0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde (442 puan) tarafından
Kaynanam tutmuş çocuk doymuuor göğsünün ucu gevşek sütun akıyor dogsa ağlamaz doymayinca devamlı meme istiyor ki bebeğim emzik de seviyor beslenmeden sonra emzik ver alır yani bide mastit olmusum.dun emmeyi red etti bebeğim baya ağladı benim agrim çöktü onu da etkiledi sanirsam ama çok sınırım bozuluyor durup duruo doymuuor demesi emerken gogsumu diliyorum süt geliyor çok şükür artik acaba sütun mu azaldı gerçekten doymuuor mu sarılık mi oldu diye kafayi yicem 29 günlük olduk son iki 3 gündur gıcık oluyorum ben .i abartiuorum bilmiyorum ama zaten diken üstünde oluyorsin destek olacağına köstek oluyor sanki

10 Cevaplar

+2 oy
(1,567 puan) tarafından
Ah ahh insani zorla lohusa depresyonuna sokar bu kaynanalar sahsi gorusum. Nekadar uzak okadar iyi. Dogumdan sonra kaynanam vardi yanimda . Kendisinden baya bi sogudum
-Reklam-
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Çocugun da bir sıkıntı yoksa uyumasi  günlük bez sayısı küçük büyük tuvaleti yerindeyse doyuyor demektir boşver kaynananı emzir bol bol bazı bebeklerin emme refleksi daha yüksek olur ama ne kadar çok emzirirsen okadar da çok sütun olur o yüzden bol bol emzirmedi tavsiye ederim
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Herseyide çok biliyor bu insanlar logusa insana destek olacaksin yani canım zaten 29 günlük olmuş aylık kontrole sağlık ocağına gidiceksiniz orda bebegi tarticaklar onlar sana söyler durumu birde bebeğinin dolu verdiği bez sayısı önemli idrarını yapıyorsa doyuyordur
0 oy
(46 puan) tarafından

Cevabını ver çekinme susmasını kibar bir dille açıkça soyle. Bez sayısından anlarsın doyma durumunu ve 15 güne kadar sarilik olmadıysa 15 günden sonra olmaz zaten olsa anlardın. Kendini doldurma daha 1 aylik azda olsa sütün bu dönemde yeter. Kayınvaliden gogsün gevsek akıyor demiş fakat memeye fazla gelen süt akar akan süt çoktur çok olan süt mastit yapar. ;)

0 oy
(642 puan) tarafından

Kim sana sütün yok diyorsa ondan uzak dur,inan ki daha cok gelir :D farketmiyorlar ama iyilik yapayim derken beter ediyorlar her seyi.bir de ilk olunca tecrüben yok diye daha cok yükleniyorlar. Uykudan uyandırıp corba içirdiğini bilirim kaynananin;))) ıkincide şükür kimse yormadı süt konusunda. Ilkte de resmen sütüm gelmedi bir gün bu sütün yetmiyor mu diye sorup duranlar yüzünden.  Sen inan var olduğuna, onlari da duyma,mümkünse kendinden uzaklaştır 

0 oy
(8,276 puan) tarafından
Abartmıyosun yanında emzırme kesınlıkle ve sutunden endıseye dusme
0 oy
(299 puan) tarafından
Canim doymasa sutun yetmese sen anlarsn hic durmaz cocuk. Hem onun midesi ne ki..  benm kaynana da sütun az yetmyor sutun yaramyor dedi ben herseyi kafaya takarm onun yuzumden sutum acilasti ve kesildi bir sure sonra Allah cezasini versin  psikolojimin içine etti. Takıyorum ister istemez panik atak hastasym ne derse kotu bsey olcakms gbi takar takar dururm ondn dyorm keske takmamaya calsaydm kizim emeydi 3.5 ay emdi btri
0 oy
(102 puan) tarafından
Cnm daha cok kucuk azicik sutunlen doyar doymuyi diye bise yok gazi vardir buyuk ihtimal doymuyo diye tedirgin olma surekli emzir yaninda yat elini tutta yaninda uzan sakinlesir 
0 oy
(905 puan) tarafından
Masallh  bebebekde   sıkıntı  yok  seni surekli emmesi  ac oldugunu  gstermez  canmm

Ama kaynanada  sıkıntı  cokkk
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim ebelik okulundaki ebe demisti. Bebis emmek istedigo surece emzirin demisti. Cocuk doyuo doymamak disinda da anne gogsunde olmak onanhuzr veriyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 303 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde anneadayi31 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 304 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (336 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 697 göst.