0 oy
2,556 göst.
Aile kategorisinde (899 puan) tarafından
Yaşım 27 9 yıldır kapalıyım ama tam tesettür değil.. çok susluyum.. başımı geri bağlarım küpe takarım vs.. artık çok yoruldum keşke açık olsam saçımı erkek gibi kestirsem bı tişört bı pantolon oh mis.. öyle daha az dikkat çekerim diyorum..  o kadar yoruldum ki giyinmekten üst üste.. bilmiyorum günaha giriyorum belki ama... Bu nasıl kapalı denilnesindense açık olup gorunmemek daha iyi geliyor bana.. geçen bir rüya gördüm yolda yürüyorum bı anda açılmaya karar veriyorum şort büstiyer giyiyorum yanimdan arabalar geçiyor pis pis bakan adamlar.. sonra pişman oluyorum kapanacak yer arıyorum ama bulamıyorum camiye gidiyorum cami küçük biri nikah kiyiyor insanlar var oraya da giremiyorum... Çok etkilendim rüyadan ama ne yazık ki yorgunluğum geçmiyor.. biraz da sülale baskısından kapanmıştım onun da etkisi var.. ha kapalılık çok yakışıyor bana açık olsam böyle güzel olmam.. ama gel gör ki mesele yorgunluk.. olumlu olumsuz eleştirilere açığım ama lütfen yardımcı cinsten olsun.. yargılayan cinsten değil..

38 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bunu açılmak olarak değilde kapalıligi sindiremedgn için öyle yorumluyorsn bende kapalıyım 27 yaşım 15 yıl olmuş hiç farkında değilim şimdi hesapladim  belki hakkıyla kapalı değilim ama elimden geldiğince kendimi sakiniyorum dikkat ediyorum evin karşısında bakkal var belki 50 adım ama çıkarken çöpe giderken üzerime kabanimi giyip çıkıyorum oda dış kapağının 5 parmak aşağısında ama evde nasılsın diye sorsan tsort şort tayt bazen sıcak okursa teksem yada esim varkende baya kısa dar şeyler giyiniyorm açık olsam çok çok iyiyim kapalıyken de çok güzel yakıştırdgim şeyler giyiniyorm her kapalı kat kat giymiyor

Yazın tunik altına kalın askılı giyiyorum kışında terlememk için tsort giyiyorum pantolon giyiniyorm bu kadar yani he birde şal kullanıyorum

Günahini sevabını biz bilemeyiz o seninle Rabbim arasında 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben çok geç alıştığım için kapanmaya hak verebiliyorum sana hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Allah hidayet versin sana canım inşaAllah açilmayı değil kapanmayı tercih edersin 
0 oy
tarafından
Bende kapalıyım ve çok memnunum kapalı olmktn asla çok yakştryrm kendime tesettürü yakışıyorda bence sende bi vesveseye kapılmşsn ama açılırsn ilerde çok pişman olursn açıkdığın için bence kendine hakim ol 
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Tatlım rica etsem su videoyu izleyebilir mısın zamanın olduğunda 
(899 puan) tarafından
Tabi izlerim teşekkür ederim
(3,552 puan) tarafından
Kuzum ben sal takıyordum pantolon tunik giyiyordum sonra içimde hep tesetturumun tam olmadığına dair nefis uyanmaya başladı. Böyle kapalı olacağıma açılırım diye düşünmeye başladım sonra baktım olmuyor madem icime  sinmiyor tesettürün hakkını vermeliyim dedim. ( çünkü biliyorsun ki müslüman olan her kadına bu farz) ve siyah ferace girmeye başladım elhamdülillah.
0 oy
tarafından
ben acigim ama kapali olup benden acik olunmasina karsiyim. Kur an da yazildigi sekilde kapali degilsen kapaliligin anlami oldugunu dusunmuyorum amac dikkat cekmemek zaten kapanmakta. eger bir ferace bir basortu takarsan tulbentinide onden baglarsan hicbir yorgunluk kalmaz 5 dklik isi var.nasil yasam surmek istiyorsan oyle yasa lakin hakkini vererek
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Atese dayanabilecegin kadar gunaha gir dusuncen cok yanlis bu kadar diyorum sana 
0 oy
(622 puan) tarafından

Canım ben de 3 senedir kapalıyım. Bazen bana da açılma isteği geliyor.dediğin gibi üst üste giyinmekten başıma bez bağlamaktan sıkıldım. Ama iyi ki kapanmış ım. Çünkü dışarıdaki gözler gerçekten açıkken hiç hoş değilmiş. Daha iyi hissettim bunu. Bence sen açılmayı kafandan çıkar aksine güzel tesettüre girmeye çalış. Ben bol ferace giyiyorum çok rahat oluyor. Krep şal öneririm bi de çok ince rahat oluyor.:)

0 oy
(1,098 puan) tarafından
Bende zamanında kapanıp açıldım. Ama sonra pişman olup tekrar kapandım iyi ki de kapanmışım. Bazen bazı şeyler ağır geliyor olabilir. O yüzden sizi yargılamam. Kapalılık sonraki vazife. Oku diyor Kuran. Namaz diyor ikinci olarak.

Açıkcası ben oyle çok süslü püslü değilim aksine sırf onu mu giysem bunu mu giysem düşünmemek adına ferace giyiyorum kafam rahat oluyo. Ama ben de şahsen fondöten sürmeden duramıyorum. Bunu aşamıyorum.. Arada bazen bana da açılmak geliyor o kadar saçlarım var elbiselerim var giyip kuşanıp dışarı çıkmak istiyorum bende bu nefsimi evde gideriyorum. Eşime karşı süslenip giyiniyorum bak işte bu haram değil diyip kendimi oyalıyorum açılma isteği geldiğinde 
0 oy
(92 puan) tarafından
Bak canım ben kapanmayi kendim istedim bende çarşaf tak mi yorum yakanlara helal olsun ama herkez yapa bildiği kadar birşeyler yapıyor ahiretine ben mini eteklerle bilimlerle gezerdim çok istiyordum kapanmak ama olmuyordu yani hiç kendimi hazır hissetmiyordum ama nereye kadar da diyordum kendimce huzurlu sildim farkındaydım bi gün şalı mi bağladım ve hastaneye hasta ziyaretine  gittim hasta dedemdi ve beni o şehirde kimse tanımıyordu ama herkez bana bakıyor gibi sanki çıplak mışım gibi utaniyordum dedem beni gördü nekadar güzel olmuşsun dedi ve ben ağlamaya başladım o gün karar  verdim ve bir daha asla esarbımı çıkarmıycam dedim meger ne kadar kötülük yap mışım kendime madem özgürüm neden  bikini giydiğim gibi eşarp bağlayamadim rabbim kimseye bu utancı yaşat masın inşallah fesfeselere kanmazsın 
0 oy
(2,492 puan) tarafından
26 yaşımda daha üç ay önce kapandım. Neden daha önce değil diye soruyorum hep kendime. İlk zamanlar nefsime ağır geldi gerçekten. Ama şimdi iyi ki kapanmışım diyorum hep. Asla yargılamak değil ama senin gibi kapanan kadınları görünce bana kapalı gibi gelmiyor. Hele o bone tarzı yapanlar tesettür gibi gelmiyor bana. Allah hakkında hayırlısını versin.
0 oy
(120,040 puan) tarafından
vesvese dir dua et bacim 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
İnşallah acilmazsin tesettür kadar güzel bişey yok rabbim seytana uydurmasin insallah
0 oy
(68 puan) tarafından
Canim bence rüyani tekrar bı gözden geçir. İnan ki süslü olmak senin  zararından başka birşey değildir. Ev içi hariç. Eğer çok yoruluyorum diyorsan ferace giyin üzerine eşarp tak ki ben öyle yapıyorum. Alttan istediğim gibi giyiniyorum o kadar da rahat oluyor. Ben dışarı da açık insanlar görüyorum erkek yürürken kadının kalçasına bakıyor( kusura bakmayın) o kadının yerine ben utanıyorum hani gösterince ne olacak eline günahtan başka ne geçecek iki beğenilme uğruna kendini o hale sokmaya değer mi diye düşünüyorum. Sakin üstüne alınma canim sözüm meclisten dışarı. Diyeceğim o ki gelip geçici dünya Hz nuhun  döneminde insanlar 600 yıl yaşardı. Arada bir sohbet olmuş bir kadın Hz Nuh a.s a sormuş madem gelecekte 60 70 yıl yaşayacaklar evlerine kendilerine önem verecekler mi? Hz Nuh'un cevabı; hemde en güzel şekilde buyurmuş. Yaşlı kadın ise ben onların yerinde olsam bir çadır yapar Allah'a secde etmekten başka bişey yapmazdım der. Diyeceğim o ki 3 günlük dünya nefsine yenik dusme madem yoruluyosun bı ferace bı eşarp tak inan hiç zor değil. Eğer yok yapamıyorum diyorsan gir youtubeye açık insanın başına gelenleri izle yada tam tesettürlü olmayanların cehennemde başına gelecekleri izle inan etkisini goreceksin ve lütfen lütfen sakin şeytana uyma rüyanı dikkate al. Hayırlı akşamlar ♥️
0 oy
tarafından
Acilmayi düşünme daha cok kapanmayi dusun çünkü pis nazarlar seni rahatsiz eder. Ruyandaki gibi risalei nurlarda tesettur bahsi var onu oku bak
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kimseye ön yargılı yaklaşmak doğru deyil ... Tesettürlü biri olarak emin ol ki tamamen ön yargısız okudum ... Bak kardeşim ... Hatta ablacım ben 20 yaşındaym o yüzden abla demem doğru ... Ben 18 yaşında kapandım alel ade alınmış düşünülmemiş bir kararla ... Ben pek süslenmem ,topuz sadece düyünümde yapılmışdır .. ama kot pantolun ve dizimden bira yukarı gömlek giyerim ama bence buda yanlış ... Aslında insan dikkat çekmediği yerde huzurlu ... Bende çıkma salnkendini sıradan bir şal bağla ve uzun etekli sade elbiseler al ... Ve spor ayakkabı ... Yavaş yavaş bunkarl dene zamanla kendine yakıştıracaksın ... Ben düşünmedimmi peki açılmayl ... Düşündüm belki şimdi bile düşünürüm bazen niye girdim diye ama iyi kide girmişim kim bilir belki zamanla yanlışlarımı da düzeltirim ... Çünki eminum ki açık olsam mesela şimdi açılsam bu vicdan azabl yakamı asla bırakmaz
0 oy
(5,460 puan) tarafından
Bnce tesettür bukadar basit olmamalı ha oranı açtın ha saçını hiç birr farkı yok Allahı kandırma bnce bnce rüyan sana hak yolunu işaret ediyor 
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Eşim hafız ben onu tanıdığım zaman acik ötesi açık bir insandim ailem de çok kapalı sayılmaz lisedeyken tanıştım eşimle bana şart koştu okul bitince kapanacaksin diye bende o zamana kadar sürmez düşüncesi ile he he dedim 

Bir baktım okulun sonu gelmiş ama ben kapalıliga hazır değilim ve bunu eşime yani o zamanki sevgilime anlatamadım ve ayrıldık 2 buçuk senelik bir ilişki bitti 

Sonra aradan bir sene geçti biz tesadüfi olarak tekrar görüşmeye başladık ilk başta arkadaş gibi sonra sevgili olduk tekrar ama o bana demedi daha hadi kapan diye 

Sonra askere gitti cok zor geçiyordu onun için bende izine geldiği gün kapandım beni öyle görüp gitti tekrar 

O zaman 20 yaşında filandim ilk pantolon tunikler kullandım sonra evlendiğimde pardesü giydim şimdide ferace kullandırim hep ve cok seviyorum da kapalı olmayı çünkü açıkken açık olmayı kapalıyken de kapalı olmayı gördüm ve seçimimi yaptım 

Bence sen yaşamak isteyipte yaşayamadıgin şeyler varsa onlar için tekrar açılma isteğindesin ama hepsini cope at inan açılınca da rahatlamis olmazsın eğer şimdi bunu buraya vicdan azabı ile yazmışsan açılınca da utanma duygun olacak ve bu bence daha ağır 

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 1,756 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 2,342 göst.
0 oy
12 cevap 243 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 88 göst.
29 Aralık 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

384,861 soru

11,511,717 cevap

35,174 kullanıcı

...