0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hshshejekskmsbdbdnsn

15 Cevaplar

+1 oy
(692 puan) tarafından
Niye herkes kötü demiş zamanında onlar bizim için ne yokluklar ne zorluklar yaşamışlardır bırak gözü kalmış almış ben bir bilezik değil canımı verirdim nasıl yaşarsa yaşasın benim annem 30 yıl sonra ilk kez kendini koltuk takımı aldı ama borçları da var istese veririm. Onlar bizim için öyle düşünmezken derler ya anne bababağ vermiste 3vkat bı üzüm çok görmüş diye bizde büyütüyoruz....
tarafından
Valla düşünüyorlar canım herkesinki değil ama düşünen var bir kurusun hesabını yapan aileler var kızları evlendik den sona onu evlat yerine koymayanlar var
(692 puan) tarafından
Doğru çok şükür ki benim aileme Allah herkese vicdan versin canım
tarafından
Napcanadimi canım öyle diyorsun da annem Hani bugüne kadar hiç gerçekten yokluk Görmeyen bir insan Babamın emekli maaşı var ve bir de çalışıyor Onu maaşı var Kendi maaşı da var Ev taksidi ödüyorlar mesaja tutumlu değil lüks içinde yaşıyor evine git bir bak gerçekten saray gibi yokluk kendi ağzıyla diyor Ben yokluk görmedim ben hep lüks yaşadım daha yeni 150 liraya yağdanlık almış Bir de diyor ki ben perde alacağım kendime onlara vereceğini borcunu ödesin ev taksidini ödesin Sonuçta ben evlendim yani o ay ailemden ayrıldım O bileziklerde benim kocamın parasıyla alınmış bir şey ve biz gerçekten Hamdolsun halimize ama biz de zorluklar ve yaşıyoruz o bileziği alana kadar ne Cefalar çektik
(692 puan) tarafından
Anlıyorum kuzum ama yineee bu kadar katı kurallı olmamak lazım ne bileyim tamam sen tutuota verme ama bence böyle de deme annedir o ya böyle düşündüğünü bilse bence üzülür
-Reklam-
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Borcumuz var anne oraya vericem de 
0 oy
tarafından
 Bunlar benim güvencem gerekirse eşime bile veremem derim ,çocuğun varsa bunlari çocuğuma saklıyorum de .  Malimi veripde mi kötü oluyum vermeden mi kötü olayım diye bi söz var . Versen alana kadar esinle de sorun yasarsin , bak verdin alamıyorsun onlar herseyi lüks yaşıyorlar senin malini vermiyorlar bir sürü şeyler olur . Annenlere giderken takma ozaman bileziğini vermek istemiyosan 
0 oy
tarafından
düzenlendi
150 tl ye yagdanlik mi sakin verme soyle diyim maddi durumumuz cok iyi sukur ama ben bile kiyipta almam yagdanliga 150 lira. Esinin ailesi boyle olsa verir miydin. Hani hastalik olur ne bileyim gercekten yokluk olur ver ama bence bu durumda verilmez
tarafından
Canım İnan ki geçen gün ayüzbire yağdanlık gelmiş 8 liraya inan ki ben o ya da almadım dedim Gerek yok şimdi fuzuli para vermeyeyim Yani ben böyle düşünürken insanlar çok değişik gerçekten
tarafından
Evlendikten sonra maddi manevi onceligin kendi ailen olmali ben bunu gordum. Cunku artik sen bir ailesin ve kendine oncelik vermen gerek. Ileride belki cocugunun egitimi vs icin lazim olabilir yani verme.
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Anne ben onları kötü gün için yaptım benimde durumum yok sende biliyorsun dersin beni soracak olursan ben kardeşime verdim 15 milyar borcu vardı ikitane bilezik verdim alacagi parada 17 milyarı Dı adam o an getirmedi benden istedi abla söz veriyorum bir ay sonra yapcam dedı öyle verdim gercekten de gramı gramina biray sonra yaptı verdi yinede karar senin 
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Sende de anne yagdanliga 150 vericegine 5 10 TL plastiği kullan geri kalan erzak al de 
0 oy
(48,972 puan) tarafından
onlar istemeden siz bilezgi bozduru borçlara verdiginizi soyleyin
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Veremem denmiyor ya paranla rezil oluyorsun resmen 
0 oy
tarafından
Birikimi o benimde canım 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Dediğin gibiyse bende vermem ya ne biliyim borcumuz var oraya verecez de sende önce kayinbabam istedi ona verdim de bankaya yatırdım belli Bi süre alamıyormusun ordan de
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bileziği takıp gitme annenlere gidince sorarsa lazım oldu satacağız dersin hayır verilir Ama çok çok mühim birşey olur öyle verilir
0 oy
(1,272 puan) tarafından
150 liraya yağdanlık... Bu şartlarda bende veremem. Kimse kusura bakmasın ama benimde sorumluluklarım var. Benim ailemde istemez zaten. Babam çalışmadığı halde gene bize harçlık ayarlamaya çalışıyor. Rabbim başımdan eksik etmesin. Eşimde bende çok mahcubuz aileme karşı. Rabbim imkan versede 2 bilezikten fazlasını yapabilsek.  :(
0 oy
tarafından
Ben yerinde olsam kocama bi sorayım derim sonra da istemiyor vermemi derim.
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Anne veremem kusura bakmayin esim vermemi istemez de ayaginizi yorganiniza gore uzatin de keske hic gostermeseydin 
0 oy
tarafından
Ben verirdim aileme yok veremem diyemem ben srnde kötü olmak istemiyorsan bilezikleri takma annenede kredi borcu vardı sattık onu kapattık de

İlgili bir soru bulunamadı

384,975 soru

11,514,119 cevap

35,174 kullanıcı

...