0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (556 puan) tarafından
Yaklaşık bir senedir  TV ile yemek yiyen bir kızım var acmadigim zaman asla yemiyo istahida yok zaten doğru düzgün açmamak istiyorum ama olmuyo yemiyo çocuk bu zamanla düzelir mi yoksa duzelmezmi yemek yemesine rağmen biraktirmalimiyim

7 Cevaplar

0 oy
(5,342 puan) tarafından
Başka ugraş edinmeye çalışın oyuncakla  oyunla yedirin ama tv karşısında yeme bozuklulığu ortaya çıkıyo
(5,342 puan) tarafından
Yemesin daha sonra yesin bırak  bulunduğu ortama öyle yesin benim oğlum  da yemez ama tv karşısındada yemez bende bırakırım  odasını gider işimle ugraşırım   oda yer
(32 puan) tarafından
Bırak bir az daha aciksin .Aç olduğuda yer
(556 puan) tarafından
Bugün hiç açmadım azda olsa yedi inşallah basaririm
(32 puan) tarafından
İnşallah canım.
(5,342 puan) tarafından
Sen azimli olursan başarırsın
-Reklam-
0 oy
(32 puan) tarafından
Baştan böyle yapmamaliydin canım.Baska bir huy edindir.Mesela yemek arkadaşı falan.
(556 puan) tarafından
Her yolu denedim ama olmadı son çare bu kalmıştı
(32 puan) tarafından
Dediğim gibi yapa bilirsin olmazsa pedagogla görünmenizi öneririm.
0 oy
tarafından
Benimkide öyle ama eline tabak bardak kaşık vereyim TV yi umursamıyor onlarla uğraşırken yiyor yada farklı bir oyuncak ilgisini çek 9 aylık benimki 
0 oy
(19,702 puan) tarafından
Bilemedim ama yanlışı başta yapmışsın 
(556 puan) tarafından
Mecburen yaptım çünkü naptiysam olmadı yemediği için bide hasta olmaya başladı sürekli
(19,702 puan) tarafından
Haklısın sende ne diyim inş düzelir
(556 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
tarafından
Yemek yedirirken pencere kenarına oturuyoruz kuşlar falan uçuyor ediyor bikac kez gösterdim kuşları şimdi bak kuş AA nerde diye diye yediriyorum 
(556 puan) tarafından
Kaç aylık cocugun
tarafından
16 aylik
0 oy
tarafından
Başta çok zorlanırsınız fakat mutfakta veya yemek mamasının yanında yemek yedirmeye çalışın yanında telefon tablet veya oyuncak vermeyin sabah yemezse öğlende veya akşam yemeğinde yemeye başlar ama aralarda çikolata büskivi tarzı şeyler vermeyin 
(556 puan) tarafından
Bugün hiç açmadım az yedi ama yedi inşallah basarabilirim
tarafından
Pes etme inşallah geçer sen ne kadar kararlı olursan okadar iyi
(556 puan) tarafından
2 3 haftaya unutur bence ama beni mahvetcek az az yicek napiyim mecburum hep böyle devam edemez sonuçta dimi
tarafından
İlerde saha büyük sorunlar yaşamanızdan şuan daha önlemini almanız daha iyi
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Ben bu konuda başından beri çok katıyım masada bizimle yer yemeğini arada da yine mutfakta masaya yaklaştırıp mama sandalyesinde veririm. Birkaç yemek arkadaşı var oyuncak önce onları doyurur sonra kendisi yer. Bana göre yemek bir kültürdür aile ortamıdır ve bundan keyif almayı öğrenmesi gerekir. Aksi taktirde ağzına ne girdiğinden haberi olmayan çocuk hem damak tadı açısından hem de sosyal açıdan gelişemez. 
(3,212 puan) tarafından
Sakin ol çocuğuna da böyle davranıyorsan zor yedirirsin afiyet olsun!
(556 puan) tarafından
Yok valla çocuğuma böyle davranmiyorum Allah'a şükür de ben bu soruyu çözüm bulmak için yazdım senin buraya gelip annelik egonu tatmin etmen için degil
(3,212 puan) tarafından
Ne alaka niye tatmin edeyim seninle bunu çok komik bir alınganlık bu. Masada sizinle yesin yemek arkadaşı ver eline demedim de ben bizimle yiyor dedim eline oyuncak veriyorum dedim diye mi egom tatmin olacak? Ben gelmişim 35 yaşıma egomu bu tarz şeylerle tatmin edecek kadar basit değilim. 40 çocuğa aynı anda mum gibi yemek yediriyorum meslek icabı da.
(556 puan) tarafından
Ablacım seni bilmem etmem alınganlık yapcagim kişi olamazsın sen ben burda sorunumu paylasmisim sen yok sosyal açıdan gelişemez yok damak tadı gelişemez okusana sen yazdığını tekrar benim sorumun cevabini vermismisin bakım? Tebrik ederim seni mükemmel kusursuz anne yedirmeye devam et
(3,212 puan) tarafından
Bence sen okumalısın benim ne demek istediğimi anlaman için. Konu evlat olunca söylediğim şey zoruna gitmiş belli ki ama inan ki seni kırmak veya kendimi tatmin etmek gibi bir amacım yoktu. Orada anlatmak istediğim çocuğa bunun zevkli bir aile aktivitesi olduğunu hissettirmen ve biraz rahat bırakmandı ayrıca kendi uyguladığım yöntemi yazdım. Çatacak yer arıyorsan o kişi ben değilim zira yarın kayınvalidem geliyor enerjim bana lazım. İyigeceler...

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 137 göst.
27 Ekim 2022 Aile kategorisinde Anneadayi54 (968 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 736 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,792 puan) tarafından soruldu

396,398 soru

11,857,345 cevap

35,954 kullanıcı

...