0 oy
507 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (18 puan) tarafından
Merhaba ben bozuk para biriktiriyorum yani hem kızım para biriktirmeyi öğrensin hemde birikince sevinsin diye 1 tl ile 5 tl 10 tl bazen 20 tl bile atıyoruz kumbaraya yalniz bu 1 tl cok birikiyor nasıl harcama yapabiliriz yada banka falan alır mı mesela kumbarayi doldurup eve esya tarzi seyler alan var mi normalde para biriktirebilen insan degilim elime geceni harcarım yani konu şu biriken 1 tl ler nasıl değerlenir banka alirsa hangi banka alir hesaba yatabilir mi yada

38 Cevaplar

0 oy
tarafından
101 de tumletmistim ben
(18 puan) tarafından
Utanıyorum ben oralarda tumletmeye sanki dilenciymisim gibi bakarlar falan diye :-)
(15,823 puan) tarafından
Neye utaniyon ben posete koymuş götürmüştüm onlarda lazim oluyo zaten seve seve aliyorlar
tarafından
Onlarında işine geliyor canım
(37 puan) tarafından
Aynen ben de markette tumletmistim
-Reklam-
0 oy
(920 puan) tarafından
Bende oğluma kumabara tutuyorum
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Kumbarayi açınca market ve bakkallarda butunleyebilirsin 
(18 puan) tarafından
Utanıyorum ya ben oralarda tumletmeye
(2,039 puan) tarafından
Yok kuzum ne olacak onlara bozuk para daha çok lazım oluyor zaten
(18 puan) tarafından
Öyle ama ne bileyim sanirim alışkın olmadığımdan dolayi biri bakicak yanlis anlasilma falan olacak diye çekinirim heralde
(294 puan) tarafından
Valla bu kadar insanların ne düsğneceğini takarsan vay haline sen yanmışsın:) :)
(2,039 puan) tarafından
Niye yanlış anlaşılsın canım dünyada tek para biriktiren sen değilsin ki onlar alışkın oluyor zaten dediğim gibi bozuk para daha çok lazım oluyor işlerine geliyor yani
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ben de cok biriktiorum markete götürüp bütünletiorum kizima ihtiyaci  olan bisey varsa alirim yada hesabima yatiriorum
(18 puan) tarafından
Marketlerde bütünlemeye utanıyorum ya biri bakicak yanlis anlicam falan diye cok çekinirim hesaba yatırmak mantıklı hangi bankaya götürüyorsunuz acaba bozuk para sizinkide degil mi
tarafından
Eşinle birlikte götür canım
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Bime filan götür tümlerler
0 oy
(503 puan) tarafından

bizde eşimle biriktiririz öyle. hatta bir kere biriken parayla mutfağa televizyon almıştık  :) bedava gibi geldi o tv bize

0 oy
(9,971 puan) tarafından
Biz ogluma bireysel emeklilik actik. Biriktikce oraya atiyoruz ustune ekleyip. Aylik 500tl. Bikac kerede altin yaptik ustunu tamamlayip
(775 puan) tarafından
Aaa gayet güzel bir fikir bireysel emeklilik para orada i birkiyo yoksa sigorta ödeme gibimi1
(9,971 puan) tarafından
Yuzde 25 devlet katkili canim. Sen diyelim 100 yatirdin 25de devlet veriyo her ay. Belli kurallari var iste su kadar yil kalirsan su kadarini aliyosun diye. Sonuna kadar kalirsan oda 50 yas sanirim. Emekli oluyosun. Ister toplu istersen maas gibi aliyosun. Biz benim adima yaptik
(775 puan) tarafından
Anladım bebekler için olmuyor
(9,971 puan) tarafından
Yo oluyo bebeginin adinada acaliyosun. Ablam kizinin adina acti
0 oy
tarafından
Beni oğlumunda kumbarası var içinde 500 lira vardı geçen açtık biraz lazım oldu aldık şuan 300 lira var içinde eşim A101de n alışveriş yaptı o bozuklarla 
0 oy
tarafından
Bizimde çok var 400 TL'den biraz daha fazla galiba tam hatırlayamadım ama tümletmek istiyorum bidaha doldurcam kumbara yi
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Marketler de alıp tümletiyor canım. 

Bende biriktiriyorum eşimin cebinden 50 tl nin altında ne kadar olursa alır atarım bi kenara ama kumbara henüz almadım 
0 oy
tarafından
Marketlere götürüp butunletmeye utanıyormuşsunuz madem bankaya götürün çocuğunuza hesap açıp 18 yaşına kadar biriktirdiğiniz parayı yatırın, okuluna harcar yada başka bisey icin kullanır 
tarafından
Bütün bankalar bütünlüyor bozuk parayı
0 oy
tarafından
Halk ekmekte çok lazım oluyor onlar alır bir ara 10 krşlardan 10 tl çıktı..adam daha yok mu dedi..lazım oluyormuş onlara..ben de yüm bozukları ayrı ayrı kumbara yaptım 5 kutu var..5 krş 10 krş 25 krş 50 krş 1 tl gibi..bazen ekmek param olmuyor ordan alıyorum elime geçince geri koyuyorum..kupon için gazete alıyorum mesela ordan da almışımdır
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Evet kumbara doldu kağıt para ve bozuk ayrı biriktirim bozuklar kızımın buyudugunde ne isterse o para ile alcam 1 milyar oldu yaklaşık :)
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Para olsa da biriktirsem bir kumbara yapsam o zaman düşünüyorum
0 oy
tarafından
Ben bi ara kumbara kullanıyodum ama artık kullanmıyorum baya para birikmişti
0 oy
(137 puan) tarafından
Ben bozuklar cok birikince bakkaldan marketten bütünletip tekrar kumbaraya atıyorum 
0 oy
(431 puan) tarafından
Bn bi ara hemen hemen 700 tl ye yakın biriktirdim arabanızın masraflarına gitmişti canım sen de altın fln yapabilirsin yada banka dan hesap açtırıp oraya yaptırabilirsin her biriktirdiğin gidip yatırırsın
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Birikim benlik değil pek dayanamıyom harciyom:D
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bizde oğlumla biriktiriyoruz kumbarada 1 lira 5 lira deme yazdan yaza açarız biz o paraylada 3 günlük bi tatil yaparız. Onun bilinci ile atıyor oğlum. Hiç tatil yapmamaktan iyidir  
0 oy
(879 puan) tarafından
Biz eşimle dolabimizin içine gizli bir bölme yaptık oraya atıyoruz açmamız için kurmamız lazım kızıma gelen paraları haracamadik oraya attık nereye kadar giderse o zaman kuracaz insallah bı ara da markette tumlettik canım bozuklari 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 528 göst.
0 oy
22 cevap 1,033 göst.
18 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 580 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 455 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu