0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (945 puan) tarafından
Merhaba kızlar, geçen doktor randevumuz da doktor 4.ayda ek gıda ya başlayabilirsiniz dedi. Ben taraftar değilim, çünkü daha sindirim sistemi yeterince çalışmıyordur bence, sonuçta 4 aylık bebek bile anne sütünü bazen sindiremeyip kusuyor. Sizin tavsiyeniz nedir? Veren var mı 4 aylık? Teyzem de ver ben oğlumu öyle büyüttüm diyor, sütü gelmemiş meyve falan ezer yedirirmiş yada sebzeleri. Eşim de ver diye tutturdu doktor verin demiş doktor her şeyi çok iyi bilirmiş :D ama ben vermek istemiyorum duymazsa mama veririm ama ek gıda ağır olmaz mı yaa

14 Cevaplar

+1 oy
(12 puan) tarafından
Ben 5 aylikken basladim hatta yurutece bile 5 aylikken koydum.  Sütün az geliyorsa.  Yavaş yavaş  basliyabilirsin. Sütün geliyorsa zaten başlama.  
(945 puan) tarafından
5 aylık ken belki arada olabilir alıştırmak için ama 4 ayda çok erken geldi bana
(12 puan) tarafından
Evet abartmis doktor sütün gelmedigi icin mi. Yoksa. Yetmiyormu   normalde doktorlar emzir digin surece onermezler
(945 puan) tarafından
Sütüm var şükür ya yetiyorda yetmese durmaz çocuk açlıktan ama iyi yanı uykusu falan da kilosu da
-Reklam-
0 oy
(2,717 puan) tarafından
Kilo alimi az olduğunda  başlayın  diyolarda sizde varmi problem 

Sana ek gida ver diyosa zorla  ver demiyo be bacim dene mesala azcik yogurt sebze püreleri  zaten denemen bir ayını  alır 
(945 puan) tarafından
3 aylık şuan 7 buçuk kilo
(2,717 puan) tarafından
Masallah kilosuda iyiymis olsun ver yinede alışsın
(945 puan) tarafından
Ne yiyebilir mesela
(2,717 puan) tarafından
Mesala ılık  yoğurt  3 gün  dene az  az sonra sebzelere geç  pure  yap ver oda ayni süt  gibi yani
(945 puan) tarafından
Anladım canım sağol cevabın için
0 oy
tarafından
Bnmkide 4.5 Aylik dün basladim bn doktor başla dedi banada.
(945 puan) tarafından
Zorlanıyor mu bebeğiniz peki
tarafından
Şu anda yoğurt veriyorum gayet iyi yiyo gibi daha patates kabak onlara geçmedim.
0 oy
(125 puan) tarafından
Canım benim doktorum da 4 aylık tadımlara başlattı ama yeni bir tat alınca bebek yemek istiyor biz tadım değil baya yiyordu 6 7 tatlı kaşığı fln istiyordu kabızlık oldu ama ek gıdaya başlamadan oldu genel de oluyor kabız ama dün farklı bir doktora getirdim ek gıdanın etkisi var ama yedikçe alısıcak bağırsakları dedi yürütece de 5 aylıkken koy  dedi oğlum 5 aylık oldu ama şuan için koymayı düşünmüyorum 
(945 puan) tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
tarafından
Anne sütümü alıyor mamami 
(945 puan) tarafından
Anne sütü
0 oy
(3,055 puan) tarafından
4 buçuk aylıkken başladık doktorumuz öyle istedi ama emmiyordu mama alıyordu daha doğal beslensin dedi başladık 9 aylık elhamdülillah bı sorun olmadı
(945 puan) tarafından
Şuan emiyor oğlum biberon tutturamadım
0 oy
(478 puan) tarafından
Merhaba,

Benim doktorum kesinlikle karşıydı. 6. Ayda tadım yaptık. Ondan önce sütüm azalmıştı 1.2 hafta mama vermiştik düzelene kadar. Bence başlamayın. Unutmayın ki ilk 6 ay sadece anne sütü. Bu bir kural gibi artık her yerde de zaten söylüyorlar. Neden minicik bağırsakları yoralım. Zaten zorlanırsa biz de zorlanmış oluruz. Bence vermek istememekte çok haklısınız doğru olanı düşünüyorsunuz. Sağlıcakla büyüsün bebeğiniz :)
(945 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende öyle düşünüyordum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Doktora göre bağırsakları yeterince gelişmiş demekki sence öyleyse doktora söyle diplomasını sana versin. 
(945 puan) tarafından
Düzgün yazar mısınız anlıyamadım ne diyorsunuz?
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ek gıda değilde canım tatttırabilirsin hani parmak ucuyla 
(945 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(168 puan) tarafından
Ben verdim ilk yoğurt elma suyu öyle yavaş yavaş başladık 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Erken bnce daha..hele anne sütü aliyosa ve kilosu yerindeyse 6.aydan önermiyolar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ömrü billah yemek yicek zaten bırak sen yine bekle sütünü ver içsin canım erken daha. Bzde 4 aylık olduk ama daha minik ya ek gıda icin
0 oy
tarafından
Ne 4 aylığı canım doğar doğmaz verin isterseniz.. öyle şey mi olur, sütün yetmiyorsa devam sütüyle bebeğini besleyebilirsin. :) 
0 oy
tarafından
Ben gece kaşık maması verdim zaten biberon hoc almadi nadirende biseyler tattirdim meyve filesiyle
(945 puan) tarafından
Canım kaşık maması verdiğinde bebeğinin uykusu nasıldı? Uzadı mı?
tarafından
Evet uykuya dalmiyodu agliyodu meğer aç kalıyormuş verince daha rahat uyudu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 85 göst.
0 oy
5 cevap 97 göst.
20 Ocak 2022 Aile kategorisinde Po htc (248 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...