0 oy
576 göst.
Diğer kategorisinde (795 puan) tarafından
Anneler hayırlı geceler kızım 1 yaşında ve bu aralar kendine vuruyor eliyle başına hızlı şekilde uyarıyorum ancak günde 4 5 kez oluyor evde en ufak şiddet bile yok hatta tartışma bile olmuyor çok şükür ama nasıl öğrendi nerden öğrendi bilmiyorum bu gün ilk defa alıştırma bardagiyla vurdu elinden aldım ama çok endişelendim ne yapmam gerekir başına böyle bişey gelen oldu mu acaba 

11 Cevaplar

0 oy
(6,136 puan) tarafından
Dikkat çekmek için yapabilir mi? Bende fazla müdahale etme görmezlikten gek bi süre sonra bırakacaktır 
(795 puan) tarafından
Onu da denedim bı sure kızmadım sesimi çıkarmadım ama bırakmadı yaklaşık iki haftadır var bu günde bardakla vurunca korktum
-Reklam-
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Dişi ağrıyor yada inatlaşmadan dolayı sinirleniyor olabilir. 
(795 puan) tarafından
Diş etleri sis evet komple ama daha önce hiç yapmamıştı su son iki haftadır var
(3,213 puan) tarafından
1 yaş sendromu da olabilir canım.
(795 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ilk bebeğim ama korktum nasıl biraktirabilirim
(3,213 puan) tarafından
Hiç oralı olma yapma falan deme direkt dikkatini dağıt başla şarkı söylemeye kuş geçti kedi miyav dedi falan diye
(795 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(32 puan) tarafından
Psikoloji ve fizioloji nedeni ola bilir.Diş çıkarma dónemi mi ?
(795 puan) tarafından
Evet doktorumuz damaklarinin hepsinin sis olduğunu söylemisti ama nasıl biraktirabilirim
(32 puan) tarafından
Asi ola bilir canım.Öyle yaptığında sakince uyar gecicek eğer psikolojik değilse
(795 puan) tarafından
İnşallah geçer canım inan korktum nerden öğrendi bilmiyorum kendine zarar vercek diye
(32 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Her bebekte olur mu bilmem ama benim kizimda yapıyordu. Hatta daha da ileri gidip kafasıni duvara sert sert vuruyordu. Hic sert tepki verme , dikkatini başka yone çek. Zamanla unutuyor.  
(795 puan) tarafından
İnşallah unutur çok şükür öyle duvara falan vurmuyor ama eliyle vuruyordu bu gün de bardakla vurunca daha da kötüye mi gidiyor diye düşündüm korktum da dediklerini uygulayayim tesekkur ederim canım
(13,852 puan) tarafından
Aman onu silah olarak kullanmasina müsade etme. Ben tepki vermiyordum ama eşim cok fazla tepki veriyordu bu hareketine. Çocuk herseyin farkına variyor , babasina karşi kullanıyordu ve her istedigini yaptırıyordu. Sonradan eşimde tepkilerini kontrol etti ve unutturduk.
(795 puan) tarafından
İnşallah unutur yok bu zamana kadar eşim de ben de hep uyardık yapma diye ama alışkanlık mi oldu ya da istemeyerek mi yapıyor anlayamadım
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bazı çocuklar öyle ama o huylarını bırakıyorlar beli bu zmn kadar yigrnim oyleydi
(795 puan) tarafından
İnşallah bırakır
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Benimde oğlum 15 aylık kafasını nereyi bulursa vuruyor doktor kontrolümüz vardı gitmisken birde bunun sebebini sordum görünüşte birşey yok gibi oyunda yapıyor olabilir ama takip et sürekli tekrarlar da seni başka doktora yonlendireyim dedim urolojimi dedi norolojimi tam hatırlamıyorum takip et sende istersen çocuk doktoruna da danis ne olur ne olmaz
(795 puan) tarafından
İki haftadır yapıyor ilk günler tepki vermedim ama sonra devam edince uyardım eşim de bende yapma diyoruz ama oyuna mi çevirdi yoksa istemeyerek mi yapıyor bilemiyorum takip ederim teşekkürler
0 oy
(319 puan) tarafından

Tam sorunun ustune gelmis bak canim

image

(795 puan) tarafından
Evet iki haftadır o kadar fazla üstünde durmamistim ama bu gün bardakla vurunca korktum inşallah unuturlar ya
0 oy
tarafından
O yaşta çocuklar çok sinirli oluyor 
(795 puan) tarafından
Hiç anlayamadım oyun mu sınır mi
tarafından
İkisi bir arada
0 oy
tarafından
Oglum 2 yasinda malesef ayni kendine vuruyor bizdede asla siddet yok hatta ses tonumuza bile cok dikkat ederiz ama ben takipledim ne zaman kendine vursa ben yada babasi hemen sevkatle yaklasip alip seviyoruz konusuyoruz istediği şeyi mecbur yapıyoruz  dikkat cekmek icin yaptigini dusunuyorum oğlumun cunku biliyor o durumda dedigi yapılıyor biz nasil asacaz hic bilmiyorum neden bu kadar enteresan bu cimcimeler 
(795 puan) tarafından
İnan anlayamadım bende dişler geliyor bir yandan bı de düşünün mama sandalyesinde yemek yiyor hiç bı sorun yok pat bı tane yapıştırıyor kendine ve üstelik arka arkaya ne yapacağımı bilemiyorum nerden öğrendi niye yapıyor anlamıyorum acaba oyuna mi çevirdi biz uyarınca
tarafından
Belkide inatlasiyor yada oyuna cevirdi benim oğlum gibi bir sure dikkatini baska yönlere çekmeyi dene ben bu aralar  onu yapıyorum kendine vurduğu zaman istediği seyi değilde hemen baska bir yone cekiyorum mesela bazende bilerek öksürüyor ne oldu annecim iyimisin diyorum gülmeye başlıyor tekrar tekrar yapıyor takip etmeni oneririm
(795 puan) tarafından
İnşallah bırakır haftaya kontrolü var olmadı o zamana kadar takip edeyim dikkatini dagitayim unutmazsa doktoruna soyliyim bakalım teşekkür ederim canım
0 oy
(1,299 puan) tarafından
Benimki de vuruyor cnm. 11 aylık. Sıkıntı yok merak etme  ilgi çekmek için ve bişey istediklerinde yapıyorlar bunu. Unutacak mutlaka 
(795 puan) tarafından
İnşallah hemen unutur hadi kendi elini vuruyordu tamam da bardakla vurunca zarar vercek kendine diye korktum
(1,299 puan) tarafından
Cnm öğrenecek, vurunca acıdığını anlayacak ve zamanla yapmayacak. Ben hiç müdahalede etmiyorum
(795 puan) tarafından
Bende bı sure daha tepkisiz kalcam canım inşallah çabuk unutur
0 oy
(802 puan) tarafından
Canım demir eksiligi olabilir benim kuzenimde kendine zara veriyordu ufak bir sinirde kafasını yere vuruyordu duvara vuruyordu doktor demir eksligi dedi ilaç verdi bütün o alışkanlığı unittu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 113 göst.
16 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 523 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 278 göst.