0 oy
511 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (18 puan) tarafından
Merhaba ben bozuk para biriktiriyorum yani hem kızım para biriktirmeyi öğrensin hemde birikince sevinsin diye 1 tl ile 5 tl 10 tl bazen 20 tl bile atıyoruz kumbaraya yalniz bu 1 tl cok birikiyor nasıl harcama yapabiliriz yada banka falan alır mı mesela kumbarayi doldurup eve esya tarzi seyler alan var mi normalde para biriktirebilen insan degilim elime geceni harcarım yani konu şu biriken 1 tl ler nasıl değerlenir banka alirsa hangi banka alir hesaba yatabilir mi yada

38 Cevaplar

0 oy
(1,794 puan) tarafından
Valla bizde çoğunluk demir para oluyo 1 TL bile iyi yani o kdar küçükleri bile atıyoruz. Sonra yabfirin ya da market hangisi müsaitse tumletiyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben biriktiriyorum eşimin dükkanında bğtünlettiriyom
0 oy
tarafından
Bizim de var kocaman Bi tane dolunca açıp parayı sayıyorum markete götürüyorum alıyorlar lazım oluyor onlara çünkü yerine kağıt para alıyorum harcıyorum :) gereksiz harcamam eşime doğum günü vs özel günlerde hediye alırım o parayla çocuklara harcarım 
0 oy
tarafından
Marketler bütünlüyo 

Bizde bozuklari cam kavanoza koyuyoruz pazar alışverisinde kullanıyoruz pazarda cok iyi oluyo 
0 oy
tarafından
Ben biriktiriyorum canım her ikisinden de 
0 oy
tarafından
Benzinlikler bütğnletiyo onları 
0 oy
(478 puan) tarafından
Eşimle biriktiriyorum bide eşimden gizli biriktirdiklerim var
0 oy
(349 puan) tarafından
Ziraat Bankası butjnluyor
0 oy
(2,750 puan) tarafından
Ben oğlumun mama kabini kumabara yaptım elime geçen bozuklari atıyorum 
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ben pazarda harcıyorum:D
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Valla bende gecen kumbara aldim icinde birlil beslik felan var merakta edyorum icini ne kadar var die ama acarsam markete gider tümletrim onlarada lazim olyor
0 oy
tarafından
A101 bin butunluyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bende kocaman Bi kumbara aldım 1 tl 5 tl 10 tl 20 TL atıyorum burda Bi bakkal var 100 tl bozuga kadar alıyo 1 tl leri oraya veriyorum ben oğlum için çeyrek altın yaptırmayı düşünüyorum kalanı ile kıyafet alırım oğluma
0 oy
(962 puan) tarafından
Banka alıyo bende 600 TL biriktirmiştim halkbankta hesabım vardı götürdün adam tek tek saydı hesabıma yatırdı :) şuan eşimle biriktiriyoz bayağı ağırlaştı kumbara
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Genelde tumletme isi benzinliklerde yapılıyo eger utanıyosan az az farklı bakkallarda marketlerde tumlet
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Marketler de tümler bankalar da... PTT falan da tümlüyor hatta bı keresinde bı bankaya götürmüştüm. Hepsi bir liraydı hiç saymadilar tartarak belirlediler. 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Anaaa daha bugün esimle kumbaramizi açrık 1 ayda 360 tl birikmis en büyük 20 tl birde 1 tl arası attık A101 toparliyor sonra Ptt bozuk para sayma makinasi var onlarda yapiyor bidaha yapacaz biz cok zevkli herkes ypsınnn 
0 oy
(5,498 puan) tarafından
Canım iş bankasının çocuk kumbarasi var biriktirin oraya yatırın çocuğunun ileriki hayatı için çok iyi olur bence çünkü elde birikmiyo malesef. 

Esim de 1 tl 1 tl biriktiriyo her ay telefon faturalarımizı ödüyo 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 529 göst.
0 oy
22 cevap 1,035 göst.
18 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 581 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 460 göst.