kadar götürürler işi hayatına devam et hatta sen onların üzerine git baskın davran onlar kaçsınlar. Onlar sıkışsın aile apartmanına 
(217 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 712 göst.
18 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 242 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kimgamze (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 288 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu