0 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Benim evim 90 da yapilmis 3 katli.yenisini almayada gucumuz yetmiyor.bazen korkuyorum.sizlerin nasil

26 Cevaplar

0 oy
(256 puan) tarafından
Birazda okunakli yazsaniz
tarafından
Okunakli ya kiz
(256 puan) tarafından
Ilk başta boyle yazmamştin
tarafından
Ha duzeltim yayina girmeden ama gir mis
-Reklam-
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ev baya güvenli 2006 da yapılmış sanırım ama vellakin taşınız daha yenisini bilmiyorum bulamadik:/ 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Yeni bina 3 yıllık, ama sağlam mı bilmiyorum yoldan kamyon geçse deprem oluyo sanıyorum sallanıyor
tarafından
Allah Allah bide  Yeni olmasina ragmen
0 oy
(3,836 puan) tarafından
2000lerin basinda galiba ve evet fazlasiyla saglam yapmis kaynatam. yeri de saglam bence. ama ailemin evi en az 60 70 yillik uc katli bide. yeri saglam mi bilemiyorum hic
tarafından
Canim bizimde saglambgorunyo catlak rutubwt yok ama genede bazen ehvam yapiyorum.birde  dairemede cok masraf yaptim yeniledim hep...Rabbim korusun bizleri  saglikla oturttsun icinde. icinde
(3,836 puan) tarafından
ain canim insallah. bende deprem oldukca hep bi telaslaniyorum. bi ara esyalarin yerini sabitleyecem insallah. ama masraf yapinca da yenisini aramak cok yoruyor insani valla. sirf o masrafa otururum yani bizde yenilemistik.
0 oy
(4,061 puan) tarafından
1 yıllık iki katlı bayanda sağlam yapılmış hersey den fazla fazla kullanmışlar oyuzden çok çok güvenli 
tarafından
Oh iyi canum ne guzel
(4,061 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Aynen canım şansıma iyi ev denk geldi
0 oy
tarafından
90 yılında nervürlü demir olmadığı için ne yazık ki deprem anında demir betonu tutamıyor ayrıca o dönem genelde beton deniz kumu vs yapıldığı için yine beton dayanıksız diyebiliriz 
tarafından
Orasini bilemiyorum artik .Allahima emanetiz.ev sahioleri kenhileri yapmis saglam diyor.ben 10 yil oldu alali.bazen duvara civi cakiyoruz zor deliniyo duvar kirilmiyo.yinwde bilemeyiz Allahim korusun ÍnşAllah
0 oy
tarafından
8 yıllık bina 3 kere deprem yaşadım burda şükür bişi olmadı 
tarafından
Iyi canim.ya bizim evde istanbulda depremler filan olmus ama bisevy yok.insallahta olmaz Rabbim korusun  InsAllah
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Türkiye de oturdugum bina 2 senelik yeni yapıldı ben oturdum kimse tutmadan evi . Kazakistanda şuan oturdugum evde 3 senelik bu da yeni sayılır 
0 oy
(321 puan) tarafından
Hahaha en eski benimkidir kesin. Gahpe bizanslılardan kalma, tabiki bizden evvel defalarca restore edilmiş 
tarafından
Canim keske imkanlarimiz olsada 0 daireler alsak.Ama heryin Allzhtan hayirlisi
(321 puan) tarafından
Amin hayırlısı tabiki, en azından maaş gelince kira parası düşünmüyoruz
tarafından
Aynwn canim Rabbim saglik sihhat versin evlerimizde saglikla oturalim Ínşallah
(321 puan) tarafından
Amiinn inşallah canım
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Soylee diyim ev sahibi 50 yasinda var bizim 10 yasinda falan yapilmis diye anlatiyordu yani rahat 40 senesi var :D Buyuk depremleri gormus bisey olmamis ama valla icinde otururken korkmuyor degilim 

tarafından
Hangi şehir canim.bizimde 26 yillik bende korkuyorum acikcasi ama elden ne gelirki 0 daireler ucmus.3 cocuklada kiraya gidemem heleki yaramazsalar.Allahim korusun ya.bizim binada 10 s3neoldu taşinali.evin sahibi biz kendimiz yaptik saglam diyor.
(1,158 puan) tarafından
Istanbul canim kiralik ev bulmak o kadar zor kii yani bir dunya ev gezdim ya cok eski evlerin ici dokuluyor ama 1500den asagiya kira istemiyorlar burayida sansa bulduk ablam sayesinde en azindan ev sahibi icini yaptirmis herseyi degistirmis falan o yuzden tuttuk ben daha tasinali 7 ay oldu hic bisey olmamis su zaman kadar ama bakalim insallah olmaz
tarafından
Bwnd3 Istanbul canim 1500 den asagi kora yok.birde bu pahalilikta k8mse yerinden teplenemiyo.inqn cesaretim yok tasinmaya.aynen devam
0 oy
(3,276 puan) tarafından
10 yıllık bina salimdir inşallah bilgim yok bende korkuyorum 2. Kattayım 14 katli bina her katta 4 daire var 
tarafından
Cok kalabalik bina ya.kalabalik binalar dahada urkutur benim bizim 26 yillik.zemin arti 3 katli  zemin katla birliktev4 daireli ara kattayim.korkuyorum acikcasi
(3,276 puan) tarafından
Yani müstakil ev istiyorum ama hayırlısı bakalım
tarafından
Mustakil her kadinin hayali .bende severim ustumde kat yok bana ait olur ne guzel yaa
0 oy
(342 puan) tarafından
3 yıllık evim. Çok ses geçiriyor ama izmir depremini çatlaksız atlattık güvenilir mi bilmiyorum 
tarafından
O depremi catlaksiz atlatiysaniz saglamdir tahminimce
(342 puan) tarafından
Yani çok kötüydü o deprem Allah beterlerinden korusun. Çatlak yok ama insan yine de korkuyor evinden
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bizimki de 7 yillik fln sanrm..yeni bina..saglammis ole diyolar bakalim..
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Hiç değil her yeri çaylak içinde, en az 30 yıllık zaten. Yan komşum ev sahibi hasar tesbit den sağlam raporu aldığı söylenmiş ama ben hiç inanmıyorum
tarafından
Canim catlak varsa gidin bildirin mudahele ederler o catlaklar insanin piskolojisni bozar.
0 oy
tarafından

Kirada idim İstanbulda 2 depremi de gördüm geçen yıl ki..

Köyde yaşayamam diyodum deprem+virüs olunca kafayı kırdım dedim ben köye gitcem eylül ayından beri eşimin memleketinde köyündeyiz şimdi iyiki gelmişim diyorum kafam rahat çok şükür :)  İstanbuldaki ev kaç yıllıktı sağlammıydı hiç bir fikrim yok.. Köydekini 2018 de yaptırmış eşim..

tarafından
Iyi yapmisin en iyisi evim olsa koyde bidaka durmam burda.bi ev var oda kaynananin gelen giden belli deyil hep kendi akrabalari yigenleri dolusur rahat yok hic nereye gidecem ki bosversene.ama bi evim olsaydi inan bidaka durmazdim
tarafından
Yok çok şükür bizim kendi evimiz kaynanamların evide bu köyde ama azıcık uzak..
0 oy
(924 puan) tarafından
Bizim bina 30 yaşında eski bina gecen deprem olunca çatlak olmuş kimi yerde küçük küçük alçı çektik yine çatlamış ayni yer bizimde maddi durum yetersiz yoksa çoktan çıkardım ev ev değil komşu komşu değil rabbim hepimizin gönlune göre versin inşallah çok şükür yinede
0 oy
(2,264 puan) tarafından
5 yıllık 12 katlı 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Evimizi alalı üç sene olacak krediyle aldık on senelik çektik oturduğumuz ev izmit tepreminden önce yapılmış oturduğum.mevkideki çoğu ev yıkılmış ama bizim binaya hiç birşey olmamış temelini çok sağlam atmışlar duvarlarını çok sağlam yapmışlar depremden sonra binada hasar varmı yokmu diye üç farklı yere baktirmislar bir çatlak dahi yok dairelerimizde binadaki eski koşunun dediğine göre İzmit'te örnek bina seçildiği için herşey normale dönünce binanın resimlerini çekip her yere asmışlar 
0 oy
(194 puan) tarafından
En kötüsü bizimdir herhalde bodrum kata yaşıyoruz yani zemin katın da altında yaşıyoruz ve 40 yılık bina belki daha eski bodrum kat olduğu için çatlak rutubet börtü böcek heryer yok olmadimi olmuyor hayalimdir bir ev bir araba alalım dersekte bir ömür boyu oduycez neyi çok istersen o olmuyor işte bı ev bı araba için yaşıyoruz resmen bı haber okudum bı ev bı araba için yaşamak istemiyorum diyen biri intihar etmiş :(
tarafından
düzenlendi
Rabbim yardimcim8z olsun canim.Cani alanda verende Allahrir.rabbim huzuela oturmayi naspietsin evlerimde ÍnşAllah
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bizim buraya binalar bile yeni yapiliyo hep serraymis evde 3-5 yillik falan sanirim bilemedin 10

İlgili sorular

0 oy
56 cevap 634 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde Erdeminn annesiii (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 211 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 998 göst.
2 Ocak 2021 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,723 göst.
15 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Bez bebek (301 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı