0 oy
2,530 göst.
Aile kategorisinde (899 puan) tarafından
Yaşım 27 9 yıldır kapalıyım ama tam tesettür değil.. çok susluyum.. başımı geri bağlarım küpe takarım vs.. artık çok yoruldum keşke açık olsam saçımı erkek gibi kestirsem bı tişört bı pantolon oh mis.. öyle daha az dikkat çekerim diyorum..  o kadar yoruldum ki giyinmekten üst üste.. bilmiyorum günaha giriyorum belki ama... Bu nasıl kapalı denilnesindense açık olup gorunmemek daha iyi geliyor bana.. geçen bir rüya gördüm yolda yürüyorum bı anda açılmaya karar veriyorum şort büstiyer giyiyorum yanimdan arabalar geçiyor pis pis bakan adamlar.. sonra pişman oluyorum kapanacak yer arıyorum ama bulamıyorum camiye gidiyorum cami küçük biri nikah kiyiyor insanlar var oraya da giremiyorum... Çok etkilendim rüyadan ama ne yazık ki yorgunluğum geçmiyor.. biraz da sülale baskısından kapanmıştım onun da etkisi var.. ha kapalılık çok yakışıyor bana açık olsam böyle güzel olmam.. ama gel gör ki mesele yorgunluk.. olumlu olumsuz eleştirilere açığım ama lütfen yardımcı cinsten olsun.. yargılayan cinsten değil..

38 Cevaplar

+25 oy
(5,016 puan) tarafından

En İyi Cevap
Hayatı zorlaştırıp, kendinize zulüm eden ve yorulan sizsiniz.

Niye farz olan şeyler kula böyle ağır gelir. İman zayifliginin alametidir bu. Ben pantolon da giydim sortta.. Ama şuan carsafliyim huzur haram olan şeylere yonelmekte degil. Benimde yaşım 27 univ bırakıp medreseye gittim çok kafamı vurdum boşa geçen yıllar için.

Dünyada rahat olabilmek için sonsuz alem olan ahiretini yakana şaşarım. Ben iki yolu da gördüm sana tavsiyem ateşe dayanabilecegin kadar günaha gir ahiret ruya alemi değildir kendini topla.
(899 puan) tarafından
Ne kadar güzel yazmışsın.. Beni tanımıyorsun.. Benim için dua eder misin kardeşim..
tarafından
Ağzına sağlık++++ bile bile ateşe düşme
(1,331 puan) tarafından
Bende eskiden çok acıktım 15 yaşında kapandım kendi ostegimle çok dikkat ederim herşeyime hatta çarşafa bile girmeyi düşünüyorum o derece inslalah rabbimde nasip eder inşallah ,,, Kesinle boşa geçen yıllarıma çok üzülüyorum öyle giyindigeme müsade edenlere bana öğretmeyenlere çok kızgınım
-Reklam-
+13 oy
(3,213 puan) tarafından
Açılınca bi tişört bi kot giymeyi düşünüp  kapalıyken niye bu kadar süslendiğini anlayamadım. 
(5,016 puan) tarafından
Nefis, şeytan kulu dort bir yandan sarar böyle saçma düşüncelere atar.
tarafından
Heh ağzına sağlık kız bende şimdi böyle düşündüm ne mantık
(899 puan) tarafından
Mantık yok.. olsa böyle düşünmem zaten.. aslında bana ağır gelen vicdan.. etrafimda tesettürlü bı kadın bana başını ne güzel yapıyorsun ben de yapsam yakışır mı deyince azap çekiyorum suçlu hissediyorum böyle bir kapaliliga ozendiriyorum ama kendimi de engelliyemiyorum susten.. o kadar yoruldum ki açılıp ferah takılmak istiyorum.. benim yorgunluğum hakkını veremedigim bir kapalilikta olmak.. evet süsü seviyorum belki acilsam yine suslenirim ama hiç değilse kapalı süslü olmam.. kapalı açık.. susluman.. bunlar benim gibilere takılan lakap :(( ben pardesü de giydim yapamadım... Olmuyor.. bı şekilde süs yapıyorum.. tasiyamiyorum.. ferace çarşaf giyenlerin imanına hayranım... Bu zamanda ben gibi o eleştiri yapabilmek de kolay değil.. mükemmeliyetçi bı yapım olduğu için ya tam ya hiç.. arada olan her şey beni yoruyor hasta ediyor..
(3,213 puan) tarafından
Bilmiyorum bu çok ağır bir konu fikrim sana yön vermemeli.
+5 oy
(2,323 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor sana, bu yönden zayıf olduğunu görmüş seni tesettürden uzaklaştırıyor. Halbuki kapanmanın zorluğu yokki bende 12 yaşından beri kapalıyım bir eşarp takıp bi tunik giymenin hiçbir zorluğu yok. Eğerki şeytana fırsat verirsen seni daha da uzaklaştırır tesettürden ama birkez silkelenip düzgünce bağlayıp Allah için yapıyorum bunu deyip düzgünce örtersen Allahın rızasını düşünerek yaparsan sen şeytanın bacağını kırarsın. Allah hidayet versin hepimize inşaAllah. 
+4 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence rüyan sana tam kapanman için uyarı vermiş açılman için değil de iyi düşün derim uzun bi süredir kapalıymışın . Senin için açılında kolay olmaz kendini garip hissedersin
(2,047 puan) tarafından
Aradıgım cevap
+1 oy
(10,576 puan) tarafından
Rabbim için yap yapacağını o aklına gelsin lütfen cnm bu dünya gelip geçici ahiret hayatini düşün 
+1 oy
tarafından
Yaşın 27 zaten yaşlanınca yine kapanmak isteyeceksin bu oyuncak değil Allah'ın kesin emri.

Nasıl dua ederken herşeyden en güzelinden en hayurlısından istiyorsak bizde Rabbimizin isteklerini yapmalıyız
+1 oy
tarafından
Karar senin ama acildigin zaman gerçekten huzurlu mutlu olabileceğine emin misin ya da seni bu dünyada huzursuz hissettiren şey başörtüsü mü gerçekten önce bunu bı ölç tart. Zaten  tesettürün maksadı nefsi yenip setrolmak iki dünyada da pişman olmayacagina eminsen karar senin canım kimse kimseyi eleştirecek kadar günahsız değil.
+1 oy
tarafından
Açılıp kapanmana kimse karar vermez bu senin ile Allah arasında iste açıl ister kapan günahi yine sana ama bu Gibi işler heves olmamali karar senin kararın 
+1 oy
tarafından
Açılmak yerine gerekn tesettüre girsen bu kadar yorulmazsin canım benim susunu pusunu evde yap hepimiz kadınız buna ihtiyacımız var makyaj olsun saç olsun giyim kuşam olsun ama bunu illaki birilerine göstermek zorunda değiliz bu sana ve eşine özel olurda çok daha güzel olur tesetturunude olması gerektiği gibi yaparsan yorulmak yerine çok daha hafif hissedersin emin ol
+1 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben açık olduğum için içimden gelmeyerek kapandığımi düşünemiyorum bile eminim çok zordur. Burada herkes kapanmani tavsiye edecektir. Herkesin fikrine saygılıyım ama içinden geldiği gibi yaşamak senin hakkın. 
+1 oy
(1,066 puan) tarafından
Ben de küçük yaşta kapandım ama her sene yaz gelince açılıyordum sıcakta uzun gitmek zor geliyordu çünkü. Sonra dedim ki bunu bana Allah emretmiş ben neden allahın emrine karşı geliyorum? 18 yaşında tekrar kapandım. Evlendim kaynanam açılmamı çok istedi. Asla dedim şimdi 23 yaşındayım ferace giyiyorum etek giyiyorum yaşıtlarım süsleniyor asla özenmiyorum. Bana yaşlı gösteriyorsun diyolar umrumda değil. Asla açılmak istemem sana da şunu söyliyim açılsan da mutlu olamazsın vicdan azabı içini kemirir durur. Dua et allaha yalvar sana hidayet versin kendini yakma 
0 oy
(920 puan) tarafından
Canm madem açılmayı duusnuyosun yada süslü biriydin niye kapandın bacım çok günah 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Hakkıyla yapamadığını düşünüyorsan karar senin. Kapalı gibi görünüp açıklardan daha açık olmaktansa.
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Uzun zamandir kapaliymissin canm. Eger aciliraa  nefsine yenilirsen geri dönus yapamazsin ama.simdi kendini toparlarsan acilmazsin allahin izniylee. 
0 oy
tarafından
Rüyan sana yol göstermiş aslında ama sen bilirsin yine de
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Bende acildim kapalıydım 
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Bende kapalıydım açıldım yapMadim
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Öyle kapanmak yerine açıl diyemem onunyerine mutlaka döşün kapalı olsun iman tahtası derler. Küpeleri kocana tak en belendiğin taytları kocana giy. Mesela bi ferace al dışarı çıkarken. Onu giy üzerinde örtünsün sadece başın değil. Ama açılma rabbim yardımcın olsun 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Şeytan sana vesvese veriyor umarım kazanmaz. Allah yardımcın olsun 
0 oy
(766 puan) tarafından
İyi düşün karar ver cnm belki de bu şeytanın bi oyunu onu dinlemeyerek mükafat alacaksın belli olmaz 
(766 puan) tarafından
Açılan da rahat edemezsin bence Bayadır tesettüelüsün çünkü

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 1,734 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 2,327 göst.
0 oy
12 cevap 233 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
29 Aralık 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

381,689 soru

11,426,023 cevap

34,985 kullanıcı

...