0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (3,527 puan) tarafından
Kızlar toki de satılık devirli nasıl oluyor ya, bi ev var aylık taksidi 550 tl 11 yıl ödemesi varmış ama anlamadım nasıl oluyor bi aydınlatır mısınız beni 

5 Cevaplar

0 oy
(580 puan) tarafından
Devre satılık mı diyor 
(3,527 puan) tarafından
Evet canım satılık devirli daire yazıyor
(580 puan) tarafından
Devirli değil de devre benim bildiğim sadece senin malın değil ortak mal demek
(580 puan) tarafından
Valla belediyeye gidip öğrenmen en iyisi
(3,527 puan) tarafından
He yok kuzum devre mülk değil, sağol canım
-Reklam-
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Cnm kac arti 1 bildiğim kadariyla dar gelirliler icin o borcu bitmeden devredilemez
(3,527 puan) tarafından
2+1 canım valla bilmiyorum ki emlakçıdan mış olmazsa hafta içi bilgi alayım
(1,739 puan) tarafından
Cnm devredilemez diye biliyorum  cunku kimin adina ise siz borc bitene kadar o kisinin adina ödemiş olacaksiniz o kisinin de cayma inkar etme hakki olur bu devirde kimseye guvenilmez iyice araştır derim
(3,527 puan) tarafından
Eğer öyleyse çok riskli ben öderim bu sefer adam ben ödedim ev benim der filan Allah korusun, iyce bi araştırmak lazım dediğin gibi sağol canım
(1,739 puan) tarafından
Rica ederim canm
0 oy
(848 puan) tarafından
Kuzum adam 20 yıllık krediye girmis atıyorum

9 yılını ödemis toplam iste 60 milyar etse (misal veriyorum) evin icjne de bikac bjsey yaptirmis ve karını koymus 75 e satılıga cıkarmıs lakin 11 yıl ödemesi kalmıs aylık kira öder gibi sen ödeyeceksin tokiye. Hesabını söyle yap. 70 bin eve verdim aylık 550 liradan da 180 ay Kredi vericem tokiye. Ee toplamda ne eder Sonucuna bak. Sonrada eger pahalıya gelirse almazsın yoksada alırsın kira öder gibi kalan taksitini odersin Pesini de Alacagın adama verirsin oldu bitti. Toki taksitle ev veriyir ya kura usulu. Iste onları satıyorlar borcu bitmeden. 
(3,527 puan) tarafından
Yaa peki o adamın ya şimdi devir edebilme hakkı var mı, yani misal ben deviri kendi üzerime alıp kendi adıma taksit ödicem, taksit bitince de tapuyu mu alıcaz
(848 puan) tarafından
Evet canım Borcun bitince senin uzerine olacak Ev
 Adamın devir hakkı da var diye biliyorum
0 oy
tarafından
Biz öyle bı ev alacaktık anlatayım ben sana ev 2+1 di bizimde baktığımiz adam 10yildir ödüyormus ama düzenli ödememiş faizde koymuş üstüne neyse bizden istedi 90 bin her ay da 800lira ödemesi vardı altı ayda veya bir yılda gelen zamlarla o 800lira atıyor 20 30koyuyor üstüne tapu harcı falan oluyor ya onlar yok sadece belediyeyle falan konuşulup tapuda imza atıyorsunuz TOKİ'deki hakkını size devrediyor bankadan kredi almış gibi borç bitene kadar ev devletin
(3,527 puan) tarafından
Ya sağol canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
TOKİ'den ev almak akıl iş degil valla canım her sene 550 odemiyirsun her yıl enflasyon kadar aylık ödeme de zam geliyor bu yıl 550 ödersen seneye 600 sonra 650 gibi bu örnek tabi ne kadar artacağı enflasyona bağlı yani odemen bittigindr çok fazla ödemiş oluyorsun ve borç bitmeden ev senin olmuyor bankanın diye biliyorum bazı dönemlerde kalan borçlar a kapatmak için indirimler falan yapılıyor ama toplu yatiriyorsun 
(7,441 puan) tarafından
Yani devirli dediği de adam atıyorum bu zamana kadar 20 taksit ödemiş onu sana devrediyor o 20 taksit parasını da ve ya kendince bir fiyat belirleyip senden peşin alıyor  sen sonraki taksitleri de ödemeye dev ediyirsun
(3,527 puan) tarafından
Yaa sağol canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Muazzez Ersoy (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 128 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 245 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu

378,126 soru

11,317,476 cevap

34,763 kullanıcı

...