0 oy
692 göst.
Diğer kategorisinde (1,284 puan) tarafından
Kızlar ben çok yağlı şeyler olunca makinenin kapak kısmına döküyorum biraz ama az once bisey okudum çok zararlı gerek yok diyolar hem sagkigmiz için hemde makinenin borularını tıkıyormuş doğru mu ? Ben şimdiye kadar yanlış mi yapıyor muşum? 

33 Cevaplar

0 oy
(712 puan) tarafından
Sen gene iyi bacım ben önce bi kova yapıyorum deterjanli sıcak suda herşeyi elden geciriyorum ondan sonra makineye diziyorum bide bulaşıkların üzerine yağ sökücü sıkıyorum eşimde her makineyi açtı bu makine temiz mi kirli mi diye soruyo garibim şimdi alıştı artık kirlidir bunlar diyo :)))) ama arada bende döküyorum çamaşır suyunu alerjim var çok kullanamasam da bingo oksijen kullanıyorum
(1,284 puan) tarafından
Kız yazık emeğine niye o kadar yoruyorsun kendini ma makine zaten tertemiz yıkıyor:)
(712 puan) tarafından
Orası öyle de kuzu ne bilim kaç kez benimki de kızdı öyle yapiyosan bide sudan gecir kurulayıp yerine koy diye de elimde değil işte temiz oluyo mu olmuyo mu şüpheye düşüyorum misafirliğe gidince de öyle yapıyorum görümceme gidiyoruz bazen yemek yeniyo ediyo diyorum çıkar milleti mutfaktan ben hallederim tek
(1,284 puan) tarafından
Ama su israfı canım bunu aşmaya çalış hem kendine yazık ediyosun hem suya
(712 puan) tarafından
Orası öyle kuzum ablamda uyarıyo ama takıntı işte
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hep dokuyorum daha temiz oluyor
(1,284 puan) tarafından
Aynen valla bende
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hic koku yapmadi heralde makinem. camasir suyunu ay yilda bir kullanirim mutfakta. banyoda bile az az kullaniyorum daha cok kullanmak zorunda kaldigim icin. makine bence guzel yikiyor ek birseye gerek yok ozellikle camasir suyu gibi. makineye koyduklarimi temizleyip koyarim zaten tava tencere koymam koku yapmaz o yuzden. plastigi bile nadir koyarim. koku gidericiler falan yanina takiliyor onlardan al yoksa 
(1,284 puan) tarafından
Benimde koku şikayetim ama elde yıkarken bile yagli şeylere kullanma alışkanlığı oldu için makineye hep koyuyorum
(3,836 puan) tarafından
Ben çok yağlı olan şeyleri tava tencere gibi mesela çok az deterjan koyup ocakta ısıtıyorum öyle yapınca koku da olmuyor ya da kalmıyor kolay kolay
(1,284 puan) tarafından
Evet bende önden yağını temizliyorum yoksa diğer türlü asla atamam makineye
0 oy
tarafından
Ben dokmuyirjm deterjanlar zaten ağır kimyasal içeriyor ama annem öyle bı makineyi bozmus 
(1,284 puan) tarafından
Evet dökmeyin diyolar
0 oy
(13,942 puan) tarafından
Bende döküyorum. Dökmezsem bardaklar falan sararıyor gibi geliyor. Benim makinemde sorun olmadı ama eltim dökünce köpük dışına taşti ve yıkandiktan sonra makine hala köpük doluydu , durulamamış dedi. 
(1,284 puan) tarafından
Doğrudur canım Aslında dökmemek daha iyi ama yapamıyoruz işte
0 oy
tarafından
Ben hep yapıyorum valla 
(1,284 puan) tarafından
Bende yaa
0 oy
(9 puan) tarafından
Canım bunlara hiç gerek yok. Sirke koy. Mis gibi pırıl pırıl çıkıyor bir çay bardağı kadar sirkeyi dök makinanın içine su lekesi bile kalmıyor. Hem sağlıklı hem temiz hem de kokmuyor 
(9 puan) tarafından
Emin olun sirke de çamaşır suyuyla aynı görevi yapıyor. Tavsiye ederim
(1,284 puan) tarafından
Sirkeyle ilgili de olumsuz şeyler yazıyordu kafam karıştı  benimde
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Döküyorum daha parlak cikiyo
(1,284 puan) tarafından
Evet ya
0 oy
(725 puan) tarafından
Ben dökmedim gayet güzel yıkıyor koku da olmuyor 
(1,284 puan) tarafından
Bende koku olmuyor ama alışkanlık işte
0 oy
(476 puan) tarafından
Bn döküyorum bazen bulasık deterjanı bile döktüğüm oluyor
(1,284 puan) tarafından
Köpürmüyor mu deterjan dökünce
(476 puan) tarafından
Az koyuyorum ama Bi keresinde baya dökmüşim o zaman taşmıştı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben döküyorum daha temiz oluyor içime siniyor☺ kapak açılınca mis gibi kokuyor 
(1,284 puan) tarafından
Ahahaha ay hepimiz aynıyiz
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Çok yağlı olunca dökerim bende 
(1,284 puan) tarafından
Aynen bense öyle yapıyorum
0 oy
tarafından
Makinenin alt tabakasını zamanla eritiyor annengil onun tamiri için 500 TL verdiler bozuldu makineci sakın dökmeyin 10 yıllık ömrü 5 yıla indiriyo demiş 
(1,284 puan) tarafından
Borulari fln da tıkıyor zarar veriyor diye okudum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 163 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 482 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 368 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Kbensglsm (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 223 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,742 soru

11,428,419 cevap

34,988 kullanıcı