0 oy
238 göst.
Aile kategorisinde tarafından
32 haftaya geldim  ve cok korkuyorum  ilk doğumum  zordu  2. De öyle  olur diye cok üzülüyorum  ve bnm ilk suyum geliyor ağrı yok  ağrı gelene kadar evde beklemeli miyim uykularım  kaçıyor resmen

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hepsi aynı sancıyı çekeceksin 
-Reklam-
0 oy
(677 puan) tarafından
Bnm ilk çok kolay ikinci zordu
tarafından
Hm neden
(677 puan) tarafından
İkincide suyum azdı suni sancı verdiler o yüzden sanırım kuru doğum diyorlar ya su az olunca ondan bide açılmam çok olmadı
0 oy
(120 puan) tarafından
İlkin benimki kadar zor muydu acaba :) bende 29. Haftamdayim ama korkmuyorum hamilelik doğumdan daha zor haftalar ilerleyince dogurayimda kurtulayım diyorum :(
0 oy
(409 puan) tarafından
Acı aynı acı benimkinde ilki çok uzun sürdü 14 15 saat falan 2. 3 4 saat sürdü ilki sancısı uzun zor doğum anı hem çıktı kesi oldu ikincide sancı çok çekmedim doğum anı zor oldu tombuldu bebeğim yine kesi oldu ama ilkine göre doğumdan sonra daha çabuk toparladım sadece 2 gün kasık ağrılarım yoğundu baya 
0 oy
(349 puan) tarafından
Suyun gelirse bekleme 3. Doğumum kolay oldu bitek 4. Çok zordu 5. Çok korkuyorum aklım cikio nasıl dogurcam psikolejim bozuldu 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Hiç biri birbirine benzemez. İlkinde suyun gelir ikincisinde gelmez ilki normal olur ikincisi sezaryen. İlki zor olur ikinci kolay.. Sen kendini nasıl şartlandırırsan o kadar stres yaşarsın. Akışına bırak hatta kendi kendine günde 50 defa sesli tekrarla. Doğumu çok kolay olacak bebeğim De ben de çok iyi olacağız hemen kavuşacağız diye 
0 oy
(756 puan) tarafından
Benim ikinci çok hızlı oldu nasıl oldu bitti anlamadm ama yine de kolay doğum yok işte o sancı çekiosn sadece ikinci de her şey hızlı ilerliyor 
0 oy
(44,664 puan) tarafından
İkincisi benim daha kolaydı evde sancimı çekip gittim ben 15 dk doğum oldu
0 oy
(119,321 puan) tarafından
dogumun kolayi olmaz hepsi farkli ama aci ayni
0 oy
tarafından
Her doğum aynı değildir onyuzden ilk suyun gelcek diye bişey yoo canım 

Bunda belki nişan gelir su gelmez sancı az olur 

Benim ikinci hamileliğimin son zamanlarımda yalancj sancılarım çoktu sma doğumum çabuk oldu çünkü 3dkda bire düşünce hastaneye gittim açılma 5cmdi 10 dk suni sancı verdıler sonra açılma yeterli olunca doğuma alıjdım2 3 ıkınmayla çok şükür doğum oldu.

Yürüyüş squat vs önemli 
0 oy
(256 puan) tarafından
Dogumdan sonra doktor ikinci çocuğun daha kolay olacak emin ol demisti. Olursa bakalim :)
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Ilk doğumda tecrübe olmadığı için çok uzun ve zor geçiyor ikincide başımıza ne geleceğini biliyoruz 2. Doğumum ilk e göre daha kısa ve kolay geçti benim şimdi 3.yolda 7 yıl ara verdim bakalım nasıl olacak bu defa sancilarimi evde çekmeyi düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Benim ilk doğumum kolaydı bende 2. Doğumu yapıcam bakalım kolay mi zor mu geçecek 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 391 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sadce melek (997 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.