0 oy
748 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Burda ben dahil olmak üzere bi çok kişi din üzerinde çok hassas davranıyor belki bazen abarttığım oluyor evet ama burda yazdığınız şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. lütfen herkes bir düşüncede olmaya bilir, insanlar düşüncelerini paylaşmakta özgürdür diye düşünüyorum lakin dini saptırmadan yorum yapın. Herkes karşidaki kişiye saygı duymak zorunda ve bir gerçeği burda yanlış aktarmak ne kadar doğru?

Din konusunda inanmadığınız şeyler size kalsın biri hadisi yok sayar biri peygamber sünneti degiştirilmiş der diğeri Müslüman ama hadislerden haberi olmamasına ragmen yalanlar, Kuranı Kerim haaaşa degiştirildi der inançsız ola bilirsiniz inanmaya bilirsiniz ama sizden ricam dinimize karişma yın  ve bilmiyor iseniz araştip öyle yorum yapin. Sık kullanıcı olduğum için bu tarz şeyleri çok gördüm sadece iyi bilin iyi araştırın :) ❤️ 

image

15 Cevaplar

+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Bilmemek ayıp değil ama keşke fetva vermeseler 
tarafından
Aynen öyle (alkışlayan emoji )
tarafından
Bilip gerçeği olduğu gibi demek daha iyi hele ki din ise konu :/
(12,777 puan) tarafından
Ne deyim cnm valla şaşırıyorum artık millete
tarafından
Kesinlikle katılıyorum
-Reklam-
+2 oy
(2,078 puan) tarafından
Dilde alim, amelde cahil gibiyiz
tarafından
Maalesef
+1 oy
(4,987 puan) tarafından
Burda çoğu kişi internet hocası.

Bilen bilmeyen konuşuyor çünkü herkesin dili İslama yetişiyor 
tarafından
Araştirsinlar baksınlar ama yanlış yalan aktarmasınlar
0 oy
tarafından
Kız olur mu kapali insanlari taşlayanlar kapalılardan daha Müslümanlar 
tarafından
Allah islah etsin işte belki boşa anlatiyorum ama zoruma gidiyor bende 4 4 lük yaşamıyor işte sahip çıkmamız gerek
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bişi değil de resmen dalga geçenler var onlar için üzülüyorum 
tarafından
Benimde dine inanmayan arkadaşim var kuzenlerim var kindar olmadım çünkü onlar bizim dinimize anlayışlı bizde onlara aynı şekilde onların tercihi benim kizdiğim şey Müslümanım diyip başka anlatmak ve karşidaki kişi tereddüte geçiyor acaba ola bilirmi böyle bişey diyor Rabbim islah etsin
0 oy
tarafından
Güzel bir paylaşım cnm dinimiz şakaya gelmez bunula ilgili birsrymi olduki paylaşma gereksimi duydun cnm olayı biomiyorumda
tarafından
Çoğu kez gördüm bugünde gördüm açık etmek istemiyorum kırılmasın bana nefret duymasın diye genel anlamda diyorum inanin ki okumak yetmiyor din hakkında bir hoca dahi yetmiyor sürekli araştırmak başka kişilerden dinlemek gerek inşallah birdaha olmaz çok üzülüyorum
tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah dinimizi hakkıyla yaşarız 
tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ben o yorumlara girmiyorum   iman nikahı yok diye bir postta   neler dediler.  Sustum ole okudum yorumları
tarafından
Burda sorulacak şeyler var sorulmayacak şeyler var bazen okadar gereksiz yorumlar oluyor ki bi çok kişi karşi tarafi yanliş aktarıyor olmayan bişeyi oluyor gibi gösteriyor çok hassas şeyleri iyi bir hocaya sormaları gerek
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Burası kesinlikle ama kesinlikle dini soru sorulacak yer değil. Diyabetin fetva hattı, sorularla İslamiyet, diyanet fetva sayfası varken. Burda çok rastladım hatta link artım yanlış biliyorsunuz diye ama maalesef ve maalesef kimse hatasını kabul etmiyo, olduğu gibi devam
tarafından
Sorulacak şeyler var sorulmayacak şeyler var canım her kesten bir ses çıkıyor o oluyor diyor o olmuyor diyor haklısın hassas konuların kesinlikle iyi birine sormak gerek o vebalin altına girmek te günah,
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ben asla bunu yapamam canım bildiğim bir konu olsa bile yükü çok ağırdır kaldırmasıda 
tarafından
Bildiğimden emin isem karşimdaki kişiyi dine teşvik etmek için çabalarım ama gel görki gözüne inmiş perdeleri ne sen aca biliyor sun nede dinimiz
(1,327 puan) tarafından
İşte ne dersen de bazen anlatmak zor öğrenmek için olsada gerceği söylesen de israrla o öyle değil diyenler var bende susmayı tercih ediyorum gercekten öğrenmek istiyen dini ehli birine sorar yada araştirir
0 oy
(826 puan) tarafından
Ben en çok neye üzülüyorum biliyormusunuz.??? 

Burda kaç kere gördüm dinimizi zorla şiddetlee anmaları. Bizim dinimiz böyle bir din değil zoraki din değil malasefki burda çoğu insan böyle zoraki sözleriyle insanı dinden çıkarıyorlar. 

Meseıa bi imam nikahı olmuyan biri yazmıştı 3 yıldır falan evli ama imam nikahısrı yokmuş kadına neler neıer dediler böyıesin öylesin cehennemliksiniz bilmem nee kadında haliye sinirlendi bilmediyim için sordum dedi ama insanlarda baya taşladılar kadlnı bem bile sinirlendim tamam günah biliyprum ama sakin sakin anlatsalar kadında anlar gider nikahını kıydırır ama böyle diyince nikahtan vaz geçiyo bana göre müslüman olmak bu değil anlatmaktır şiddet değil malasef herkes dinimxi şiddet zoraki üzreinden anlatıyor herkese. 
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Ne kadar iyi anlatmışsınız bende çok üzülüyorum burda benimde rahatsız olduğum kişiler var eşim fıkıh hocası olduğu halde bazı sorulara cevap vermek istiyorum sonra bakıyorum da herkes bir şeyler atıp tutuyor geri çekiliyorum

Ama özelden yazan arkadaşlar oluyor onlarada eşime sorup cevap vermeye çalışıyorum 
0 oy
tarafından
Bazıları sorulara bilg dahilinde cevap veriyorum ilahiyat mezunuyum.biri yazmış nasıl uyduruyorsun diye ben Allah'tan korkarım din hakkında hüküm uydurmak bizim ne haddimize hocamız bize söz verdirdi bilmediğin konu hakkında fetva verme diye . gerçekten çok kırılmıştım bu post tam içimden geçenleri anlatmış . teşekkür ederim post sahibi
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Nerdesin tarçınlı kurabiyem sana aerılaron en güzeli en çiçeğini vermek istiyorum kesinlikle katılıyorum sana ben çok giremediği den pek denk gelmiyorum ama denk gelsem cevapta veririm mutlaka helal olsun sana alından öpülecek kadınsın kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama kimse dini değiştiremez herkes kerkesi sevmek zorunda değil ama saydçgı duymak hoş görülü olmak gerekir
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın cnm b2nde allaha çok şükür az çok birşeyler biliyorum ama gerçekten dini konularda bile bildiğim bilgiyi söylemekten çekiniyorum çünkü bildiğim şey yanlış olabilir ve yanlış bilgi verebilirim verdiğim bilgide o kişiye doğru gelip başkasına söyleyebilir ve balı çok büyük ama bazı kişiler gerçekten günah olan şeyleri normalleştiriyor günaha gitiyorlar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 116 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,369 cevap

34,880 kullanıcı

...