0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar kereviz yemeği tarifi verirmisiniz genelde hep tarator gibi yapıyordum yemeğini deneyecem ama internetten bakın demeyin sizden tarif istiyorum çünkü ilk yapisim :) hamilelikte çok faydaliymis eğer yapabilirsem inşallah :D şimdiden teşekkürler ❤️

6 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım kerevizleri soyup yıkıyorum sonra limonlu suya koyuyorum patates gibi aynı. Soğanla havucu soteliyorum zeytinyağı ile. Limonlu sudaki kerevizleri de koyuyorum soğanlarin üzerine..sonra su ekliyorum. Kerevizler yumuşayınca portakal varsa sıkıyorum misss
tarafından
Teşekkürler ❤️
-Reklam-
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Canım ben portaksl suyuyla yapıyorum çok çok seviyorum.

3 4 orta boy patates

2 orta boy soğan

2 orta boy havuç

1 kg kereviz

3 4 tane portakal

Patatesi kerevizi orta kalınlıkta küpler halinde kesiyoruz. Soğanları jülyen kesiyoruz. Havuçları da orta kalınlıkta yuvarlak kesiyor. Hepsini katman halinde tencereye diziyoruz(soğan, patates, kereviz, havuç sırasıyla). Üzerine 1,5 au bardağı portakal suyu 1 su bardağı su göz kararı Sıvıyağ koyuyorum tuz atıp orta ateşte pişiriyoruz.
tarafından
Teşekkürler ❤️
0 oy
(289 puan) tarafından
Kerevizleri patates gibi soyup sonra kup kup doğrayıp limonlu suda bekletiyorum kararmasın diye 

Soğanı normal yemekli dograyip bol zeytinyag ile kavuruyorum.sonra yuvarlak doğranmış havuçları koyup 3 4 dk soteliyorum üstene kerevizleri koyuyorum portakal suyu sıkıyorum sıkacağa biraz da su ekliyorum ustune dokuyorum birazda tuz catal batana kadar pisiriyorum
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Zeytinyağıyla yağlayıp baharatlayıp fırına verebilirsin patates gibi oluyor. 
0 oy
(48,761 puan) tarafından
ben hep patatesle sade yapardim tavuk gogsuyle yapıyorlarmış burda gördüm Ayşe vermisti tarifi üç dört oldu oyle yapiyorum hic kereviz yemeyen esim bayıldı hayta ananemede yapar misin dedi 
0 oy
(44,758 puan) tarafından

Bakk tarator dedinde bugün havuç tarator yapim:D 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 52 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (613 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 102 göst.
25 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde sevlev (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 69 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde __Eda38H_E (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,494 puan) tarafından soruldu

381,494 soru

11,421,714 cevap

34,977 kullanıcı

...